- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про організацію початкової підготовки працівників органів внутрішніх справ України
З метою підвищення якості відбору кандидатів на службу в органи внутрішніх справ та вдосконалення системи їх підготовки до виконання покладених на органи внутрішніх справ завдань
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію початкової підготовки (спеціалізації) працівників органів внутрішніх справ України (додається).
2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, ректорам (начальникам) вищих навчальних закладів МВС забезпечити якісний відбір кандидатів на службу в органах внутрішніх справ, а також їх належну та своєчасну початкову підготовку.
3. ДКЗ (Криволапчук В.О.) забезпечити контроль за якістю відбору кандидатів на службу в органах внутрішніх справ та організацією початкової підготовки.
4. Вважати таким, що втратили чинність, накази МВС від 06.12.2007 N 464, від 11.12.2008 N 658 та пункт 2 наказу МВС від 05.09.2008 N 424.
5. Виключити абзац 11 підрозділу 4.4 розділу 4 Інструкції з організації навчально-виховного процесу в училищах професійної підготовки працівників органів внутрішніх справ, затвердженої наказом МВС від 25.11.2003 N 1444 "Про організацію професійної підготовки осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України".
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта міліції Вербенського М.Г.
7. Наказ оголосити особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ України.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
24.04.2009 N 177
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію початкової підготовки (спеціалізації) працівників органів внутрішніх справ України
1. Загальні положення
1.1. Положення про організацію початкової підготовки (спеціалізації) працівників органів внутрішніх справ України (далі - Положення) визначає порядок і умови проходження початкової підготовки (спеціалізації) кандидатів на службу в органах внутрішніх справ.
1.2. Організація навчання на курсах початкової підготовки (спеціалізації) працівників підрозділів державної служби охорони здійснюється в порядку, який визначається окремим нормативно-правовим актом.
1.3. Навчанню на курсах початкової підготовки (спеціалізації) підлягають усі працівники, яких уперше прийнято на службу в органах внутрішніх справ.
1.4. Особливості проходження початкової підготовки працівниками підрозділів оперативної служби, оперативно-технічних заходів та спеціальних операцій визначаються нормативно-правовими актами МВС, що регулюють оперативно-службову діяльність зазначених підрозділів.
1.5. Рішення про прийняття кандидата на службу в органах внутрішніх справ приймає в установленому порядку за поданням керівник органу чи підрозділу, яким здійснювався його відбір, та відповідної рекомендації кадрової комісії головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, вищих навчальних закладів.
1.6. Наказом уповноваженого на те начальника такий кандидат призначається на визначену посаду відповідно до фахового рівня. Йому присвоюється, згідно з визначеним порядком, перше спеціальне звання і встановлюється іспитовий строк до одного року.
1.7. Тривалість іспитового строку визначається з урахуванням терміну, необхідного для проходження працівником початкової підготовки та стажування. У наказах після тексту про призначення таких осіб на посади і присвоєння відповідного спеціального звання міліції указується "Е з іспитовим строком до Е".
1.8. Іспитовий строк вважається завершеним, якщо закінчився термін, на який його було встановлено.
1.9. Якщо працівник у період іспитового строку був відсутній на службі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, то цей строк може бути продовжений на відповідну кількість днів, упродовж яких працівник був відсутній.
1.10. Іспитовий строк може бути завершений раніше встановленого наказом терміну, якщо працівник засвоїв та уміло виконує свої посадові обов'язки, але за умови успішного завершення стажування в посаді та наставництва. Дострокове закінчення іспитового строку оголошується відповідним наказом керівника, який встановлював його.
1.11. Іспитовий строк не встановлюється особам, які:
1.11.1. Є курсантами вищих навчальних закладів МВС.
1.11.2. Повторно прийняті або поновлені на службі в органах внутрішніх справ у разі незаконного їх звільнення.
1.11.3. Переведені в установленому чинним законодавством порядку для проходження служби в органах внутрішніх справ з інших правоохоронних органів, якщо вони проходили початкову підготовку за попереднім місцем служби.
2. Порядок направлення на курси початкової підготовки
2.1. Органи і підрозділи внутрішніх справ забезпечують формування навчальної справи курсанта та її надходження до визначеного навчального закладу не пізніше, як за 10 днів до початку навчання на курсах.
2.2. До навчальної справи долучаються:
довідка форми N 1;
копії анкети та автобіографії працівника;
копія висновку про прийняття на службу;
витяг з наказу про призначення кандидата на посаду та присвоєння первинного спеціального звання;
копія довідки ВЛК;
копія довідки за результатами психологічного вивчення кандидата;
фотографія працівника розміром 9 х 12;
довідка про наявність відповідного допуску до державної таємниці (працівникам, які призначені на посади середнього начальницького складу оперативних служб).
