- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
Про Комісію із соціально-гуманітарних питань МНС
На виконання наказу МНС від 26.01.2009 N 43 "Про реалізацію рішень колегії МНС від 22 січня 2009 року N 1-4" та відповідно до пункту 19.2 рішення колегії від 22.01.2009 N 1 "Про результати роботи Міністерства у 2008 році та пріоритетні завдання на 2009 рік" та з метою збереження цінності і єдності ветеранського руху, підвищення його ролі у формуванні особистості і професіоналізму серед працівників органів та підрозділів цивільного захисту, шанобливого їх ставлення до ветеранів і людей похилого віку, посилення соціального та правового статусу членів ветеранських організацій, а також активізації роботи щодо організації наукових досліджень з історії створення і функціонування протипожежних і рятувальних служб у державі та подальшого розвитку і функціонування музейної справи в Міністерстві,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Комісію із соціально-гуманітарних питань МНС, що додається.
2. Затвердити персональний склад Комісії із соціально-гуманітарних питань МНС, що додається.
3. Керівникам урядових органів державного управління головних управлінь МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, навчальних закладів і наукових установ та інших підрозділів центрального підпорядкування в місячний термін створити комісії із соціально-гуманітарних питань на чолі із заступниками керівника по роботі з персоналом та організувати належну їх роботу.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Третьякова В.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС
10.03.2009 N 173
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію із соціально-гуманітарних питань Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
1. Загальні положення
1.1. Комісія з соціально-гуманітарних питань Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - Комісія) є робочим органом у системі Міністерства, який забезпечує вирішення питань з дослідження та висвітлення історії українських протипожежних і рятувальних служб, подальшого розвитку музейної та геральдичної справи, підвищення ролі ветеранських організацій органів і підрозділів цивільного захисту системи МНС та надання методичної і практичної допомоги в реалізації завдань Міністерства у сфері соціально-гуманітарної політики та здійснення контролю за діяльністю органів і підрозділів цивільного захисту у визначеній сфері.
1.2. Комісія створюється з метою сприяння провадженню історико-культурної, аматорської, наукової, оздоровчої, спортивної, екологічної та інших подібних послуг для ветеранів, пенсіонерів та працівників органів і підрозділів цивільного захисту системи МНС та формуванню і вираженню їх волі щодо побудови правової держави та демократичного суспільства, забезпеченню соціальної справедливості, пріоритету загальнолюдських цінностей, задоволення і захист, творчих, інтелектуальних, національних, історико-культурних, вікових та інших їх інтересів, а також підвищення правової культури серед особового складу та працівників органів і підрозділів цивільного захисту МНС.
1.3. Комісія в своїй діяльності керується
Конституцією України, законами України, актами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, МНС, загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, міжнародними угодами України та цим Положенням.
1.4. Рішення Комісії є базою для формування спільних узгоджених позицій між Міністерством, громадськими організаціями та працівниками органів і підрозділів цивільного захисту МНС у питаннях формування та реалізації державної політики у сфері соціальної та гуманітарної роботи, у тому числі шляхом удосконалення чинного законодавства.
2. Основні завдання і напрями діяльності Комісії
2.1. Сприяння в організації наукових досліджень з історії становлення, розвитку та функціонування українських протипожежних і рятувальних служб, їх ролі в запобіганні надзвичайним ситуаціям, ліквідації їх наслідків, надання допомоги та захисту населення, в проведенні науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, читань з історії та культурної спадщини цих служб та їх підрозділів, а також сприяння щодо збору історичних матеріалів, підготовки наукових праць, монографій, видання історичних науково-популярних творів, енциклопедично-довідкових видань, базових підручників, посібників тощо.
2.2. Сприяння в організації та проведенні заходів щодо створення, оформлення та забезпечення повноцінного функціонування Центрального музею пожежно-рятувальної справи України, подальшого розвитку мережі музеїв системи МНС та створення і функціонування кімнат-музеїв героїчної та трудової слави в підрозділах цивільного захисту, а також в наданні науково-методичної допомоги щодо створення інформаційних культурно-просвітницьких центрів на базі діючих музеїв органів і підрозділів цивільного захисту та історико-культурного і науково-методичного центру на базі Центрального музею пожежно-рятувальної справи України.
2.3. Організація, підготовка та внесення пропозицій керівництву Міністерства щодо провадження в системі МНС геральдичної справи та здійснення контролю за станом виконання законодавства з питань геральдичної справи в підрозділах цивільного захисту МНС.
