- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Положення про порядок проведення атестації спеціалістів ветеринарної медицини державних установ
На виконання пункту 7 статті
101 Закону України
"Про ветеринарну медицину", Положення про Державний комітет ветеринарної медицини України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2007 року
N 1075,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок проведення атестації спеціалістів ветеринарної медицини державних установ, що додається.
2. Керівникам територіальних органів Державного комітету ветеринарної медицини України та підпорядкованих державних установ забезпечити дотримання вимог Положення про порядок проведення атестації спеціалістів ветеринарної медицини державних установ.
3. Управлінню організаційного забезпечення та організації ветеринарної справи Державного комітету ветеринарної медицини України (Маковський М.І.) довести наказ до відома головним управлінням ветеринарної медицини в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ветеринарної медицини
07.09.2009 N 321
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення атестації спеціалістів ветеринарної медицини державних установ
1. Атестація спеціалістів ветеринарної медицини державних установ ветеринарної медицини (далі - державних установ) проводиться з метою підвищення ефективності діяльності зазначених працівників. У ході атестації оцінюються їх ділові та професійні якості, виконання ними посадових обов'язків, зазначених у професійно-кваліфікаційних характеристиках їх посад, а також нормативно-правових актах.
2. До спеціалістів ветеринарної медицини державних установ у цьому Положенні відносяться керівники, їх заступники, керівники структурних підрозділів державних установ, лікарі, лаборанти та фельдшери ветеринарної медицини, які здійснюють профілактичні, оздоровчі, діагностичні, лікувальні заходи у тваринництві, проводять ветеринарно-санітарну експертизу продуктів тваринного, а на ринках і рослинного походження, або здійснюють інші види ветеринарної діяльності.
3. Атестація спеціалістів ветеринарної медицини державних установ та їх структурних одиниць, що перебувають у сфері управління територіальних органів та безпосередньо Державного комітету ветеринарної медицини України (далі - Комітет), проводиться відповідною атестаційною комісією територіальних органів, або державних установ, що безпосередньо підпорядковані Комітету.
4. Особи, які тимчасово виконують обов'язки на посадах, зазначених у пункті 2 цього Положення, можуть проходити атестацію за власним бажанням з метою визначення їх ділових, професійних якостей та подальшого підвищення у посадах.
5. Не підлягають атестації:
спеціалісти ветеринарної медицини, які обіймають посаду менше одного року;
молоді спеціалісти в період строку обов'язкової роботи за направленням після закінчення навчальних закладів;
вагітні жінки та жінки, що мають дитину до одного року;
жінки (особи), які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю, пологами і доглядом за дитиною;
жінки (особи), які працюють на посаді менше одного року після декретної відпустки.
6. Атестація спеціалістів ветеринарної медицини державних установ проводиться один раз на п'ять років.
7. Графік атестації із зазначенням термінів її проведення затверджується наказом відповідного керівника головного управління ветеринарної медицини в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополя (далі - головного управління) і не пізніше ніж за місяць до початку атестації доводиться до відома працівників, які підлягають атестації.
8. Для організації та проведення атестації спеціалістів ветеринарної медицини державних установ наказом головного управління утворюється одна або декілька атестаційних комісій у складі голови, секретаря, членів комісії. У складі комісії повинно бути не менше п'яти осіб.
До складу атестаційної комісії можуть входити спеціалісти територіального органу, керівники структурних підрозділів, їх заступники, керівники відділів та провідні фахівці державної установи, представники Комітету, представники профспілкових комітетів або ради трудового колективу.
9. Визначення рівня знань спеціалістів ветеринарної медицини здійснюється шляхом проведення письмового атестаційного іспиту. В екзаменаційний білет включаються два загальних питання та одне спеціальне (профільно-практичне) для лікарів і одне загальне та одне спеціальне (профільно-практичне) для фельдшерів та лаборантів.
10. Перелік контрольно-кваліфікаційних питань затверджується наказом керівника державної установи та оприлюднюється, або в інший спосіб доводиться для загального ознайомлення спеціалістам ветеринарної медицини державних установ, але не пізніше ніж за місяць до проведення атестації.
11. Для складання іспиту відводиться двадцять хвилин на кожне питання.
12. Рівень знань контрольно-кваліфікаційних питань визначається за п'ятибальною шкалою.
13. Атестація спеціалістів ветеринарної медицини державних установ здійснюється в індивідуальному порядку.
14. На кожного спеціаліста ветеринарної медицини, який підлягає атестації, складається відгук-характеристика та заповнюється атестаційний лист.
15. Атестаційний лист повинен містити об'єктивні дані про спеціаліста ветеринарної медицини, який підлягає атестації, а саме: прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, освіта, стаж роботи за спеціальністю, в державній установі, на посаді тощо. Атестаційні листи на спеціалістів ветеринарної медицини державних установ складаються секретарем атестаційної комісії. Форму атестаційного листа наведено у додатку.
16. Відгук-характеристика на спеціаліста ветеринарної медицини затверджується керівником установи і має містити розгорнуту оцінку професійних знань, навичок, досвіду, вмінь, компетентності, дотримання виконавчої дисципліни, соціально-психологічних якостей, виконання посадових обов'язків та рекомендації попередньої атестації, інформацію про результати діяльності за період після останньої атестації.
Підготовка відгуку-характеристики на спеціаліста ветеринарної медицини державної установи покладається на безпосереднього керівника відповідного структурного підрозділу. До підготовки відгуку-характеристики можуть залучатися заступники керівника установи, провідні фахівці відповідного структурного підрозділу, керівники та провідні фахівці функціональних підрозділів державної установи.
17. Відгук-характеристика погоджується з профспілковим комітетом державної установи (за його відсутності - радою трудового колективу).
18. Спеціалісти ветеринарної медицини, які підлягають атестації, не пізніше ніж за два тижні до атестації мають бути ознайомлені з відгуком-характеристикою.
Якщо спеціаліст ветеринарної медицини не згоден з відомостями, викладеними у відгуку-характеристиці, керівник виносить її на обговорення трудового колективу державної установи, структурного підрозділу.
Пропозиції колективу разом з характеристикою подаються до атестаційної комісії.
19. Атестаційний лист і відгук-характеристика подаються до атестаційної комісії не пізніше ніж за сім робочих днів до проведення атестації.
20. Атестаційна комісія під час атестації спеціалістів ветеринарної медицини державних установ розглядає подані матеріали та заслуховує керівника структурного підрозділу цього органу. Обговорення професійних якостей і результатів діяльності спеціаліста ветеринарної медицини, який атестується, має проходити в обстановці вимогливості, доброзичливості, об'єктивності, яка виключає прояви упередженості.
21. Під час проведення атестації комісія надає можливість спеціалісту ветеринарної медицини дати вичерпні відповіді на контрольно-кваліфікаційні питання і зауваження.
................Перейти до повного тексту