2.3. Навчальні справи, у яких відсутні визначені в переліку матеріали, або ті, що надійшли пізніше зазначеного терміну, навчальними закладами не приймаються, а працівники до навчання на курсах не допускаються. Такі справи повертаються до органу внутрішніх справ з письмовим обґрунтуванням прийнятого рішення.
2.4. Усі навчальні справи курсантів зберігаються в підрозділах кадрового забезпечення вищих навчальних закладів МВС та училищ професійної підготовки працівників міліції до закінчення терміну їх навчання.
2.5. У період проходження навчання курсантів до їх навчальних справ долучаються:
витяг з наказу про зарахування на курси початкової підготовки;
копії висновків за результатами проведення службових розслідувань;
витяги з наказів про заохочення або притягнення до дисциплінарної відповідальності;
матеріали щодо надання відпусток;
свідоцтво про закінчення курсів та характеристика за період навчання.
Навчальна справа курсанта після його відрахування з навчального закладу повертається до органу внутрішніх справ і долучається до матеріалів особової справи працівника.
3. Порядок організації початкової підготовки
3.1. У період іспитового строку початкова підготовка проводиться послідовно в три етапи:
1-й - навчання за місцем служби під керівництвом безпосередніх керівників і наставників;
2-й - навчання на курсах початкової підготовки (спеціалізації) в начальних закладах МВС;
3-й - стажування на посаді за місцем служби.
3.2. Навчання за місцем служби здійснюється впродовж одного місяця з дня призначення працівника на посаду до його направлення на курси початкової підготовки (спеціалізації). Навчання проводиться за індивідуальним планом під керівництвом прямого начальника, який зобов'язаний:
3.2.1. Відрекомендувати новоприйнятого працівника особовому складу та оголосити наказ про призначення наставника.
3.2.2. Затвердити індивідуальний тематичний план навчання, який розробляється з урахуванням рівня освіти і посадової інструкції працівника.
3.2.3. Провести інструктаж наставника та забезпечити йому можливість виконання обов'язків згідно з Положенням про наставництво в органах внутрішніх справ, затвердженого наказом МВС від 25.11.2003 N 1458.
3.2.4. Роз'яснити працівникові умови і порядок навчання, його права і обов'язки на цей період.
3.2.5. Створити працівникові необхідні умови для навчання, забезпечити його нормативними актами та навчальною літературою, які необхідні для вивчення питань, передбачених індивідуальним планом навчання.
3.2.6. Вивчати ділові і моральні якості працівника, проводити з ним співбесіди з вивчених тем.
3.2.7. Здійснювати систематичний контроль за процесом навчання і роботою наставника.
3.3. Під час другого етапу початкової підготовки працівники проходять навчання на курсах початкової підготовки (спеціалізації) у навчальних закладах МВС.
Перелік навчальних закладів, на базі яких організовуються курси, визначається планом-рознарядкою МВС.
3.3.1. План-рознарядка готується на кожен календарний рік Департаментом кадрового забезпечення МВС (далі - ДКЗ МВС) з урахуванням разового ліміту наповнення курсів перемінним складом та відповідно до заявок головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, вищих навчальних закладів МВС (далі - ГУМВС, УМВС, УМВСЗТ та ВНЗ) на необхідну кількість навчальних місць, які подаються ними до 1 вересня попереднього року. План-рознарядка затверджується керівництвом МВС.
3.3.2. Після призначення кандидата на посаду та присвоєння йому першого спеціального звання керівник комплектуючого підрозділу в місячний строк зобов'язаний направити новоприйнятого працівника до навчального закладу на курси початкової підготовки (спеціалізації), визначеного планом-рознарядкою МВС.
3.3.3. ГУМВС, УМВС, УМВСЗТ та ВНЗ на підставі плану-рознарядки МВС складають поіменні списки працівників, які направляються на курси початкової підготовки і доводять їх до відома керівників відповідних служб, органів і підрозділів внутрішніх справ та кандидатів на навчання.
3.3.4. На навчання працівники прибувають у повсякденному форменому одязі за сезоном та предметами форменого одягу на зміну. Крім того, кожен працівник зобов'язаний мати при собі направлення органу внутрішніх справ, паспорт, службове посвідчення, медичну довідку форми N 086/У, спортивний одяг і взуття, предмети особистої гігієни та письмове приладдя.
3.3.5. Безпосередній керівник зобов'язаний перед направленням працівника на курси перевірити його зовнішній вигляд, дотримання ним Правил носіння форменого одягу та знаків розрізнення особами начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовцями спеціальних моторизованих військових частин міліції внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, затверджених наказом МВС від 24 травня 2002 року N 535, а також роз'яснити йому правила поведінки під час слідування до навчального закладу та проходження навчання.