2.4. Сприяння в роботі щодо створення реєстру об'єктів історико-архітектурної спадщини та обліку нерухомих і рухомих пам'яток культурної спадщини, пов'язаних з історією протипожежних та рятувальних служб, а також історичних меморіалів, монументів, обелісків, пам'ятників, бюстів, найменування вулиць і площ у містах та інших населених пунктах, присвячених героїчним вчинкам пожежних і рятувальників органів та підрозділів цивільного захисту, а також у реалізації заходів з питань реставрації, відбудови та впорядкування пам'яток історії і культури українських протипожежних та рятувальних служб.
2.5. Організація, підготовка та внесення пропозицій керівництву Міністерства щодо присвоєння окремим підрозділам, закладам, установам, організаціям системи МНС почесних найменувань, пов'язаних з іменами видатних та заслужених працівників органів і підрозділів цивільного захисту; сприяння в організації спорудження меморіалів, монументів, обелісків, пам'ятників, бюстів тощо героям служби та великим вогнеборцям і рятувальникам, а також в наданні посильної допомоги у похованні померлих ветеранів, інвалідів, пенсіонерів та працівників, які загинули при виконанні службового обов'язку.
2.6. Сприяння в роботі щодо створення та запровадження в органах і підрозділах цивільного захисту мережі клубів ветеранів з метою всебічного залучення ветеранів і пенсіонерів до процесу виховання молодих фахівців з метою оволодіння ними необхідними професійними навичками та формування у них сумлінного ставлення до службової діяльності, а також до аматорського і професійного мистецтва, надання підтримки колективам художньої самодіяльності, окремим виконавцям, митцям, сприяння у проведенні щорічних фестивалів огляду пісні та мистецького фестивалю.
2.7. Сприяння в організації та проведенні заходів з патріотичного виховання підростаючого покоління, учнів, курсантів і студентів навчальних закладів, популяризації та пропаганди основ здорового й безпечного способу життя серед молоді, розвиткові і популяризації прикладних видів спорту та туристично-краєзнавчої і культурно-просвітницької роботи серед учнівської молоді, створенні соціально-престижного образу пожежного-рятувальника та популяризації цієї професії.
2.8. Організація та сприяння у виконанні Генеральної угоди про співробітництво та організацію взаємовідносин між МНС і Всеукраїнською асоціацією ветеранів та пенсіонерів МНС України від 30.05.2008 та наказів МНС з питань історико-культурної спадщини, музейної і геральдичної справи та ветеранського руху в органах і підрозділах цивільного захисту.
3. Основні функції Комісії
3.1. Організація та здійснення постійного моніторингу виконання законодавчих та нормативно-правових актів з питань історико-культурної спадщини, музейної і геральдичної справи та ветеранського руху в органах і підрозділах цивільного захисту та розробка і надання пропозицій керівництву Міністерства щодо удосконалення цієї роботи.
3.2. Ініціювання, та проведення заходів щодо залучення науковців, професіоналів, ветеранів та пенсіонерів системи МНС для подальшого удосконалення і розвитку історико-культурної спадщини, сприяння в організації створення документальних і художніх фільмів, запровадження телерадіопередач, а також розвитку і популяризації прикладних видів спорту, заснованих на вітчизняних традиціях протипожежних та рятувальних служб.
3.3. Розгляд нагородних матеріалів, що надійшли від територіальних органів управління, закладів, установ і підприємств на осіб рядового і начальницького складу та працівників системи МНС, а також від Всеукраїнських громадських організацій з питань цивільного захисту та превентивної безпеки на їх членів та внесення відповідних пропозицій Міністру щодо нагородження їх державними та відомчими нагородами.
3.4. Ініціювання, організація та участь у роботі щодо запровадження в органах і підрозділах цивільного захисту обладнання тематичних експозицій: "Учасник Великої Вітчизняної війни", "Воїн-інтернаціоналіст", "Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС", "Герой-рятувальник", а також постійно діючих експозицій, присвячених ветеранам підрозділу, участі їх у громадському житті, вихованні молодих працівників.
3.5. Участь в організації та проведенні науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, практичних навчань, спортивних змагань, конкурсів, оглядів, показових виступів, фестивалів, професійних та державних свят, культурно-масових ігор й інших заходів, які проводяться органами і підрозділами цивільного захисту, в т.ч. і з учнями загальноосвітніх шкіл та студентським активом.
................Перейти до повного тексту