1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


АСОЦІАЦІЯ МИТНИХ БРОКЕРІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
12.06.2009 N 13/142
Членам Асоціації митних
брокерів України
Щодо порядку здачі документів та отримання ліцензії на здійснення діяльності митного брокера
Шановні колеги!
У зв'язку з численними запитими, які надходять від суб'єктів господарювання на адресу Асоціації стосовно порядку подачі документів та отримання ліцензії на право провадження посередницької діяльності митного брокера, повідомляємо.
12.06.2009 в Інформаційному бюлетені "Офіційний вісник України", N 41, опубліковано спільний Наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Державної митної служби України від 13.05.2009 року N 89/445 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження посередницької діяльності митного брокера", (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 травня 2009 р. за N 469/16485), який набирає чинності через 10 днів після його офіційного опублікування, а саме з 23.06.09.
1. Щодо органу ліцензування.
Відповідно до п. 17 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 р. N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування", органом ліцензування посередницької діяльності митного брокера визначено Державну митну службу України.
Державна митна служба України, за попередньою інформацією, розпочне прийняття заяв та доданих до неї документів з 23.06.2009 року з 9:30 до 12:00 години за адресою:
м.Київ, вул. Дегтярівська, 11-г.
Заяви та додані до неї документи необхідно подавати особисто, або через уповноважений суб'єктом орган чи особу (для членів Асоціації - може бути обрана, як уповноважений орган, Асоціація митних брокерів України).
2. Щодо переліку документів.
Для отримання ліцензії на провадження посередницької діяльності митного брокера до Держмитслужби подаються:
1. Заява про видачу ліцензії (рекомендована форма заяви додається).
2. Копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника або копія довідки про внесення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Копії повинні бути засвідчено нотаріально, або органом, який видав оригінал документа (відповідно до статті 10 ЗУ від 01.06.2000 р. N 1775-III) .
3. Копія договору страхування посередницької діяльності митного брокера на суму, не менше як 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000,00 грн.).
Слід зауважити, що договором страхування страхується відповідальність митного брокера за шкоду, заподіяну ним третім особам внаслідок неналежного виконання митним брокером своїх обов'язків або порушення актів законодавства під час надання професійних послуг. (ПКМУ від 04.07.2001 N 756) .
4. Опис доданих до заяви документів подається у двох примірниках (рекомендована форма опису додається).
Примітка: два примірника опису документів подаються з наступною метою:
один примірник опису залишається у посадової особи Держмитслужби, яка буде приймати документи;
на другому примірнику посадовою особою Держмитслужби робиться відмітка про прийняття документів, з зазначенням дати реєстрації і повертається заявникові з метою повторного його пред'явлення після внесення оплати за ліцензію (абзац 1 ст. 14 ЗУ від 01.06.2000 р. N 1775-III, ПКМУ від 29.11.2000 N 1755 ) .
Документи, не зазначені у цьому розділі, до Держмитслужби не подаються.
Інструкція по заповненню рекомендованої форми заяви додається (для Членів Асоціації).
3. Порядок отримання рішення Держмитслужби.
Держмитслужба України приймає рішення про видачу ліцензії або про відмову у її видачі у строк, не пізніше ніж десять робочих днів з дати надходження заяви про видачу ліцензії.
Привертаємо увагу, що це не сама ліцензія, а рішення про її видачу.
Повідомлення про таке рішення надсилається (видається) заявникові в письмовій формі протягом трьох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення.
Тобто, Держмитслужба повідомить письмово про прийняте рішення (надсилає лист, або видає нарочно заявнику (уповноваженій особі)).
Слід зазначити, що рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії будуть направлятись на адресу, зазначену у свідоцтві про державну реєстрацію суб'єкта господарювання.
4. Плата за видачу ліцензії.
Плата за видачу ліцензії вноситься лише після прийняття Держмитслужбою рішення про видачу ліцензії.
Тобто, плату за видачу ліцензії необхідно вносити після отримання рішення про видачу ліцензії.
Після проведення оплати заявник (або уповноважена особа) подає до Держмитслужби документ, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.
Держмитслужба видає ліцензію не пізніше ніж за три робочі дні з дня надходження документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.
Дата отримання документа про внесення плати за ліцензію відмічається посадовою особою Держмитслужби на копії опису, яку було видано ліцензіату при прийомі заяви.
5. Розмір плати за видачу ліцензії та рахунки.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2000 р. N 1755:
Плата, яка вноситься за видачу ліцензії зараховується до Державного бюджету України і вноситься на:
- рахунки територіального органу Державного казначейства N 3510 в установах Національного банку, та
- рахунки N 2510 в установах комерційних банків.
Зазначається код бюджетної класифікації за доходами 14060200, символ звітності банку 069.
Тобто, плата вноситься заявником за своїм місцем державної реєстрації за вищезазначеними реквізитами.
- розмір плати за видачу ліцензії складає одну мінімальну заробітну плату.
Законом України від 26.12.2008 р. N 835-VI "Про Державний бюджет України на 2009 рік" визначено, що розмір мінімальної заробітної плати у 2009 році складає:
з 1 квітня 2009 р. - 625 гривень
з 1 липня 2009 р. - 630 гривень
з 1 жовтня 2009 р. - 650 гривень
з 1 грудня 2009 р. - 669 гривень.
Плата за видачу ліцензії справляється виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, що діє на момент видачі ліцензії.
Тобто, якщо ліцензія буде видана до 30 червня, плата становитиме 625 гривень, а 1 липня - 630 гривень.
Прохання уважно ставитись до цього питання.
6. Отримання бланку ліцензії.
З дня направлення заявнику повідомлення про прийняте рішення про видачу ліцензії. заявник протягом тридцяти календарних днів повинен отримати ліцензію в Держмитслужбі. Ліцензія отримується особисто заявником (керівником підприємства/фізичною особою - підприємцем) або уповноваженою довіреністю особою.
Якщо заявник протягом вищезазначеного терміну не звернувся до Держмитслужби для отримання оформленої ліцензії, Держмитслужба має право скасувати рішення про видачу ліцензії або прийняти рішення про визнання такої ліцензії недійсною.
У такий самий термін (30 календарних днів) після направлення заявнику рішення про видачу ліцензії подається документ, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.
Слід зауважити, що для кожної філії, кожного іншого відокремленого підрозділу митного брокера, які провадитимуть посередницьку діяльність митного брокера на підставі отриманої ним ліцензії, Держмитслужба видає митному брокеру засвідчені нею копії ліцензії.
Лише засвідчена Держмитслужбою копія ліцензії є документом, що підтверджує право філії (підрозділу) митного брокера на провадження цієї діяльності.
Шановні колеги!!! Звертаю Вашу увагу, що:
- відповідно до частини другої п. 4 наказу про затвердження ліцензійних умов визначено необхідність приведення своєї діяльності до вимог цього наказу протягом 3-х місяців з дати набрання його чинності;
- на виконання п. 4 розділу І Ліцензійних умов вказується, що виконання Ліцензійних умов є обов'язковим під час провадження суб'єктом господарювання посередницької діяльності митного брокера.
Тобто, після трьох місяців з дати набрання чинності Наказу всі митні брокери повинні:
1. отримати ліцензію та (за необхідності) копії ліцензії на відокремлені підрозділи, філії;
2. мати у штаті (укласти трудову угоду) представників митного брокера.

................
Перейти до повного тексту