1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.11.2008 N 593
Про затвердження Положення про базовий вищий навчальний заклад МВС
Згідно з Концепцією реформування системи освіти МВС України та підвищення якості підготовки фахівців для органів внутрішніх справ і відповідною Програмою, з метою зміцнення взаємодії комплектуючих органів і підрозділів внутрішніх справ та вищих навчальних закладів МВС, установлення взаємної відповідальності за підготовку фахівців, надання практичної та матеріально-технічної допомоги навчальним закладам у забезпеченні навчального процесу підготовки фахівців за визначеними МВС напрямами
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про базовий вищий навчальний заклад Міністерства внутрішніх справ України (далі - Положення) (додається).
2. Керівникам структурних підрозділів МВС, вищих навчальних закладів МВС, головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті:
2.1. Забезпечити діяльність підпорядкованих підрозділів відповідно до вимог Положення.
2.2. Провести спільні наради, на яких визначити особливості взаємодії базового вищого навчального закладу МВС з комплектуючими органами і підрозділами внутрішніх справ.
3. Керівникам вищих навчальних закладів щороку, під час підготовки звіту за навчальний рік, надавати окремим розділом інформацію про виконання Положення.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра-начальника Головного штабу генерал-лейтенанта міліції Вербенського М.Г.
5. Наказ надіслати за належністю.
Міністр Ю.В.Луценко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
10.11.2008 N 593
ПОЛОЖЕННЯ
про базовий вищий навчальний заклад Міністерства внутрішніх справ України
1. Загальні положення
1.1. Положення про базовий вищий навчальний заклад Міністерства внутрішніх справ України (далі - Положення) визначає принципи діяльності, головні завдання, права та обов'язки базового вищого навчального закладу МВС, а також особливості взаємодії вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ (далі - ВНЗ МВС) з комплектуючими підрозділами щодо підготовки фахівців за визначеними МВС напрямами (спеціалізаціями), установлення взаємної відповідальності за підготовку фахівців.
1.2. Положення розроблено відповідно до Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про міліцію", "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки (далі - МОН) та МВС, що регламентують діяльність ВНЗ, органів та підрозділів внутрішніх справ у сфері освіти.
1.3. У Положенні терміни вживаються в такому значенні:
базовий вищий навчальний заклад - вищий навчальний заклад МВС, що визначений Міністерством внутрішніх справ головним у підготовці та здійсненні післядипломної освіти фахівців певного напряму (спеціалізації), який забезпечує взаємодію і координацію інших ВНЗ МВС щодо такого навчання;
практичні органи та підрозділи внутрішніх справ - головні управління, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, міськрайліноргани внутрішніх справ, їх структурні підрозділи та служби;
базові практичні органи та підрозділи внутрішніх справ - органи та підрозділи внутрішніх справ, що закріплені за ВНЗ МВС з метою зміцнення взаємодії з ними, установлення взаємної відповідальності за підготовку фахівців, надання практичної та матеріально-технічної допомоги в забезпеченні навчального процесу, якісної організації та проведення практичної підготовки, залучення особового складу ВНЗ МВС до виконання завдань з охорони громадського порядку, профілактики правопорушень, участі в розкритті злочинів, несення служби у складі слідчо-оперативних груп тощо;
навчально-практичний комплекс - добровільне об'єднання ВНЗ МВС та відповідного структурного підрозділу центрального апарату МВС, ГУМВС, УМВС для координації їх спільної діяльності щодо організації і проведення підготовки фахівців, удосконалення навчально-виховного процесу, упровадження в навчальний процес нових форм організації навчання та видів навчальних занять, розроблення навчально-методичного забезпечення практичної складової навчання, проведення науково-дослідних робіт, апробації та використання результатів наукових досліджень тощо;
комплектуючі підрозділи - органи і підрозділи внутрішніх справ, що здійснюють відбір та направлення до ВНЗ МВС кандидатів на навчання та забезпечують їх працевлаштування після його закінчення;
упровадження передового досвіду - забезпечення використання в повсякденній практиці рекомендованих або розроблених нових ефективних форм і методів діяльності ВНЗ МВС, органів та підрозділів внутрішніх справ.
1.4. Базовий ВНЗ МВС здійснює свою координуючу діяльність на громадських засадах за принципами толерантності, розмежування прав, повноважень та відповідальності, колегіальних засад, академічної автономії.
2. Головні завдання базового ВНЗ МВС:
Відповідно до вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів МОН і МВС головними завданнями базового ВНЗ МВС є:
2.1. У сфері організаційної діяльності:
методичне та наукове супроводження підготовки навчально-методичних матеріалів та документації;
аналітично-прогнозуюча діяльність щодо підготовки фахівців для органів та підрозділів внутрішніх справ за визначеними МВС напрямами (спеціалізаціями) та розроблення інноваційних освітніх технологій;
методична і видавнича робота, системне вдосконалення навчального процесу (видання підручників, навчальних посібників, методичних вказівок);
довузівська профорієнтаційна робота з учнями загальноосвітніх навчальних закладів, військовослужбовцями строкової служби та служби за контрактом, рядовим та молодшим начальницьким складом ОВС, розроблення та удосконалення форм її проведення.
