1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Н А К А З
28.08.2008 N 333
Про затвердження Рекомендацій по перевірці індексних кадастрових карт у векторному вигляді
На виконання пункту 8 рішення колегії від 30.05.2008 N 2/1, введеного в дію наказом Держкомзему від 10.06.2008 N 107 "Про введення у дію рішень колегії від 30.05.2008",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Рекомендації по перевірці індексних кадастрових карт у векторному вигляді (далі - Рекомендації), що додаються.
2. Управлінню державного земельного кадастру та державного реєстру прав на землю та нерухоме майно (Славін І.В.) відповідно до пункту 6 рішення колегії від 30.05.2008 N 2/1 забезпечити передавання необхідних матеріалів Центру державного земельного кадастру (Савицький В.В.) для проведення перевірки індексних кадастрових карт у векторному вигляді.
3. Управлінню державного земельного кадастру та державного реєстру прав на землю та нерухоме майно (Славін І.В.) і Центру державного земельного кадастру (Савицький В.В.) при передаванні необхідних матеріалів та при перевірці індексних кадастрових карт у векторному вигляді чітко дотримуватись вимог Рекомендацій.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Яцишину Г.М.
Голова В.В.Воєводін
Додаток
до наказу Держкомзему
28.08.2008 N 333
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ПЕРЕВІРЦІ
ІНДЕКСНИХ КАДАСТРОВИХ КАРТ У ВЕКТОРНОМУ ВИГЛЯДІ
1. Загальні положення
Методика перевірки індексних кадастрових карт у векторному вигляді (далі - Методика) розроблена на виконання абзацу 4 пункту 8 рішення колегії Держкомзему України 2/1 від 30.05.2008, уведеного в дію наказом Держкомзему України від 10.06.2008 N 107, в цілях забезпечення належного функціонування державного земельного кадастру на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях, забезпечення достовірності земельно-кадастрової інформації в автоматизованій системі державного земельного кадастру (АС ДЗК), у тому числі в державному реєстрі земель, а також належної реалізації державної політики в сфері земельних відносин, зосередження в єдиній державній структурі, відповідно до наданих їй законодавством України повноважень, документації та інформації.
Методика перевірки індексних кадастрових карт розроблена в цілях реалізації Указу Президента України від 17.02.2003 N 134 "Про заходи щодо створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру", постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 N 1088 "Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру", наказу Держкомзему України від 02.07.2003 N 174 "Про затвердження Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель".
2. Мета перевірки індексних кадастрових карт у векторному вигляді
Мета перевірки індексних кадастрових карт (далі - ІКК) у векторному вигляді полягає в виявленні та виправленні помилок, які не порушують цілісності даних, у наданих територіальними органами земельних ресурсів ІКК.
3. Визначення термінів
Для цілей цієї Методики використовуються наступні терміни та визначення:
Індексна кадастрова карта - це картографічне відображення місцезнаходження і нумерації кадастрових округів, зон та кварталів в межах адміністративно-територіальних одиниць.
Кадастровий квартал - компактне об'єднання земельних ділянок, яке обмежене вулицями, інженерними спорудами або природними межами.
Кадастрова зона - сукупність (об'єднання) кадастрових кварталів у межах окремого населеного пункту або за межами населених пунктів.
Кадастровий округ (об'єднання кадастрових зон) - частина території, у межах якої ведеться державний земельний кадастр на місцевому рівні.
Обмінний файл - файл обміну даними результатів землевпорядних робіт в електронному вигляді.
4. Вимоги до вхідних ІКК в електронному та паперовому вигляді
До ІКК в електронному вигляді визначаються наступні вимоги:
- ІКК подаються на адміністративно-територіальні одиниці (область, район, місто обласного підпорядкування, сільська/селищна рада) на рівні кадастрових кварталів включно;
- інформація про координати точок повороту меж кадастрового кварталу оформлюється у вигляді обмінного файла відповідно з Вимогами до структури, змісту та формату файла обміну даними результатів землевпорядних робіт в електронному вигляді на магнітних носіях, затверджених наказом Держкомзему України від 23.05.2003 N 136;
- інформація про координати точок повороту меж кадастрового кварталу надається в СК-63;
- кожний обмінний файл повинен мати ім'я, яке відповідає номеру кадастрового кварталу;
- обмінні файли повинні надаватися на оптичному носії.
