1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держекспортконтролю
06.05.2009 N 32
ПОЛОЖЕННЯ
про Громадську раду при Державній службі експортного контролю України
1. Громадська рада при Державній службі експортного контролю України (далі - Громадська рада) є консультативно-дорадчим органом, який утворюється при Державній службі експортного контролю України з метою здійснення координаційних заходів, пов'язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю та моніторингу врахування громадської думки з питань формування та реалізації державної політики в галузі експортного контролю, забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності Держекспортконтролю.
2. У своїй діяльності Громадська рада керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2004 N 1378, рішеннями Держекспортконтролю, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Громадської ради є:
сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, пов'язаними з питаннями експортного контролю;
забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень у галузі державного експортного контролю.
4. Громадська рада відповідно до покладених на неї основних завдань:
готує і подає пропозиції до орієнтовного плану проведення Держекспортконтролем консультацій з громадськістю та щодо проведення публічних громадських обговорень;
подає пропозиції щодо проведення консультацій з громадськістю з питань, не передбачених орієнтовним планом;
аналізує та опрацьовує отримані за результатами проведення консультацій з громадськістю пропозиції і зауваження з питань формування та реалізації державної політики, готує пропозиції щодо шляхів їх вирішення і подає в установленому порядку керівництву Держекспортконтролю відповідну узагальнену інформацію;
здійснює розгляд, узагальнення, обговорення та подання керівництву Держекспортконтролю пропозицій, отриманих від суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів щодо внесення змін та доповнень до законодавчих та нормативно-правових актів у галузі державного експортного контролю з метою створення сприятливих умов для подальшого розвитку цієї сфери, враховуючи необхідність захисту національних інтересів України, дотримання нею міжнародних зобов'язань щодо нерозповсюдження зброї масового знищення, засобів її доставки, обмеження передач звичайних видів озброєння, а також здійснення заходів щодо недопущення використання зазначених товарів у терористичних та інших протиправних цілях;
виходить до керівництва Держекспортконтролю із пропозицією щодо можливості оприлюднення на відомчому веб-сайті та у засобах масової інформації повідомлень про засідання Громадської ради, проведення консультацій, робочих зустрічей тощо з подальшим висвітленням прийнятих рішень та стану їх виконання;
у взаємодії з Держекспортконтролем бере участь у підготовці та проведенні спільних заходів у галузі державного експортного контролю (конференції, семінари, "круглі столи", збори, зустрічі з громадськістю тощо).
5. Громадська рада отримує обґрунтовані відповіді Держекспортконтролю на свої звернення та пропозиції у строк, що не перевищує одного місяця від дня їх надходження до Держекспортконтролю. В разі необхідності продовження строку надання відповіді, Держекспортконтроль повідомляє Громадську раду про продовження строку надання відповіді.
6. Громадська рада з метою виконання покладених на неї завдань має право:
отримувати в установленому порядку від Держекспортконтролю інформацію, необхідну для своєї роботи;
утворювати постійні та тимчасові робочі комісії, групи відповідно до напрямів роботи Громадської ради;
залучати до своєї роботи представників Держекспортконтролю (за згодою керівництва), а також окремих фахівців.
7. До складу Громадської ради включаються представники суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів, громадських об'єднань та засобів масової інформації. Формування персонального складу Громадської ради здійснюється за погодженням з керівниками відповідних суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів, громадських об'єднань та засобів масової інформації.
Квота представництва у Громадській раді - один представник від однієї організації.
8. Включення до складу Громадської ради нових членів здійснюється під час її засідань на підставі письмового звернення претендентів за умови підтримки більшістю голосів членів Громадської ради їх аргументів стосовно мотивів та обґрунтування необхідності участі у роботі Громадської ради з питань, що розглядаються на засіданнях, та пов'язаних з діяльністю Державної служби експортного контролю України.
9. Виключення зі складу Громадської ради здійснюється у разі:
неучасті у двох поспіль засіданнях Громадської ради без поважної причини;
відкликання організацією, яка делегувала свого представника до Громадської ради;
згідно з поданою заявою за власним бажанням.
Виключені зі складу Громадської ради члени мають право на вступ до неї на загальних підставах.
10. Члени Громадської ради беруть участь у засіданнях особисто. Якщо член Громадської Ради не може бути присутнім на засіданні з поважних причин, за погодженням з головою Громадської ради, замість нього у засіданні може брати участь інший представник, надавши відповідне письмове доручення організації.
11. За значний внесок в удосконалення законодавчих та нормативно-правових актів у галузі державного експортного контролю, сприяння реалізації державної політики у цій сфері, за пропозицією голови Громадської ради керівництвом Держекспортконтролю може здійснюватися заохочення найбільш активних членів Громадської ради, а також юридичних та фізичних осіб (грамота; лист-подяка на ім'я керівника підприємства, установи, організації; подяка).

................
Перейти до повного тексту