1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Л И С Т
10.02.2009 N 01-8вих-09
Рада національної безпеки
і оборони України
Додаток
до рішення Ради національної
безпеки і оборони України
від 10 лютого 2009 року
( n0001525-09 )
Генеральною прокуратурою з урахуванням ситуації, що склалася на газовому ринку України, нагляд за додержанням законодавства у цій сфері визначено пріоритетним. Особлива увага приділяється наявним загрозам енергетичній безпеці держави.
Генеральною прокуратурою організовано відповідні перевірки.
За їх результатами минулого року у сфері паливно-енергетичного комплексу прокурорами порушено 236 кримінальних справ, з яких направлено в суд 207. За актами прокурорського реагування притягнуто до відповідальності 2,8 тис. посадових осіб, відшкодовано 630 млн. грн.
Здійснюючи конституційну функцію представництва щодо захисту інтересів держави, у 2008 році заявлено до судів майже 800 позовів про стягнення заборгованості за спожитий газ на загальну суму понад 56 млн. грн. За задоволеними позовами на користь НАК "Нафтогаз України", її дочірніх структур, інших газопостачальних організацій стягнуто 38 млн. грн.
Так, за позовом прокурора м. Донецька на користь ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" з комерційного підприємства "Донецькміськтепломережа" стягнуто понад 19 млн. грн. заборгованості за спожитий газ.
Уже в поточному році перевірено додержання законодавства при розрахунках за спожитий природний газ підприємствами теплокомуненерго. За їх результатами до підприємств-боржників заявлено 17 позовів про стягнення заборгованості на суму близько 22 млн. грн., внесено 180 актів прокурорського реагування на усунення виявлених порушень. Лише за результатами цієї перевірки реально відшкодовано майже 30 млн. грн.
Найбільші боржники підприємства теплокомуненерго Харківської (борг становить 252 млн, грн.), Донецької (183 млн. грн.), Дніпропетровської (93 млн. грн.), Луганської (47 млн. грн.), Львівської (54 млн. грн.) областей, АР Крим (64 млн. грн.).
За дорученням Президента прокуратурою разом з СБУ, МВС, Держмитслужбою, Мінпаливенерго, НАК "Нафтогаз України", КРУ та ДПА України проведено перевірку можливих фактів несанкціонованого відбору з магістральних транспортних мереж України природного газу, експортованого з Російської Федерації до країн Західної Європи.
У ході перевірки не здобуто об'єктивних даних щодо незаконного відбору Україною газу російського походження для власних потреб.
На виконання доручення Глави держави від 30 січня 2009 року (N 1-1/204) створено спільну робочу групу за участю представників Генеральної прокуратури, Служби безпеки та Міністерства юстиції, для перевірки законності останніх українсько-російських газових домовленостей та аналізу їх наслідків для економіки України.
Прем'єр-міністру України та першому заступнику Голови правління НАК "Нафтогаз України" надіслано вимогу про надання до 3 лютого до Генеральної прокуратури завірених належним чином копій усіх документів.
7 лютого (вих. N 2225/0/2-09) від Кабінету Міністрів отримано відповідь у якій зазначено "що директиви делегації НАК "Нафтогаз" для проведення переговорів з ВАТ "Газпром", які були підготовлені в одному примірнику, передано Голові правління НАК "Нафтогаз України" під час їх проведення у Москві.
Укладений між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" відповідно до зазначених директив контракт N ТРКУ від 19 січня 2009 року та доповнення N 1 до нього Секретаріатові Кабінету Міністрів не надсилалися.
У зв'язку із запитом Генеральної прокуратури голові правління НАК "Нафтогаз України" надіслано прохання про надання їх копій Кабінетові міністрів."
10 лютого з НАК "Нафтогаз України" отримано відповідь за підписом виконувача обов'язків Голови правління акціонерної компанії Діденка І.М. про те, що 03.02.2009 відповідні документи були направлені в КМ України.
Тобто фактично ще третього лютого з боку НАК "Нафтогаз України" йде блокування проведення перевірки робочою групою.
Тому Генеральним прокурором дано доручення заступнику Генерального прокурора Корняковій Т.В. скласти адміністративний протокол про корупційне діяння стосовно Діденка І.М. за відмову в наданні, умисному затриманні чи наданні недостовірної та неповної інформації на законну вимогу (пункт г ст. 5 та ст. 8 Закону України "Про боротьбу з корупцією") .

................
Перейти до повного тексту