1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПРОМИСЛОВОЇ
БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ
Л И С Т
25.02.2009 N 01/02-03/1130
Начальникам територіальних
управлінь Держгірпромнагляду
Про роз'яснення вимог законодавства
Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду повідомляє.
Відповідно до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон N 2806-IV) документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, погодження, свідоцтво тощо, який дає суб'єкту господарювання право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності.
Статтею 2 зазначеного Закону N 2806-IV визначено, що дія цього Закону поширюється на дозвільні органи (до яких відноситься Держгірпромнагляд), адміністраторів, уповноважений орган та суб'єктів господарювання, які мають намір провадити або провадять господарську діяльність, і не поширюється на відносини у сфері ліцензування господарської діяльності, захисту економічної конкуренції, а також на дозвільну систему, яка поширюється на операції зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими матеріалами і речовинами, сильнодіючими отруйними речовинами, дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії.
Враховуючи те, що сфера дії Закону N 2806-IV не поширюється на відносини у сфері ліцензування господарської діяльності, посадові особи Держгірпромнагляду можуть діяти в рамках Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
Статтею 8 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" визначено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний провадити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановлених для цього виду діяльності ліцензійних умов.
Ліцензійні умови є нормативно-правовим актом, положення якого встановлюють кваліфікаційні, організаційні, технологічні та інші вимоги для провадження певного виду господарської діяльності.
Відповідно до зазначеного Закону спеціально уповноважений орган з питань ліцензування відповідно до своїх повноважень узагальнює практику застосування нормативно-правових актів з питань ліцензування; здійснює нагляд за додержанням органами ліцензування та ліцензіатами законодавства у сфері ліцензування та дає роз'яснення щодо його застосування.
Державний нагляд за додержанням органами ліцензування вимог законодавства у сфері ліцензування здійснює спеціально уповноважений орган з питань ліцензування шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

................
Перейти до повного тексту