До ІКК в паперовому вигляді визначаються наступні вимоги:
- ІКК повинні бути кольорові, на картографічній підоснові та формуватися у вигляді Атласу окремо на область, місто обласного підпорядкування, район та сільську (селищну, міську) раду;
- атласи ІКК подаються у 2-х примірниках, на аркушах формату А-3;
- на титульному аркуші атласу повинна бути назва відповідної області та кадастровий номер.
5. Об'єкти ІКК
Об'єктами ІКК є:
- адміністративно-територіальні одиниці;
- кадастрові округи;
- кадастрові зони;
- кадастрові квартали.
6. Склад необхідних матеріалів для проведення перевірки ІКК у векторному вигляді
Перевірка ІКК в векторному вигляді повинна здійснюватися на основі нижче наведеного переліку необхідних матеріалів в електронному вигляді:
Назва Джерело надходження
матеріалів
Примітка
1 Кордон України Державні
підприємства служби
геодезії та
картографії України
СК-63
2 Межі областей,
районів, населених
пунктів
Державні
підприємства служби
геодезії та
картографії України,
Держкомзем України
СК-63
3 Класифікатор
об'єктів
адміністративно-
територіального
устрою України
Міністерство
статистики України
база даних КОАТУУ
4 Обмінні файли
кадастрових зон та
кварталів
Держкомзем України СК-63
5 Атласи ІКК Держкомзем України
6 Інші картографічні
матеріали
У разі наявності
Центр ДЗК може
залучати інші
планові
картографічні
матеріали
Для ідентифікації об'єктів, визначення їх переліку та можливих змін, які відбулись у адміністративно-територіальній структурі доцільно використати базу даних КОАТУУ, зафіксовану на визначену дату, і коди КОАТУУ, які є першою складовою частини номера кадастрового кварталу.
Необхідні матеріали для проведення перевірки ІКК передаються до Центру ДЗК Управлінням державного земельного кадастру та державного реєстру прав на землю та нерухоме майно Держкомзему України (далі - Управління) окремо по кожній області, містам Київ та Севастополь за актом приймання-передавання.
7. Основні критерії для перевірки ІКК у векторному вигляді
Перевірка ІКК в електронному вигляді здійснюється за наступними критеріями:
- наявність обмінних файлів;
- ім'я файла;
- відповідність наданих обмінних файлів прийнятим вимогами до структури, змісту та формату;
- відповідність наведених у обмінних файлах даних чинній нормативній базі класифікаторів та кодифікаторів;
- повнота покриття території адміністративно-територіальних одиниць кадастровими зонами та кварталами;
- узгодженість меж кадастрових зон, кварталів та адміністративно-територіальних одиниць;
- відповідність метричних даних до СК-63;
- узгодженість меж кадастрових зон, кварталів та адміністративно-територіальних одиниць, які належать до різних зон в СК-63.
8. Порядок перевірки ІКК у векторному вигляді
8.1. Наявність та комплектність матеріалів
Наявність та комплектність матеріалів, у тому числі обмінних файлів кадастрових зон та кварталів перевіряється відповідно з актом приймання-передавання безпосередньо під час приймання-передавання матеріалів в присутності уповноважених осіб Управління та Центру ДЗК.
У разі некомплектності наданих обмінних файлів із актом приймання-передавання в акті робиться відповідна відмітка про відсутність обмінних файлів або інших матеріалів, визначених у акті приймання-передавання. Відсутні обмінні файли або інші матеріали надаються окремим актом приймання-передавання.
8.2. Відповідність наданих обмінних файлів прийнятим вимогам до структури, змісту та формату
При перевірці даних у обмінних файлах перевіряється їх відповідність пунктам 6.1 та 6.4 Вимог до структури, змісту та формату файла обміну даними результатів землевпорядних робіт в електронному вигляді на магнітних носіях, затверджених наказом Держкомзему України від 23.05.2003 N 136.
У разі невідповідності обмінного файла чинним вимогам та цій Методиці Центр ДЗК складає протокол перевірки обмінного файла (див. додаток 1) із визначеними зауваженнями до обмінного файла, за яким повертає обмінний файл до Управління. Якщо кількість цих помилок перевищує 10%, Центр ДЗК складає загальний протокол перевірки з прикладами типових помилок, та передає його до Управління з усіма обмінними файлами. Управління здійснює контроль за усуненням територіальними органами земельних ресурсів визначених зауважень до обмінних файлів з подальшою передачею виправлених обмінних файлів до Центру ДЗК.
