1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


АСОЦІАЦІЯ МИТНИХ БРОКЕРІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
03.07.2009 N 16/150
Міністру юстиції України
п. Оніщуку М.В.
Щодо відповідальності митних брокерів
Шановний Миколо Васильовичу!
Користуючись нагодою, Асоціація митних брокерів України висловлює Вам свою повагу та звертається із наступним.
Статтею 176 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV (далі - Кодекс) визначено, що митний брокер - це підприємство, що здійснює декларування товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, і має ліцензію на право здійснення митної брокерської діяльності. Стаття 177 Кодексу встановлює, що взаємовідносини митного брокера з особою, яку він представляє, визначаються договором доручення.
У статті 1000 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 N 435-IV дано визначення, що за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. У випадку із митно-брокерською діяльністю такими діями є здійснення митним брокером від імені та за рахунок довірителя (суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності) декларування товарів та транспортних засобів, які переміщуються таким суб'єктом через митний кордон України.
Статтею 81 Кодексу встановлено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю. Тобто, митний брокер повинен від імені суб'єкта ЗЕД заявити митному органу шляхом подання вантажної митної декларації (далі - ВМД) відомості про товари і транспортні засоби, які переміщуються таким суб'єктом через митний кордон України, а також відомості, необхідні для здійснення митного контролю таких товарів.

................
Перейти до повного тексту