1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
04.12.2002 N 296
Стан та перспективи розвитку лазерних методів дослідження ока
Заслухавши та обговоривши доповідь головного офтальмолога Міністерства охорони здоров'я України члена-кореспондента НАН та АМН України М.М.Сергієнка та співдоповідь директора Інституту біомедичної техніки та технологій доктора технічних наук В.В.Молебного "Стан та перспективи розвитку лазерних методів дослідження ока". Президія НАН України відзначає, що в Україні виконано низку робіт з розвитку та впровадження лазерних методів дослідження ока, які за своїми результатами перевершують світові досягнення.
Так, проведені важливі дослідження, спрямовані на вивчення візуальних функцій зору, встановлена кореляція між фізіологічними оптичними абераціями і гостротою зору, обгрунтована можливість досягнення супернормального зору, а також здійснена інтерпретація акомодаційної здатності у людей похилого віку, з очима без кришталика та зі штучним кришталиком.
Налагоджено стабільне міжнародне співробітництво з провідними фахівцями в цій галузі у США, Росії, Німеччині, Канаді, Греції, Польщі.
В результаті зазначених досліджень розроблено й випробувано (Центр мікрохірургії ока та Інститут ока Критського університету) рейтрейсинговий рефракційний аберометр, який вперше в офтальмологічній практиці дозволив відтворити карти хвильових та рефракційних аберацій оптичної системи ока. Прилад має динамічний діапазон, ширший за +- 10 діоптрій, завдяки чому не існує обмежень в аналізі найскладніших форм аметропії з високим вмістом аберацій вищих порядків (прилади та технології, які зараз використовуються, мають динамічний діапазон, який не перевершує +- 3 діоптрії, що забезпечує роботу лише з простими формами аметропії).
Рейтрейсинговий аберометр здійснює вимірювання та картографування повних аберацій, а не тільки їх рогівкової частини (як це виконувалось раніше), завдяки чому згаданий прилад посів чільне місце в інструментарії рефракційної корекції зору. За своїми характеристиками розроблений прилад значно перевищує сучасні аналоги.
Зазначений аберометр захищений патентами України та США. Компанією Tracey Technologies (США) за участю Центру лазерних технологій (Україна) виготовлено першу партію таких приладів.
Разом з тим Президія НАН України відзначає, що є низка недоліків, які гальмують подальший розвиток та впровадження в клінічну практику лазерних методів дослідження ока.

................
Перейти до повного тексту