2.2. У сфері освітньої та навчально-методичної діяльності:
діяльність з підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації працівників для органів та підрозділів внутрішніх справ за визначеними МВС напрямами (спеціалізаціями) відповідно до стандартів вищої освіти;
наукове та навчально-методичне забезпечення підготовки фахівців, розроблення і оновлення освітньо-кваліфікаційних характеристик, освітньо-професійних програм, робочих навчальних програм, матеріалів щодо організації та проведення практичної підготовки, зокрема стажування, для підготовки осіб, які навчаються за визначеними МВС напрямами (спеціалізаціями), проведення спільно з Департаментом освіти та науки МВС заходів щодо координації цієї діяльності в інших ВНЗ МВС, що здійснюють підготовку відповідних фахівців;
планування, організація та методичне забезпечення навчально-виховного процесу, у тому числі складання розкладів занять, екзаменаційних сесій, роботи державних екзаменаційних комісій;
виконання встановлених обсягів державного замовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра та магістра;
здійснення спільно з Департаментом освіти та науки МВС контролю за якістю підготовки фахівців за визначеними МВС напрямами (спеціалізаціями).
2.3. У сфері наукової та науково-дослідної діяльності:
розроблення, наукова експертиза та рецензування проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів, спрямованих на вдосконалення визначеного МВС напряму (спеціалізації); підготовка відповідних методичних та практичних рекомендацій для органів і підрозділів внутрішніх справ;
підготовка та атестація наукових і науково-педагогічних кадрів;
координація проведення наукових досліджень у сфері визначених МВС напрямів (спеціалізацій);
моніторинг проблем вітчизняної практики діяльності органів внутрішніх справ за визначеним МВС напрямом (спеціалізацією), передового досвіду роботи правоохоронних органів зарубіжних країн, відповідні наукові дослідження проблемних питань, а також упровадження їх результатів у навчально-виховний процес та діяльність органів і підрозділів внутрішніх справ.
3. Обов'язки базового ВНЗ МВС:
Відповідно до вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів МОН і МВС до обов'язків базового ВНЗ МВС належить:
3.1. Забезпечення дотримання законних прав та інтересів осіб, які навчаються, проходять службу і працюють у базовому ВНЗ МВС.
3.2. Дотримання вимог чинного законодавства з питань освіти та науки, відповідних нормативно-правових актів Президента України, Кабінету Міністрів України, МОН та МВС.
3.3. Дотримання стандартів вищої освіти.
3.4. Здійснення освітньої діяльності за визначеними МВС напрямами (спеціалізаціями).
3.5. Забезпечення виконання державного замовлення на підготовку фахівців, проведення науково-дослідних робіт та впровадження їх результатів у практичну діяльність.
3.6. Вивчення та узагальнення передового досвіду підготовки фахівців для органів та підрозділів внутрішніх справ за визначеними МВС напрямами (спеціалізаціями), підготовка аналітичних матеріалів та пропозицій щодо вдосконалення такої підготовки і направлення її до Департаменту освіти та науки МВС і відповідного структурного підрозділу центрального апарату МВС.
3.7. Забезпечення культурного і духовного розвитку особистості, виховання осіб, які навчаються у ВНЗ МВС, у дусі українського патріотизму і поваги до Конституції та інших законів України, обраної професії.
3.8. Створення умов для оволодіння системою знань, формування соціально-зрілої творчої особистості з високими моральними якостями, виховання психічно і фізично здорового покоління громадян, забезпечення відповідних етичних норм у стосунках між працівниками.
3.9. Забезпечення післядипломної освіти працівників органів та підрозділів за визначеними МВС напрямами (спеціалізаціями), а також базового ВНЗ МВС.
3.10. Дотримання морально-етичних норм, створення атмосфери доброзичливості та взаємної поваги, гендерної рівності між працівниками і перемінним складом.
3.11. Забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу та безпечних умов проведення освітньої діяльності.
3.12. Дотримання фінансової дисципліни та забезпечення схоронності та цілісності майна, що перебуває в користуванні базового ВНЗ МВС.
4. Права базового ВНЗ МВС:
Відповідно до вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів МОН і МВС базовий ВНЗ МВС має право:
4.1. Уносити Департаменту освіти та науки МВС пропозиції стосовно змісту освіти з урахуванням державних стандартів та освітньо-професійних програм, розробляти і проводити роботу із затвердження в установленому порядку відповідних навчальних планів і програм, унесення до них коректив, для чого формувати відповідні міжвузівські комісії.
4.2. Надавати пропозиції до Департаменту освіти та науки МВС щодо форм організації навчання та видів навчальних занять, методик їх проведення, організації навчального процесу з урахуванням пропозицій відповідних структурних підрозділів центрального апарату МВС.
4.3. Проводити в установленому порядку фундаментальні та прикладні наукові дослідження, зокрема, на замовлення правоохоронних органів, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, інших організацій та установ, у тому числі на договірних засадах.
4.4. Уносити в установленому порядку до відповідних центральних органів виконавчої влади пропозиції щодо заохочення особового складу, а також присвоєння працівникам базового ВНЗ МВС вчених звань професора, доцента, старшого наукового співробітника.

................
Перейти до повного тексту