1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО
ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Л И С Т
28.04.2007 N 4859/11-8,10
ЦС "Укрдержінвестекспертизи"
01133, м. Київ-133,
б. Лесі Українки, 26
Українському
науково-дослідному інституту
екологічних проблем 61000,
м. Харків, вул. Бакуліна, 6
Державному управлінню
охорони навколишнього
природного середовища
в Київській області
Висновок N 484 державної екологічної експертизи щодо техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) "Будівництва сталепрокатного заводу продуктивністю до 1,8 млн. тонн сталевої продукції за рік у м. Біла Церква" ТОВ "Євро Фінанс ЛТД"
Відповідно до звернення ЦС "Укрінвестекспертизи" від 16.01.2007 N 02-23, Мінприроди здійснило державну екологічну експертизу зазначеного ТЕО. Експертиза проводилась із залученням до підготовки наукової еколого-експертної оцінки щодо ТЕО Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем ("УкрНДІЕП", м. Харків). УкрНДІЕП виконав зазначену роботу за участі спеціалістів Українського інституту досліджень навколишнього середовища і ресурсів Ради національної безпеки і оборони України, Харківського Державного технічного університету будівництва та архітектури, Харківського Національного університету радіоелектроніки.
Дана наукова еколого-експертна оцінка надана до Мінприроди із супроводжувальним листом від 06.04.2007 N 58М/01-06. Документ затверджений директором "УкрНДІЕП" Г.Д.Коваленком. Зазначена наукова еколого-експертна оцінка є основною частиною даного Висновку держекоекспертизи і його невід'ємною складовою.
Базуючись на висновках зроблених у зазначеній науковій еколого-експертній оцінці, міністерство підтверджує їх і вважає за можливе позитивно оцінити ТЕО будівництва сталепрокатного заводу як таке, що, за даними розділу ОВНС, може вважатися екологічно допустимим. Міністерство відзначає можливість переходу до наступної стадії проектування.
При цьому зазначаємо, що у процесі підготовки проекту (робочого проекту) спорудження зазначеного заводу мають бути вирішені наступні завдання:
1. Оскільки, у листі Київського облводгоспу від 26.07.2005 N 472, відзначено, що у маловодні періоди літньо-осінньої межені, які бувають періодично, і тривають від 30 днів і довше, спостерігається дифіцит води, необхідно відповідно до положень пунктів 2.18 і 2.19 ДБН А.2.2.1-2003 привести дані щодо впливу промислового водовідбору для потреб заводу на стан і режим стоку ріки Рось (погоджений обсяг забору води для потреб підприємства складає 10600 куб.м на добу).
2. Відповідно до положень пункту 1.3. ДБН А.2.2.1-2003 ("Основними завданнями ОВНС є... прогноз змін стану навколишнього середовища...") та пункту 2.9 цих же ДБН ("Для кожного компонента навколишнього природного середовища, що розглядається, наводиться характеристика ретроспективного сучасного і прогнозного станів навколишнього середовища") необхідно виконати прогнозування зміни рівня ґрунтових вод при експлуатації заводу на основному проммайданчику та на ділянці по переробці шлаку з сепарацією.

................
Перейти до повного тексту