1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ
І ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ
Н А К А З
27.06.2008 N 80/1
Про затвердження Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Держземінспекції та заступників керівників її територіальних органів
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року N 169 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців" (із змінами), Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого спільним наказом Головного управління державної служби України та Української Академії державного управління при Президентові України від 10 травня 2002 року N 30/84, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.05.2002 за N 446/6734, а також у зв'язку із затвердженням нової структури та штатного розпису Держземінспекції
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1.1. Порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель (далі - Держземінспекція) та заступників керівників її територіальних органів (додаток 1);
1.2. Склад конкурсної комісії Держземінспекції (додаток 2);
1.3. Форму екзаменаційного білета для складання іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців (додаток 3);
1.4. Форму екзаменаційної відомості (додаток 4);
1.5. Перелік питань для перевірки знання законодавства кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Держземінспекції та заступників керівників її територіальних органів (додаток 5).
2. Начальнику Держземінспекції в Автономній Республіці Крим, начальникам Управлінь з контролю за використанням та охороною земель в областях, містах Києві та Севастополі:
2.1. Розробити та затвердити за аналогією даного наказу порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у підпорядкованих підрозділах, перелік питань для перевірки знання законодавства кандидатів на заміщення вакантних, форми екзаменаційного білета та екзаменаційної відомості та затвердити склад конкурсної комісії;
2.2. Забезпечити проведення іспитів на відбір кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у підпорядкованих підрозділах згідно з вимогами чинного законодавства.
3. Завідувачу сектору з питань кадрової роботи та державної служби (Подзорову В.М.) забезпечити:
3.1. Ознайомлення з наказом працівників центрального апарату Держземінспекції;
3.2. Тиражування наказу та направлення його до відому територіальних органів Держземінспекції;
3.3. Проведення іспитів кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Держземінспекції відповідно до Порядку, затвердженого даним наказом, а також згідно з процедурами, визначеними іншими законодавчими та нормативно-правовими актами.
4. Визнати такими, що втратили чинність, накази Держземінспекції від 15.12.2003 р. N 115 "Про організацію проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців Держземінспекції", від 18.07.2005 р. N 81, від 29.01.2007 р. N 5-к, від 14.03.2008 N 29 "Про внесення змін до наказу від 15.12.2003 р. N 115 "Про організацію проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців Держземінспекції".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника Держземінспекції Шумейка С.Г.
Перший заступник
начальника інспекції

О.О.Бредіхін
Додаток 1
до підпункту 1.1 наказу
Держземінспекції
27.06.2008 N 80/1
ПОРЯДОК
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель та заступників керівників її територіальних органів
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель (далі - Держземінспекція) та заступників керівників її територіальних органів, як одного з етапів конкурсу, що проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року N 169 (із змінами).
1.2. Мета проведення іспиту - забезпечення конституційного права рівного доступу до державної служби громадян України та об'єктивної оцінки знань і здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Держземінспекції, а також вакантних посад заступників керівників її територіальних органів.
1.3. Іспит проводиться конкурсною комісією Держземінспекції не раніше ніж через місяць після оголошення конкурсу.
1.4. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії Держземінспекції протягом 30 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу такі документи:
заяву про участь у конкурсі, в якій зазначається про ознайомлення заявника із встановленими законодавством обмеженнями щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби;
заповнену особову картку (П-2 ДС) з відповідними додатками;
дві фотокартки 4 х 6 см;
копії документів про освіту, засвідчені нотаріально чи в іншому встановленому законодавством порядку;
відомості про доходи та зобов'язання фінансового характеру щодо себе та членів своєї сім'ї;
копію першої та другої сторінок паспорта громадянина України, засвідчену кадровою службою.
Особи, які працюють в центральному апараті Держземінспекції, і бажають взяти участь у конкурсі, зазначених документів до заяви не додають.
1.5. До іспиту допускаються кандидати на заміщення вакантних посад, документи яких відповідають установленим вимогам щодо прийняття на державну службу, передбаченим для кандидатів на посади державних службовців.
Особи, документи яких не відповідають встановленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється кадровою службою з відповідним обґрунтуванням.
