1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Заява


МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
З А Я В А
09.07.2009
Дедалі частіше з боку офіційних посадовців Російської Федерації лунають заяви щодо утиску прав так званого "російськомовного населення" в Україні.
Так, офіційний представник МЗС РФ 9 липня ц.р. звинуватив Україну в "дерусифікації, форсованому переведенні освітнього та інформаційного простору і судово-адміністративної сфери країни повністю на українську мову". Хоча, цілком зрозуміло, що незалежна держава має користуватися своєю державною мовою на власній території.
Подібні заяви сприймаються як намагання штучно створити напругу між двома народами, протиставляючи українців і росіян, які проживають на території нашої держави.
Спекулятивно зловживаючи терміном "російськомовне населення", офіційна Москва дозволяє собі вказувати, яким чином ситуацію із забезпеченням прав російської меншини в Україні має оцінювати Верховний комісар ОБСЄ К.Воллєбек. Такі дії є неприхованим тиском на представників міжнародних організацій, що неприпустимо.
Це є також очевидною спробою відволікти увагу від вкрай незадовільного забезпечення прав етнічних українців на території самої Росії, де немає жодної української школи, жодної української газети, які б підтримувалися державою.
Дивно, що керівництво РФ не володіє інформацією щодо реальної кількості російських громадян, які проживають на території України.
Хотіли б нагадати, що в Україні проживає 17 відсотків, а не 17 мільйонів етнічних росіян, які в переважній більшості є громадянами України, а не Росії.
Такі постійні "помилки" російського керівництва в оцінці етнічної ситуації в Україні є спробою дезінформувати громадську світову думку і заявити про нібито особливе право Росії втручатися у внутрішні справи України.
Вже не вперше російські високопосадовці ототожнюють два абсолютно різні поняття - російська меншина та російськомовне населення України. Дійсно в Україні мільйони людей вважають російську мову рідною. В багатьох країнах світу люди вивчають, знають російську мову і спілкуються нею. Але ніхто не уповноважував Російську Федерацію їх захищати.
Права російської та інших національних меншин в Україні захищаються одним з найдемократичніших законодавств у цій сфері, що підтверджено авторитетними європейськими та світовими організаціями з захисту прав людини.
Українська сторона очікує, що високопосадовці РФ нарешті відмовляться від гучної риторики та розвиватимуть конструктивний діалог щодо реального забезпечення прав етнічних меншин на благо народів наших держав.
Перейти до повного тексту