1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОКУРОР УКРАЇНИ
Н А К А З
N 27 від 16.11.98
м.Київ
Про забезпечення виконання органами прокуратури України "Угоди між Генеральною прокуратурою України і Міністерством юстиції Республіки Польща на виконання статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24 травня 1993 року"
У зв'язку з підписанням 10 листопада 1998 року Угоди між Генеральною прокуратурою України і Міністерством юстиції Республіки Польща (далі - Угода), яка згідно з частиною 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах (далі - Договір) змінює порядок зносин між органами прокуратури обох держав у питаннях надання взаємної правової допомоги,
НАКАЗУЮ:
1. Надати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та військовим прокурорам регіонів України право безпосереднього звернення до воєводських прокурорів Республіки Польща з клопотаннями у кримінальних справах, нагляд за додержанням законності при розслідуванні яких відноситься до їх компетенції. Право безпосереднього звернення до воєводських прокурорів поширюється на клопотання про:
виконання процесуальних дій;
передачі кримінальною переслідування;
витребування або вручення документів;
надання необхідної для розслідування інформації щодо осіб, установ або обставин, що підлягає з'ясуванню.
2. Надати прокурорам, зазначеним у п.1 цього наказу, право безпосередньо звертатися до Всепольської прокуратури Міністерства юстиції Республіки Польщі у випадках, передбачених статтею 4 Угоди.
3. Прокурорам областей та прирівняним до них прокурорам забезпечити ретельне вивчення кримінальних справ перед направленням клопотань на адресу відповідних воєводських прокурорів, звертаючи увагу на наявність підстав для звернення за наданням правової допомоги і відповідність змісту і форми клопотання умовам Договору.
4. З метою уникнення випадків безпідставних звернень про виконання слідчих дій, що обмежують особисті права громадян, особливу увагу звертати на обгрунтованість клопотань, у яких ставиться питання про проведення обшуків, накладення арешту на майно, та інших процесуальних дій, які потребують санкціонування. Заступникам Генерального прокурора України, прокурорам областей і прирівняним до них прокурорам забезпечити додержання законності при дачі таких санкцій підпорядкованими прокурорами.
5. Перед направленням до воєводських прокуратур кримінальних справ з клопотаннями про перейняття кримінального переслідування щодо іноземних громадян (осіб без громадянства) ретельно перевіряти достатність доказів, що свідчать про наявність у діях підозрюваних (обвинувачених) складу злочину. Не допускати направлення справ без виконання всіх слідчих дій, можливих на території України.
Про кожен випадок повернення органами прокуратури Республіки Польщі кримінальної справи з мотивів недодержання положень Договору, недостатності доказів або неповноти розслідування інформувати Генеральну прокуратуру України з мотивованим висновком щодо обгрунтованості рішення польської сторони і зазначенням заходів реагування відносно посадових осіб, винних у допущенні порушень закону або службової дисципліни.
6. При передачі кримінального переслідування іноземців (осіб без громадянства) воєводським прокурорам Республіки Польщі кримінальні справи разом з речовими доказами і належним чином складеними і засвідченими описами документів та предметів надсилати для направлення польській стороні:
- прокурорам Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської, Одеської областей, міста Севастополя та Автономної Республіки Крим, а також військовим прокурорам Західного, Південного регіонів, Кримського регіону і ВМС України - до прокуратури Львівської області;
- прокурорам Рівненської, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Харківської, Луганської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської областей, міста Києва, а також військовим прокурором Центрального регіону України - до прокуратури Волинської області.
7. У тих випадках, коли передача кримінального переслідування супроводжується передачею до Республіки Польщі заарештованих (затриманих) осіб, щодо яких це переслідування здійснюється, вживати необхідних заходів для переводу цих осіб до слідчих ізоляторів, розташованих на території Львівської або Волинської областей згідно з правилами, викладеними у попередньому пункті цього наказу.

................
Перейти до повного тексту