Якщо кандидат наполягає на участі в іспиті за даних обставин, він допускається до іспиту, а остаточне рішення приймає конкурсна комісія.
1.6. Об'єктивність проведення іспиту забезпечується рівними умовами: тривалість іспиту, зміст та кількість питань, підрахунок результатів та відкритістю інформації про них, єдиними критеріями оцінки.
1.7. Іспит для кандидатів на заміщення вакантних посад проводиться для перевірки та оцінки їх знань Конституції України, законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією", положень земельного законодавства та законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу.
1.8. Питання для перевірки знань законодавства кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Держземінспекції та вакантних посад заступників керівників її територіальних органів, мають бути актуальними, ґрунтуватись на нормах законодавства України.
1.9. Перелік питань підлягає оприлюдненню шляхом розміщення на веб-сайті Держземінспекції та обов'язково надається сектором з питань кадрової роботи та державної служби для ознайомлення всім учасникам конкурсу при наданні документів для участі в конкурсі.
1.10. Екзаменаційні білети формуються за встановленою формою, наведеною у додатку 3 до наказу, яким затверджено даний Порядок, та затверджуються головою конкурсної комісії. До кожного білета включається по одному питанню на перевірку знання Конституції України, законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією", положень земельного законодавства України та законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу, всього 5 питань (по одному питанню із розділів I, II, III Переліку питань і два питання з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу).
1.11. Кількість білетів має бути не менше 15.
1.12. Процедура іспиту складається з 3 етапів:
1) організаційна підготовка іспиту;
2) складання іспиту;
3) оцінювання та підбиття підсумків іспиту.
1.13. Кадрова служба за погодженням з головою конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та повідомляє кандидатів про місце і час його проведення.
2. Організаційна підготовка іспиту
2.1. Організаційна підготовка до іспиту проводиться в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.
2.2. Секретар конкурсної комісії інформує про тривалість та процедуру складання іспиту.
2.3. До початку іспиту секретар конкурсної комісії відповідає на запитання кандидатів щодо процедури іспиту. Інформація секретаря про умови складання іспиту має бути достатньою для кандидатів. Він повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку надати додаткові пояснення. У разі виникнення спірних питань вони мають бути розв'язані головою конкурсної комісії.
3. Складання іспиту
3.1. Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета мають бути присутніми не менше трьох членів конкурсної комісії.
3.2. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидати не можуть самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.
3.3. Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов, передбачених пунктом 3.2 цього Порядку, іспит може проводитися одночасно на заміщення декількох вакантних посад.
3.4. Іспит складається письмово за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату за його вибором і відкриваються у присутності кандидатів на заміщення вакантних посад під час складання іспиту.
3.5. Іспит складається державною мовою.
3.6. При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші із штампом Держземінспекції. Перед відповіддю обов'язково вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата, номер білета та номери питань, зазначених у білеті.
Після підготовки відповідей на аркуші проставляється підпис кандидата та дата складання іспиту.
3.7. Загальний час для підготовки відповіді на екзаменаційний білет має становити не більше 60 хвилин.
4. Оцінювання та підбиття підсумків іспиту
4.1. Для оцінки знань кандидатів використовується п'яти бальна система.
П'ять балів виставляється кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України, законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та успішно справилися із запитаннями на перевірку знання земельного законодавства України та положень нормативно-правових актів з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу.
Чотири бали виставляється кандидатам, які вияви повні знання Конституції України, законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" і достатньо володіють знаннями земельного законодавства України та обізнані з основними положеннями нормативно-правових актів з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідних структурних підрозділів, в яких вони будуть працювати.
Три бали виставляється кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.
Два бали виставляється кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.
Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.
4.2. По закінченні часу, відведеного на складання іспиту, проводиться перевірка відповідей та їх оцінювання. Оцінка проводиться всіма членами комісії. Члени конкурсної комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата.
4.3. Підбиття підсумків здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів у екзаменаційну відомість, форма якої наведена у додатку 4 до наказу, яким затверджено даний Порядок. Кандидат має право ознайомитися з результатами іспиту.
4.4. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у кадровій службі.
