1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 276 від 25.10.2000
м.Київ
Про заходи НАН України, пов'язані із закриттям Чорнобильської атомної електростанції
Заслухавши та обговоривши доповідь академіка НАН України В.М.Шестопалова про заходи НАН України, пов'язані із закриттям Чорнобильської атомної електростанції, Президія НАН України відзначає, що дострокове закриття Чорнобильської атомної електростанції є не лише серйозним політичним кроком, а й відповідальним рішенням, за яким стоять складні наукові, економічні, соціальні та морально-етичні проблеми. Президент України Л.Д.Кучма своїм Указом від 25 вересня 2000 року N 1084/2000 утворив Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів, пов'язаних з Актом закриття Чорнобильської атомної електростанції, на чолі з Главою Адміністрації Президента України В.М.Литвином та затвердив план організаційних, економічних, технічних та інших заходів щодо забезпечення виведення ЧАЕС з експлуатації.
Кабінет Міністрів України дорученням від 30 вересня 2000 р. N 15995/1 зобов'язав відповідні міністерства і відомства України забезпечити безумовне виконання запланованих заходів.
На виконання зазначених рішень центральних органів виконавчої влади України Президія Національної академії наук України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити головні завдання НАН України з реалізації організаційних, економічних, технічних та інших заходів щодо забезпечення виведення ЧАЕС з експлуатації:
1.1. Участь у здійсненні науково-виробничих заходів, пов'язаних з Актом закриття Чорнобильської атомної електростанції, а саме:
1.1.1. Проведення на Чорнобильській АЕС та в м.Славутичі міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої проблемам закриття Чорнобильської АЕС, перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему, пом'якшення соціальних наслідків дострокового закриття ЧАЕС.
1.1.2. Проведення міжнародних наукових симпозіумів та конференцій, видання монографій, читання лекцій з питань мінімізації та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, вироблення заходів для уникнення техногенних катаклізмів.
1.1.3. Проведення моніторингу соціальних проблем, пов'язаних із закриттям ЧАЕС.
1.2. Участь у вирішенні зовнішньополітичних ініціатив України стосовно остаточного зупинення та виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС, а саме:
1.2.1. Забезпечення представництва на церемонії закриття Чорнобильської атомної електростанції 15 грудня ц. р. іноземних наукових делегацій максимально високого протокольного рівня.
1.3. Розробка спільно з Академією медичних наук України пропозицій щодо створення на базі ЧАЕС та на території Зони відчуження Міжнародного науково-дослідного центру з питань ядерної енергетики, радіаційної медицини та екології.
2. З метою практичної реалізації зазначених завдань:
2.1. Призначити заступника голови комісії НАН України з питань техногенно-екологічної безпеки, надзвичайних ситуацій та мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи академіка НАН України В.М.Шестопалова відповідальним координатором діяльності установ НАН України по виконанню завдань, пов'язаних з Актом закриття Чорнобильської атомної електростанції.

................
Перейти до повного тексту