- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Інформаційно-мережеві технології нового покоління
Заслухавши та обговоривши наукову доповідь заступника директора Інституту кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України академіка НАН України О.В.Палагіна "Інформаційно-мережеві технології нового покоління", Президія НАН України відзначає, що сучасні тенденції розвитку глобального інформаційного суспільства в розвинутих країнах спрямовані на створення нових інтелектуальних інформаційних технологій та мережевих розподілених структур.
В Україні за останні роки з'явився потужний сектор високопродуктивних суперкомп'ютерних систем, які дозволяють вирішувати нові завдання науки і техніки, починаючи з молекулярної біології, генної інженерії, квантової фізики і хімії, закінчуючи проектуванням нових складних видів техніки. Вони стали основою вирішення стратегічних задач надвисокої складності.
Створено базову телекомунікаційну інфраструктуру, що базується на використанні високошвидкісних сучасних оптоволоконних- і радіоканалів. Розроблені та інтенсивно розвиваються інформаційно-мережеві інтелектуальні технології нового покоління з розгалуженими телекомунікаційною і функціональною складовими, що побудовані на основі knowledge engineering з використанням сучасних суперкомп'ютерних та Грід-систем.
В установах Відділення інформатики НАН України, в першу чергу в Інституті кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, вже накопичено певний досвід у створенні та виконанні Національної програми інформатизації, складних наукових досліджень з використанням високопродуктивних комп'ютерних систем, розробці методів і технологій розв'язання задач надвисокої складності на базі суперкомп'ютерів та суперкомп'ютерних Грід-мереж, вирішення яких потребує не тільки великих обчислювальних потужностей, а й принципово нових і складних математичних моделей, системотехнічних методів, нових інформаційних технологій та опрацювання проблеми системної інтеграції знань.
На суперкомп'ютерному комплексі СКІТ відпрацьовано близько двадцяти інформаційних технологій, орієнтованих на вирішення міждисциплінарних задач надвисокої складності, зокрема з планування бюджету та прогнозування в економіці, у космічних та еколого-геофізичних дослідженнях, біології, генетиці. Серед цих задач особливе місце займають такі, що виконуються у реальному часі і відносяться до стратегічних напрямів діяльності сучасного суспільства, науки.
Розроблені також спеціальні програмні пакети, що забезпечують апроксимацію надвеликих масивів даних.
Зазначені дослідження потребують подальшого розвитку та підтримки. Необхідно продовжити розробку та створення сучасних мережевих інтелектуальних інформаційних технологій та математичних методів і розширити їх використання для проведення установами НАН України фундаментальних і прикладних наукових досліджень, зокрема й міждисциплінарного характеру.
................Перейти до повного тексту