3.3.6. Працівники, які прибули до навчального закладу у визначені терміни, наказом ректора (начальника) зараховуються курсантами. Інформація про зарахування на курси початкової підготовки (додаток 1) у триденний термін надсилається до ДКЗ МВС та на електронну адресу (upp_dkz@police.kiev.ua).
3.3.7. Тривалість і зміст навчання на курсах початкової підготовки (спеціалізації) визначаються навчальними планами та навчальними програмами.
3.3.8. Навчальний план та навчальна програма розробляються навчальними закладами за дорученням ДКЗ МВС на основі професійно-кваліфікаційних характеристик посад працівників органів внутрішніх справ та затверджуються керівництвом МВС.
3.4. З метою ефективної та своєчасної організації початкової підготовки (спеціалізації) працівників органів внутрішніх справ, а також економії коштів навчальні заклади МВС, які забезпечують таку форму навчання, закріплюються за органами та підрозділами внутрішніх справ за територіальним принципом та з урахуванням спеціалізації:
3.4.1. ГУМВС України в Автономній Республіці Крим та УМВС України в м. Севастополі: Євпаторійське училище професійної підготовки працівників міліції - з підготовки дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів патрульної служби, міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон", Одеське училище професійної підготовки працівників міліції - інспекторів ДПС ДАІ.
3.4.2. ГУМВС України у Вінницькій області: Житомирське училище професійної підготовки працівників міліції - з підготовки дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів патрульної служби; Одеське училище професійної підготовки працівників міліції - інспекторів ДПС ДАІ; Волинське училище професійної підготовки працівників міліції - міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон".
3.4.3. УМВС України у Волинській та Хмельницькій областях: Львівський державний університет внутрішніх справ - з підготовки інспекторів ДПС ДАІ; Волинське училище професійної підготовки працівників міліції - дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів патрульної служби, міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон".
3.4.4. ГУМВС України в Дніпропетровській області та ЛУ на Придніпровській залізниці УМВС на залізничному транспорті: Криворізький факультет Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ - з підготовки дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів патрульної служби, міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон"; Маріупольське училище професійної підготовки працівників міліції - інспекторів ДПС ДАІ.
3.4.5. ГУМВС України в Донецькій області та ЛУ на Донецькій залізниці: Маріупольське училище професійної підготовки працівників міліції - з підготовки дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів патрульної служби, інспекторів ДПС ДАІ, міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон".
3.4.6. УМВС України в Житомирській та Черкаській областях: Житомирське училище професійної підготовки працівників міліції - з підготовки дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів патрульної служби; Київське (міське) училище професійної підготовки працівників міліції - інспекторів ДПС ДАІ, міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон".
3.4.7. ГУМВС України у Львівській та Закарпатській областях, ЛУ на Львівській залізниці: навчальний центр спеціалізації та підвищення кваліфікації Львівського державного університету внутрішніх справ - з підготовки дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів ДПС ДАІ, інспекторів патрульної служби; Волинське училище професійної підготовки працівників міліції - міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон".
3.4.8. ГУМВС України в Запорізькій області: Запорізьке училище професійної підготовки працівників міліції - з підготовки дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів патрульної служби. Маріупольське училище професійної підготовки працівників міліції - інспекторів ДПС ДАІ, міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон".
3.4.9. УМВС України в Івано-Франківській області: навчальний центр спеціалізації та підвищення кваліфікації Львівського державного університету внутрішніх справ - з підготовки дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів ДПС ДАІ; Прикарпатський юридичний інститут - інспекторів патрульної служби; Чернівецьке училище професійної підготовки працівників міліції - інспекторів патрульної служби; Волинське училище професійної підготовки працівників міліції - міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон".
3.4.10. ГУМВС України в Київській області та ЛУ на Південно-Західній залізниці: Київське (обласне) училище професійної підготовки працівників міліції - з підготовки дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів ДПС ДАІ, інспекторів патрульної служби; Київське (міське) училище професійної підготовки працівників міліції - міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон".
3.4.11. ГУМВС України в місті Києві: Київське (міське) училище професійної підготовки працівників міліції - з підготовки дільничних інспекторів міліції, середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, інспекторів ДПС ДАІ, інспекторів патрульної служби, міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон".
3.4.12. УМВС України в Кіровоградській області: Кіровоградський юридичний інститут ХНУВС - з підготовки дільничних інспекторів міліції, інспекторів патрульної служби; Одеське училище професійної підготовки працівників міліції - інспекторів ДПС ДАІ; Криворізький факультет Дніпропетровського ДУВС - середнього начальницького складу, обов'язки якого не пов'язані з охороною громадського порядку, міліціонерів спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон".
................Перейти до повного тексту