1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.11.2008 N 589
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 1143 від 12.12.2012 )
Про затвердження Інструкції про порядок представництва інтересів МВС у судових органах України
З метою підвищення ефективності представництва інтересів Міністерства внутрішніх справ України в судових органах під час розгляду справ за його участю та з метою економії бюджетних коштів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок представництва інтересів МВС у судових органах України (додається).
2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, ректорам вищих навчальних закладів, начальникам науково-дослідних установ, командирам військових частин внутрішніх військ МВС України забезпечити неухильне виконання вимог цього наказу.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта міліції Вербенського М.Г.
4. Наказ надіслати за належністю.
Міністр Ю.В.Луценко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
10.11.2008 N 589
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок представництва інтересів МВС у судових органах України
1. Загальні положення
1.1. Інструкція про порядок представництва інтересів МВС у судових органах України (далі - Інструкція) визначає організацію забезпечення представництва інтересів Міністерства внутрішніх справ України в судах України (далі - представництво інтересів МВС у судах).
1.2. Метою представництва інтересів МВС у судах є захист процесуальними засобами суб'єктивних прав та інтересів МВС під час розгляду правових питань і спорів.
1.3. Функція здійснення представництва інтересів МВС у судах покладається на юридичну службу МВС, юридичні підрозділи головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті (далі - ГУМВС, УМВС, УМВСЗТ), вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ, внутрішніх військ МВС України.
1.4. Представництво інтересів МВС у судах здійснюється відповідно до положень Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України та цієї Інструкції.
2. Особи, які залучаються до представництва інтересів МВС у судах
2.1. Безпосереднє представництво інтересів МВС у судах здійснюють:
2.1.1. Працівники юридичної служби Міністерства, визначені керівництвом цієї служби;
2.1.2. Керівники юридичних підрозділів ГУМВС, УМВС, УМВСЗТ, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ МВС України;
2.1.3. Працівники юридичних підрозділів ГУМВС, УМВС, УМВСЗТ, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ МВС України, які мають досвід судово-претензійної роботи і здатні за своїми професійними та моральними якостями забезпечити ефективний захист прав та інтересів МВС під час розгляду правових питань та спорів.
2.1.4. Працівники юридичної служби Головного управління внутрішніх військ МВС України, а також юрисконсульти територіальних командувань внутрішніх військ МВС України.
2.2. Перелік осіб з числа працівників (у тому числі керівників) юридичних підрозділів ГУМВС, УМВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ, внутрішніх військ МВС України, які залучаються до представництва інтересів МВС у судах, визначається керівництвом МВС на підставі пропозицій керівника юридичної служби МВС.
2.3. Інформація про включення та виключення працівників юридичних підрозділів ГУМВС, УМВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ, внутрішніх військ МВС України до переліку осіб, які залучаються до представництва інтересів МВС у судах, доводиться до відома керівників відповідних органів внутрішніх справ, вищих навчальних закладів та внутрішніх військ листом за підписом керівництва МВС України або керівника юридичної служби МВС.
2.4.1. Працівникам юридичної служби МВС та юридичних підрозділів ГУМВС, УМВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ, внутрішніх військ МВС України, які залучаються до представництва інтересів МВС України в судах, для підтвердження їх процесуальних повноважень видаються довіреності МВС України за підписом керівника Міністерства.
2.4.2. Вимоги до форми довіреності визначаються чинним законодавством.
2.5. Виконання завдань з представництва інтересів МВС у судових органах є обов'язковим для всіх категорій осіб, зазначених у пунктах 2.1.2 - 2.1.4 Інструкції.
3. Повноваження осіб, які залучаються до представництва інтересів МВС у судах
3.1. Особи, які залучені до представництва інтересів МВС у судах, під час здійснення цієї діяльності в межах повноважень, визначених їхньою довіреністю, наділяються процесуальними правами та обов'язками, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства України, Господарським процесуальним кодексом України, Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінально-процесуальним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами України.
3.2. Особи, які залучені до представництва інтересів МВС у судах, зобов'язані:
3.2.1. Сумлінно, добросовісно та професійно здійснювати представництво інтересів МВС під час розгляду правових питань та спорів;
3.2.2. Використовувати надані повноваження для досягнення найбільш вигідного для МВС процесуального результату в судовому чи виконавчому провадженні;
3.2.3. Точно та неухильно виконувати доручення і вказівки уповноважених посадових осіб МВС з питань здійснення представництва інтересів Міністерства в судах;
3.2.4. Дотримуватися вимог чинних законодавчих та відомчих нормативно-правових актів, що регламентують цю діяльність;
3.2.5. Забезпечити зберігання службових документів та інформації, отриманих у зв'язку з представництвом інтересів МВС у судах;
3.2.6. Своєчасно інформувати уповноважених посадових осіб МВС про стан розгляду судових справ та виконання судових рішень, процесуальні рішення, винесені під час судового або виконавчого провадження в справах, у яких вони представляють інтереси МВС, а також про факти чинення будь-яких перешкод належному виконанню обов'язків з боку посадових осіб підрозділів МВС, інших органів внутрішніх справ та внутрішніх військ;
3.2.7. У межах своєї компетенції вживати заходів, спрямованих на своєчасне і повне виконання запитів (вимог) судів та державних виконавців у справах, у яких вони представляють інтереси МВС.
3.3. Особи, які залучені до представництва інтересів МВС у судах, при здійсненні представництва в конкретній справі мають право:
3.3.1. Знайомитися з усіма матеріалами, що надійшли із суду, державної виконавчої служби або від інших учасників процесу, а також з усіма наявними матеріалами, що стосуються даної справи і перебувають в органах внутрішніх справ, внутрішніх військах, робити з цих матеріалів виписки, знімати копії;
3.3.2. Робити запити за підписом керівника юридичної служби і отримувати від органів, підрозділів і установ системи МВС документи, довідкові та інші матеріали, необхідні для якісного та ефективного представництва інтересів МВС у судах.
4. Порядок представництва інтересів МВС у судах, розташованих у місті Києві
4.1. Інтереси МВС у судових органах, які розташовані в місті Києві, представляють уповноважені працівники юридичної служби Міністерства за дорученням безпосередніх начальників.
4.2. Інтереси МВС в апеляційних судах, які розташовані в місті Києві, Вищому господарському суді України, Вищому адміністративному суді України, Верховному Суді України в справах, які по першій інстанції розглядалися судами, розташованими за межами міста Києва, представляють працівники юридичних підрозділів ГУМВС, УМВС, УМВСЗТ, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ, внутрішніх військ МВС, які брали участь у судовому розгляді справи в суді першої та (або) апеляційної інстанції.

................
Перейти до повного тексту