4.5. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 50 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена при наданні відповідей (набрали не менше 12,5 балів), вважаються такими, що успішно склали іспит.
4.6. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів (менше 12,5 балів), вважаються такими, що не склали іспит.
4.7. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.
4.8. Результати іспиту можуть бути оскаржені начальнику Держземінспекції протягом трьох днів після ознайомлення з результатами іспиту.
Додаток 2
до підпункту 1.2 наказу
Держземінспекції
27.06.2008 N 80/1
СКЛАД
конкурсної комісії Держземінспекції
Шумейко Сергій Григорович заступник начальника інспекції, голова комісії
Члени комісії:
Яковлєв Володимир Олексійович начальник управління методичного, правового забезпечення та адміністративного провадження, заступник голови комісії
Митяй Олександр Федорович заступник начальника управління - начальник відділу відомчого контролю управління відомчого та оперативного контролю
Головков Олександр Анатолійович начальник управління розгляду звернень громадян, планування та аналізу інспекторської діяльності
Олійник Володимир Гнатович заступник начальника управління - начальник відділу методичного забезпечення управління методичного, правового забезпечення та адміністративного провадження
Селіванова Марина Сергіївна головний спеціаліст відділу оперативного контролю управління відомчого та оперативного контролю
Бойко Сергій Федорович головний спеціаліст відділу розгляду звернень громадян управління розгляду звернень громадян, планування та аналізу інспекторської діяльності
Подзоров Василь Михайлович завідувач сектору з питань кадрової роботи та державної служби, секретар комісії.
Додаток 3
до підпункту 1.3 наказу
Держземінспекції
27.06.2008 N 80/1
Зразок екзаменаційного білету
--------------------------------------------------------------------
| ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ |
| Державна інспекція з контролю |
| за використанням і охороною земель |
| |
| |
| ЗАТВЕРДЖУЮ |
| Голова конкурсної комісії |
| Держземінспекції |
| С.Г.Шумейко |
| "___" _____________ 2008 р. |
| |
| |
| ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ N ____ |
| для складання іспиту кандидатів на заміщення |
| вакантних посад державних службовців |
| |
| |
| 1. Питання на перевірку знання Конституції України. |
| 2. Питання на перевірку знання Закону України "Про державну|
|службу". |
| 3. Питання на перевірку знання Закону України "Про боротьбу з|
|корупцією". |
| 4. Питання на перевірку знання положень земельного|
|законодавства України та законодавства з урахуванням специфіки|
|функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу. |
| 5. Питання на перевірку знання положень земельного|
|законодавства України та законодавства з урахуванням специфіки|
|функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу. |
--------------------------------------------------------------------
Додаток 4
до підпункту 1.4 наказу
Держземінспекції
27.06.2008 N 80/1
ЕКЗАМЕНАЦІЙНА ВІДОМІСТЬ
проведення іспиту на заміщення вакантних посад державних службовців конкурсною комісією Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель
від "___" ____________ 200_ р.
Іспит проведено згідно з Порядком проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель та заступників керівників її територіальних органів, який затверджено наказом Держземінспекції від "___" ____________ 200_ р. N ____.
------------------------------------------------------------------
| N | Прізвище, | Посада, на | Категорія | Номер |Загальна|
|з/п | ім'я, по | яку |посади, на яку |білета | сума |
| | батькові | претендує | претендує | | балів |
| | | кандидат | кандидат | | |
|----+-------------+------------+---------------+-------+--------|
| | | | | | |
|----+-------------+------------+---------------+-------+--------|
| | | | | | |
|----+-------------+------------+---------------+-------+--------|
| | | | | | |
|----+-------------+------------+---------------+-------+--------|
| | | | | | |
|----+-------------+------------+---------------+-------+--------|
| | | | | | |
|----+-------------+------------+---------------+-------+--------|
| | | | | | |
|----+-------------+------------+---------------+-------+--------|
| | | | | | |
|----+-------------+------------+---------------+-------+--------|
| | | | | | |
|----+-------------+------------+---------------+-------+--------|
| | | | | | |
------------------------------------------------------------------
Голова комісії __________________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
Члени комісії
__________________ _____________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
__________________ _____________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
__________________ _____________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
__________________ _____________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
__________________ _____________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
Секретар комісії __________________ _____________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
Додаток 5
до підпункту 1.5 наказу
Держземінспекції
27.06.2008 N 80/1
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ
для перевірки знання законодавства кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Держземінспекції та заступників керівників її територіальних органів
1. Питання на перевірку знання Конституції України ( 254к/96-ВР )
1. Основні риси Української держави за Конституцією України (ст. ст. 1, 2).
