- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження Порядку скликання та проведення з'їзду аудиторів України
1. Затвердити Порядок скликання та проведення з'їзду аудиторів України в редакції, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, Порядок скликання та проведення з'їзду аудиторів України, затверджений рішенням АПУ від 19.01.2007
N 171/1.1.
3. Секретаріату АПУ забезпечити оприлюднення цього рішення.
Голова Аудиторської палати України | С.О.Столярова |
Додаток
до рішення Аудиторської
палати України
18.12.2008 N 197/4
ПОРЯДОК
скликання та проведення з'їзду аудиторів України
1. Основні положення
1.1. Цей Порядок регулює організаційні питання ініціювання, підготовки та проведення з'їзду аудиторів України (далі - з'їзд) згідно з Законом України "Про аудиторську діяльність" від 22 квітня 1993 р.
N 3125-XII (в
редакції Закону України від 14.09.2006 р.) з метою формування складу Аудиторської палати України (далі - АПУ).
1.2. Здійснення організаційних заходів щодо скликання з'їзду покладається на АПУ.
1.3. Метою проведення з'їзду є формування складу АПУ.
1.4. Учасниками з'їзду можуть бути аудитори України, які мають чинний на момент проведення з'їзду сертифікат аудитора та обрані делегатами з'їзду. Особи, які не є аудиторами, беруть участь у з'їзді як технічний персонал для забезпечення проведення з'їзду та можуть бути присутніми на з'їзді без права голосу.
1.5. З'їзд може бути черговим, позачерговим (надзвичайним), повторним:
- черговий з'їзд скликається один раз на п'ять років для делегування представників до АПУ;
- позачерговий з'їзд скликається для вирішення питань, що належать до компетенції з'їзду, у випадку, передбаченому пункту 1.7 цього Порядку;
- повторний з'їзд скликається у випадку визнання з'їзду таким, що не відбувся.
1.6. З'їзд скликається за рішенням АПУ.
1.7. Позачерговий з'їзд скликається за рішенням АПУ у випадку:
- недієздатності АПУ через дострокове припинення повноважень членів АПУ відповідно до пункту 9.2 цього Порядку;
- коли протягом шести місяців з дати формування складу АПУ засідання не можуть розпочатися.
1.8. Організація проведення з'їзду та фінансування витрат з його проведення, в тому числі фінансування витрат на оренду приміщення, виготовлення бюлетенів для голосування, здійснює АПУ.
1.9. Голова АПУ забезпечує формування нового складу АПУ.
1.10. Для організації підготовки та проведення з'їзду за рішенням АПУ створюється оргкомітет з підготовки проведення з'їзду (далі - оргкомітет). З числа членів АПУ обирається голова оргкомітету.
2. Компетенція з'їзду
2.1. До виключної компетенції з'їзду відноситься прийняття рішення з питань делегування членів АПУ та дострокового припинення повноважень членів АПУ.
2.2. З'їзд може розглядати інші питання, включені до порядку денного.
3. Порядок скликання з'їзду та висунення кандидатів у члени АПУ
3.1. Рішення про скликання чергового та позачергового з'їзду приймається АПУ не пізніше, ніж за сто двадцять календарних днів до дати його проведення.
3.2. Рішення АПУ про скликання з'їзду оприлюднюється на офіційному веб-сайті АПУ та у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження не пізніше ніж за дев'яносто календарних днів до дати його проведення. Рішення АПУ про скликання з'їзду може оприлюднюватися в офіційному виданні АПУ.
3.3. У рішенні АПУ про скликання з'їзду зазначається:
- статус з'їзду;
- підстави скликання з'їзду;
- дата, місце та час проведення з'їзду;
- попередній порядок денний з'їзду;
- проект регламенту проведення з'їзду;
- дата та час закінчення прийому пропозицій аудиторів до порядку денного з'їзду;
- перелік інформаційних матеріалів, підготовлених до з'їзду, з зазначенням порядку ознайомлення з ними;
- дата початку та закінчення висунення кандидатів у члени АПУ;
- загальна кількість аудиторів України на дату прийняття рішення про проведення з'їзду.
3.4. З моменту прийняття рішення АПУ про скликання з'їзду розпочинається висунення кандидатів у члени АПУ.
3.5. Право аудиторів бути обраними до складу АПУ реалізується через рішення, які приймаються на з'їзді. Висунення кандидатів у члени АПУ може здійснюватись від професійних аудиторських організацій, зборів аудиторів регіонів або шляхом самовисування у необмеженій кількості. Висування та реєстрація кандидатів у члени АПУ завершується за тридцять календарних днів до дати проведення з'їзду.
3.6. Висунуті кандидати мають не пізніше як за тридцять календарних днів до дня проведення з'їзду надати до Секретаріату АПУ заповнену належним чином реєстраційну форму (додаток 1 до цього Порядку) у двох примірниках та копію сертифікату аудитора.