8.3. Ім'я обмінного файла
Ім'я обмінного файла кадастрової зони повинен містити код об'єкта адміністративно-територіального устрою (КОАТУУ), номер кадастрової зони; ім'я обмінного файла кадастрового кварталу повинен містити код об'єкта адміністративно-територіального устрою (КОАТУУ), номер кадастрової зони та номер кадастрового кварталу:
<ХХХХХХХХХХ> <ХХ> <ХХХ>
| | |
| | |
| | |___ Номер кадастрового кварталу
| | (трьохзначний)
| |
| |___ Номер кадастрової зони
| (двохзначний)
|
|_____ Код об'єктів адміністративно-територіального
устрою України (десятизначний)
Наприклад: 412105520001 (кадастрова зона)
412105520001002 (кадастровий квартал)
У разі якщо кадастрова зона або кадастровий квартал складаються з двох та більше окремих фрагментів, що не мають спільної межі, припускається використання латинських літер - "a", "b", "c", "d" тощо.
Наприклад: 412105520001_a 412105520001002_a
412105520001_b 412105520001002_b
412105520001_c 412105520001002_c
У разі якщо ім'я обмінного файла не відповідає визначеним вимогам, Центр ДЗК корегує ім'я файла, про що робиться відмітка в протоколі перевірки.
8.4. Відповідність наведених у обмінних файлах даних чинній нормативній базі класифікаторів та кодифікаторів
Перевірка Центром ДЗК атрибутивних даних, які містять обмінні файли, здійснюється по наступних показниках:
- відповідність КОАТУУ, номера кадастрової зони (кварталу) імені файла;
- відповідність КОАТУУ назві адміністративно-територіальної одиниці;
- унікальності КОАТУУ, номера кадастрової зони (кварталу).
У разі якщо встановлено невідповідність наведених даних в обмінному файлі вище зазначеним вимогам, Центром ДЗК про це робиться відмітка в протоколі перевірки обмінного файла із визначенням помилки.
8.5. Повнота покриття території адміністративно-територіальних одиниць кадастровими кварталами (зонами)
Центром ДЗК після перевірки атрибутивної інформації здійснюється перетворення обмінних файлів у векторний формат у вигляді полігонів. Після цього здійснюється перевірка повноти покриття території адміністративно-територіальних одиниць кадастровими зонами та кварталами. У разі відсутності на певній території відповідної кадастрової зони або кварталу в робочій відомості перевірки обмінних файлів (див. додаток 2) робиться відмітка, до якої додається схема розташування територій, не покритих кадастровими зонами або кварталами.
8.6. Перевірка узгодженості меж кадастрових зон, кварталів та адміністративно-територіальних одиниць
При здійсненні перевірки встановлюється:
- узгодженість меж кадастрових кварталів між собою;
- узгодженість меж кадастрових кварталів з межами кадастрових зон;
- узгодженість меж кадастрових зон між собою;
- узгодженість меж кадастрових зон та кварталів з межами адміністративно-територіальних одиниць;
- узгодженість меж адміністративно-територіальних одиниць між собою;
- відповідність метричних даних до СК-63;
- узгодженість меж кадастрових зон, кварталів та адміністративно-територіальних одиниць, які належать до різних зон в СК-63.
9. Показники, що застосовуються при здійсненні перевірки
При здійсненні перевірки застосовуються наступні показники:
1. Між собою сусідні кадастрові квартали вважаються узгодженими, якщо їх межі співпадають по точках кутів повороту. У разі коли межі не співпадають по точках кутів повороту, в протоколі перевірки обмінного файла робиться відмітка, до якого додається схема розташування неузгоджених сегментів меж.
Ця вимога також стосується кадастрових зон та адміністративно-територіальних одиниць;
2. Між собою межі кадастрового кварталу, кадастрової зони та адміністративно-територіальної одиниці повинні співпадати по точках кутів повороту. У разі недотримання цього пункту в протоколі перевірки обмінного файла робиться відмітка, до якого додається схема розташування неузгоджених між собою сегментів меж кадастрового кварталу, кадастрової зони та адміністративно-територіальної одиниці;

................
Перейти до повного тексту