- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Порядку присвоєння спеціальних звань та подання до МВС матеріалів для їх присвоєння
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 9 липня 2008 року
N 624 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 року N 114 та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України", з метою вдосконалення порядку присвоєння чергових спеціальних звань, визначення керівників територіальних органів внутрішніх справ, відомчих навчальних закладів та науково-дослідних установ, які мають право присвоєння чергових спеціальних звань рядового та начальницького складу,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок присвоєння спеціальних звань та подання до МВС матеріалів для їх присвоєння (додається).
2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, керівникам науково-дослідних установ, підприємств та установ забезпечення, вищих навчальних закладів МВС:
2.1. Забезпечити вивчення і виконання постанови Кабінету Міністрів України від 9 липня 2008 року
N 624 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 року N 114 та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" і Порядку присвоєння спеціальних звань та подання до МВС матеріалів для їх присвоєння.
2.2. Проводити на місцях святкову церемонію у зв'язку з присвоєнням Міністром внутрішніх справ чергових спеціальних звань середнього і старшого начальницького складу.
3. Уважати таким, що втратив чинність, наказ МВС від 31.07.2007 N 261.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта міліції Вербенського М.Г.
5. Наказ оголосити особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ України.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
01.10.2008 N 520
ПОРЯДОК
присвоєння спеціальних звань та подання до МВС матеріалів для їх присвоєння
1. Присвоєння звання
1.1. Порядок присвоєння спеціальних звань та подання до МВС матеріалів для їх присвоєння (далі - Порядок) визначає умови присвоєння першого та чергового спеціальних звань особам рядового і начальницького складу, перелік та порядок надання необхідних матеріалів для їх присвоєння.
1.2. Цей Порядок поширюється на осіб рядового і начальницького складу, які перебувають на службі в органах внутрішніх справ.
1.3. Строки вислуги в спеціальних званнях молодшого начальницького складу встановлені пунктом 29 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів України від 29 липня 1991 року
N 114 (зі змінами).
1.4. Спеціальні звання, що присвоюються особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, розподіляються на перші або чергові.
1.5. Черговим спеціальним званням є спеціальне звання, наступне за тим, яке має особа рядового або начальницького складу органів внутрішніх справ.
1.6. Для осіб рядового складу першим є спеціальне звання рядового міліції або рядового внутрішньої служби.
1.7. Спеціальні звання рядового складу присвоюються особам, які прийняті на службу в органи внутрішніх справ на посади рядового і молодшого начальницького складу або зараховані на навчання (денна форма) в навчальні заклади МВС і не мають по запасу військового звання сержантського (старшинського) складу, прапорщика (старшого прапорщика), мічмана (старшого мічмана), або спеціального звання молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, служби цивільного захисту, внутрішньої служби - одночасно з призначенням на відповідну посаду або зарахуванням на навчання (денна форма) в навчальні заклади МВС.
1.8. Перше спеціальне звання рядового або молодшого начальницького складу присвоюється:
особам, які прийняті на службу в органи внутрішніх справ і призначені на посади чи зараховані на навчання (денна форма) в навчальні заклади системи МВС і мають по запасу військове звання сержантського (старшинського) складу, прапорщика (старшого прапорщика), мічмана (старшого мічмана) або спеціальне звання молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, служби цивільного захисту, внутрішньої служби - одночасно з призначенням на відповідні посади або зарахуванням на навчання (денна форма) в навчальні заклади МВС;
особам, які призначені на посади молодшого начальницького складу і не мають по запасу військового звання сержантського (старшинського) складу, прапорщика (старшого прапорщика), мічмана (старшого мічмана) або спеціального звання молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, служби цивільного захисту, внутрішньої служби - після здачі вступних випробувань на курсах початкової підготовки (спеціалізації) до сержанта міліції включно;
особам, які прийняті на службу в органи внутрішніх справ на посади середнього та старшого начальницького складу і направляються в навчальні заклади для проходження початкової підготовки незалежно від наявного військового або спеціального звання, присвоюється спеціальне звання молодшого начальницького складу до старшини міліції включно.
1.9. У наказах по особовому складу про прийняття на службу в органи внутрішніх справ та зарахування на навчання до навчальних закладів МВС у кінці тексту про призначення осіб рядового або начальницького складу вказується присвоєне їм перше спеціальне звання.
1.10. Особи, які раніше проходили службу в органах внутрішніх справ у званнях рядового або молодшого начальницького складу призначаються на посади (зараховуються на навчання) зі спеціальним званням, яке їм було присвоєно до звільнення.
1.11. Особам, які раніше проходили службу в підрозділах, органах, установах військових формувань, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Державної податкової адміністрації, Державного департаменту України з питань виконання покарань, при прийнятті на службу враховується раніше присвоєне військове або спеціальне звання. Під час присвоєння зазначеним особам чергового спеціального звання до строку вислуги в спеціальному званні зараховується строк вислуги у військовому або спеціальному званні до звільнення із зазначених підрозділів, органів чи установ.
1.12. Особам, які мають військове або спеціальне звання та в установленому порядку переведені на службу до МВС з інших міністерств і відомств, у наказах про зарахування в кадри МВС одночасно визначається спеціальне звання, яке присвоюється їм у порядку переатестування і відповідає наявному військовому або спеціальному званню.
1.13. Спеціальні звання працівників підрозділів оперативної служби та служби оперативно-технічних заходів присвоюються відповідно до нормативно-правових актів, які регламентують їх діяльність.
1.14. Особа начальницького складу, яка має граничне спеціальне звання за займаною посадою, при переведенні на посаду, за якою передбачено вище спеціальне звання середнього та старшого начальницького складу, подається до присвоєння чергового спеціального звання за умови успішного виконання обов'язків, але не раніше ніж через три місяці служби на новій посаді, а особа, яка подається до присвоєння чергового спеціального звання полковника міліції, полковника внутрішньої служби, - не раніше ніж через шість місяців з дня призначення на цю посаду.
2. Подання матеріалів для присвоєння спеціального звання
2.1. Для присвоєння особам начальницького складу перших спеціальних звань середнього і старшого начальницького складу та чергових спеціальних звань полковника міліції, полковника внутрішньої служби до Департаменту кадрового забезпечення (далі - ДКЗ) МВС подаються наступні матеріали:
2.1.1. Подання щодо присвоєння першого (чергового) спеціального звання встановленого зразка (додається) та алфавітна картка (форма N 1).
2.1.2. При присвоєнні перших та чергових спеціальних звань - витяги з протоколу засідань кадрової комісії, а при присвоєнні чергових спеціальних звань полковника міліції, полковника внутрішньої служби, а також при присвоєнні спеціальних звань достроково та надгранично - витяги з протоколів засідання колегій ГУМВС, УМВС.
................Перейти до повного тексту