3.7. Документи, які подаються для реєстрації кандидатом у члени АПУ, приймаються Секретаріатом АПУ за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається рекомендованим листом) кандидату з відміткою про дату надходження документів. Дата надходження документів для реєстрації кандидатом у члени АПУ вноситься Секретаріатом АПУ до журналу обліку реєстраційних форм.
3.8. Кандидати, які не надали заповнену належним чином реєстраційну форму та копію сертифікату аудитора або подали їх з порушенням термінів, не підлягають реєстрації кандидатами у члени АПУ.
3.9. Секретаріат АПУ перевіряє відсутність застосованих до кандидата у члени АПУ стягнень з боку АПУ та наявність у кандидата безперервного стажу аудиторської діяльності не менше п'яти років, про що робиться відмітка у реєстраційній формі.
3.10. Заповнені належним чином реєстраційні форми кандидатів розміщуються не пізніше як за чотирнадцять календарних днів до дня проведення з'їзду на офіційному веб-сайті АПУ.
4. Формування порядку денного
4.1. АПУ готує попередній порядок денний та регламент проведення відповідного з'їзду, які підлягають розгляду та затвердженню на з'їзді.
4.2. До порядку денного не можуть включатися питання, що не відповідають вимогам чинного законодавства України та не належать до компетенції з'їзду або належать до компетенції інших органів.
4.3. Пропозиції щодо формування порядку денного приймаються Секретаріатом АПУ у строк не пізніше ніж за тридцять календарних днів до дати проведення з'їзду.
5. Правочинність з'їзду
5.1. З'їзд вважається правочинним за умови участі в його роботі не менше двох третин зареєстрованих делегатів, що підтверджується протоколом реєстрації делегатів з'їзду, складеним оргкомітетом. Протокол реєстрації делегатів з'їзду підписує голова оргкомітету та не менше двох членів оргкомітету.
5.2. За відсутності кворуму протягом двох годин з моменту початку реєстрації делегатів з'їзд визнається таким, що не відбувся.
5.3. Протягом тридцяти календарних днів від призначеної дати проведення з'їзду, що не відбувся, АПУ приймає рішення про проведення повторного з'їзду.
5.4. Повторний з'їзд проводиться в порядку, визначеному для проведення чергового з'їзду.
6. Порядок обрання делегатів з'їзду
6.1 Делегатів з'їзду обирають на регіональних зборах аудиторів, які проводяться в областях України, АР Крим, містах Києві та Севастополі у строк не пізніше ніж за шістдесят календарних днів до дати проведення з'їзду. Набуття аудитором статусу делегата з'їзду відбувається виключно на регіональних зборах аудиторів.
6.2. Секретаріат АПУ за погодженням з регіональними відділеннями АПУ (далі - РВ АПУ) складає графік проведення регіональних зборів аудиторів України, який затверджується рішенням АПУ. Рішенням АПУ призначаються члени АПУ, відповідальні за проведення зборів аудиторів у відповідному регіоні.
6.3. РВ АПУ інформує аудиторів про час і місце проведення зборів аудиторів у регіоні. Інформація про проведення зборів аудиторів у регіонах підлягає оприлюдненню шляхом обов'язкової публікації у місцевих друкованих засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті АПУ.
6.4. Секретаріат АПУ надає РВ АПУ та члену АПУ, відповідальному за проведення зборів аудиторів у відповідному регіоні, списки аудиторів, які зареєстровані у їхньому регіоні на перше число останнього місяця перед датою проведення зборів аудиторів регіону, з зазначенням адреси та номерів телефонів аудиторів.
6.5. Не менш як за десять днів до регіональних зборів аудиторів РВ АПУ надсилає рекомендованим листом кожному аудитору персональне запрошення для участі у регіональних зборах аудиторів, у якому вказує точну дату, час і місце проведення регіональних зборів.
6.6. На збори запрошуються усі сертифіковані аудитори, зареєстровані, згідно з даними АПУ, у відповідному регіоні. Реєстрація учасників зборів проводиться за документом, який посвідчує особу. Регіональні збори аудиторів є повноважними незалежно від кількості присутніх на них аудиторів.
6.7. Для обрання делегатів з'їзду збори обирають лічильну комісію регіональних зборів.
6.8. Висунення кандидатур делегатів з'їзду вільне, у тому числі шляхом самовисування. Норма представництва делегатів на з'їзд становить 1 делегат від 10 сертифікованих аудиторів.
6.9. Голосування на регіональних зборах може бути відкритим або таємним за рішенням зборів.
6.10. У разі відкритого голосування лічильна комісія для обрання делегатів з'їзду проводить підрахунок голосів.
6.11. У разі таємного голосування:
6.11.1. Після висунення кандидатур і їх обговорення висунуті кандидатури аудиторів за згодою останніх включаються у бюлетень у алфавітному порядку.
6.11.2. Лічильна комісія згідно зі списком аудиторів вручає кожному учаснику регіональних зборів бюлетень для обрання делегатів, про що кожен аудитор розписується у списку учасників зборів.
................Перейти до повного тексту