1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ
І ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ
Л И С Т
19.11.2008 N 6-8-3829/1628
Начальнику управління
з контролю за використанням
та охороною земель
у Кіровоградській області
Кривому В.В.
Про надання роз'яснення щодо порядку видачі спеціального дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок для проведення будівельних робіт з прокладання газопроводу
У Держземінспекції розглянуто лист Управління з контролю за використанням та охороною земель у Кіровоградській області стосовно надання роз'яснення щодо порядку видачі спеціального дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок для проведення будівельних робіт з прокладання газопроводу. За результатами розгляду повідомляємо таке.
Згідно зі статтею 126 Земельного кодексу України (далі - Кодекс) право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами, які підлягають державній реєстрації. А право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.
Відповідно до статті 98 Кодексу право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками). Але встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею. Сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду,
Згідно зі статтею 100 Кодексу та статтями 4, 17 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" договір про встановлення земельного сервітуту підлягає обов'язковій державній реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на нерухоме майно.
Враховуючи вищезазначене, повідомляємо, що згідно з договором земельного сервітуту не набувається право власності або право користування земельною ділянкою, а набувається право на користування чужою земельною ділянкою.

................
Перейти до повного тексту