1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Н А К А З
07.10.2008 N 417
Про затвердження Термінологічної бази системи внутрішнього контролю та аудиту Державного казначейства України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 74 від 27.02.2009 )
На виконання підпункту 1 пункту 1.5 Плану заходів із створення у Державному казначействі України системи внутрішнього контролю та аудиту, затвердженого наказом Державного казначейства України від 07.07.2008 N 283,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Термінологічну базу системи внутрішнього контролю та аудиту Державного казначейства України, що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів центрального апарату Державного казначейства України та територіальних органів Державного казначейства України при підготовці розпорядчих документів в рамках реалізації Плану заходів із створення у Державному казначействі України системи внутрішнього контролю та аудиту, затвердженого наказом Державного казначейства України від 07.07.2008 N 283, керуватись термінологією системи внутрішнього контролю та аудиту Державного казначейства України, затвердженою цим наказом.
3. Управлінню модернізації органів Державного казначейства України здійснювати доопрацювання Термінологічної бази системи внутрішнього контролю та аудиту Державного казначейства України з урахуванням розвитку та затвердження законодавчих актів України та міжнародних стандартів з питань внутрішнього контролю та аудиту.
4. Управлінню модернізації органів Державного казначейства України довести цей наказ до відома структурних підрозділів центрального апарату Державного казначейства України та Головних управлінь Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників голови Державного казначейства України відповідно до розподілу обов'язків.
Голова Т.Я.Слюз
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
казначейства України
07.10.2008 N 417
ТЕРМІНОЛОГІЧНА БАЗА
системи внутрішнього контролю та аудиту Державного казначейства України
З метою систематизації питань, пов'язаних із створенням у Державному казначействі України та його територіальних органах (далі - Державному казначействі) системи внутрішнього контролю та аудиту, яка гармонізує з вимогами міжнародних стандартів у цій сфері, наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
1. Система внутрішнього контролю та аудиту - сукупність суб'єктів контролю, контрольних заходів, об'єктів контролю та їх взаємодія, що забезпечує ефективне виконання визначених законодавством функцій Державного казначейства і складається із внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту.
2. Внутрішній контроль - це діяльність, яка здійснюється керівництвом, структурними підрозділами та працівниками Державного казначейства з метою забезпечення:
- додержання вимог законодавства при виконанні покладених на Державне казначейство функцій;
- контролю з боку керівництва за організацією діяльності Державного казначейства, за розподілом повноважень та відповідальності між структурними підрозділами Державного казначейства при виконанні функцій, процесів, операцій;
- достовірності, повноти, об'єктивності та своєчасності надання керівництву Державного казначейства для прийняття управлінських рішень фінансової, бухгалтерської, статистичної, іншої інформації з питань казначейського обслуговування бюджетів, кошторисів розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів тощо;
- ведення фінансово-господарської діяльності згідно із вимогами законодавства;
- контролю за управлінням інформаційними потоками (отриманням, передаванням, зберіганням інформації) та забезпеченням інформаційної безпеки.
3. Види внутрішнього контролю - фінансовий, адміністративний, технологічний контроль.
Фінансовий контроль - перевірка відповідності виконуваних операцій та їх відображення в бухгалтерському обліку та звітності вимогам законодавства України.
Адміністративний контроль - перевірка відповідності процесів, виконуваних операцій та/або прийнятих рішень нормативно-правовим актам Державного казначейства, дорученням керівництва, визначеним внутрішнім технологічним регламентам, повноваженням та відповідальності працівників.
Технологічний контроль - перевірка додержання установлених правил ведення процесів та/або послідовності здійснення операцій.
4. Форми внутрішнього контролю - попередній, поточний, послідуючий контроль.
Попередній контроль - контроль, який передує прийняттю управлінського рішення чи здійсненню фінансових, адміністративних, технологічних операцій, і являє собою комплекс контрольних заходів, направлений на упередження можливих помилок та/або порушень.
Поточний контроль - контроль, який здійснюється в процесі здійснення фінансових, адміністративних, технологічних операцій, і являє собою комплекс контрольних заходів, направлений на упередження можливих помилок та/або порушень.
Послідуючий контроль - контроль, який здійснюється після прийняття управлінських рішень, проведення фінансових, адміністративних, технологічних операцій, і являє собою комплекс контрольних заходів, направлений на виявлення і усунення помилок та/або незаконних дій.
5. Внутрішній аудит - це складова системи внутрішнього контролю та аудиту, яка являє собою незалежну оцінку системи внутрішнього контролю, встановленого у Державному казначействі.
Основними завданнями внутрішнього аудиту є:
здійснення на постійній основі нагляду за функціонуванням внутрішнього контролю, оцінка ступеня його ефективності;
оцінка надійності та ефективності системи управління ризиками;
виявлення недоліків, розробка пропозицій щодо удосконалення системи внутрішнього контролю та аудиту.
6. Суб'єкти внутрішнього контролю та аудиту - посадові особи Державного казначейства та структурні підрозділи, які відповідно до своїх повноважень забезпечують функціонування системи внутрішнього контролю та аудиту, а саме:

................
Перейти до повного тексту