2. Форма правління в Україні (ст. 5).
3. Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (ст. 10).
4. Об'єкти права власності Українського народу (ст. ст. 13, 14).
5. Функції держави (ст. 17).
6. Державні символи України (ст. 20).
7. Конституційне право на працю (ст. 43).
8. Конституційне право на освіту (ст. 53).
9. Конституційне право на соціальний захист (ст. 46).
10. Конституційне право на власність (ст. 41).
11. Притягнення до відповідальності (ст. ст. 61-63, 68).
12. Право громадянина України на вибори (ст. 70).
13. Повноваження Верховної Ради України (ст. 85).
14. Державний бюджет України (ст. 96).
15. Порядок обрання Президента України (ст. 103).
16. Склад Кабінету Міністрів України (ст. 114).
17. Повноваження місцевих державних адміністрацій (ст. 119).
18. Статус прокуратури України за Конституцією України (ст. 121).
19. Основні засади судочинства в Україні (ст. 129).
20. Органи місцевого самоврядування в Україні (ст. 140).
2. Питання на перевірку знання Закону України "Про державну службу" ( 3723-12 )
1. Поняття державна служба, державний службовець, посада та посадова особа за Законом України "Про державну службу" (ст. ст. 1, 2).
2. Основні принципи державної служби (ст. 3).
3. Право на державну службу (ст. 4).
4. Етика поведінки державного службовця (ст. 5).
5. Основні обов'язки державних службовців (ст. 10).
6. Основні права державних службовців (ст. 11).
7. Обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням (ст. ст. 12, 16).
8. Особливості дисциплінарної відповідальності державних службовців (ст. 14).
9. Присяга державних службовців (ст. 17).
10. Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою (ст. 22).
11. Класифікація посад та ранги державних службовців (ст. ст. 25, 26).
12. Прийняття на посаду державного службовця; випробування при прийнятті на державну службу; стажування державних службовців (ст. ст. 15, 18, 19).
13. Просування по службі державного службовця (ст. 27).
14. Кадровий резерв державної служби (ст. 28).
15. Підстави припинення державної служби (ст. 30).
16. Підстави для відставки державного службовця (ст. 31).
17. Оплата праці державного службовця (ст. 33).
18. Щорічні та додаткові відпустки державних службовців, соціально-побутове забезпечення (ст. ст. 35, 36).
19. Пенсійне забезпечення державних службовців (ст. 37).
20. Відповідальність за порушення законодавства про державну службу (ст. 38).
3. Питання на перевірку знання Закону України "Про боротьбу з корупцією" ( 356/95-ВР )
1. Поняття корупції та корупційних діянь (ст. 1).
2. Суб'єкти корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією (ст. 2).
3. Межі дії Закону України "Про боротьбу з корупцією" (ст. 3).
4. Органи, які ведуть боротьбу з корупцією (ст. 4).
5. Спеціальні обмеження щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямовані на попередження корупції (ст. 5).
6. Декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави (ст. ст. 6, 13).
7. Відповідальність за вчинення корупційних діянь (ст. 7).
8. Відповідальність за порушення спеціальних обмежень, встановлених для осіб, уповноважених на виконання функцій держави (ст. 8).
9. Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю (ст. 9).
10. Відповідальність керівників за невжиття заходів по боротьбі з корупцією (ст. 10).
11. Відповідальність за умисне невиконання своїх обов'язків по боротьбі з корупцією (ст. 11).
12. Підстави і порядок адміністративного провадження у справах про корупційні діяння або інші правопорушення, пов'язані з корупцією (ст. 12).
13. Відшкодування збитків, заподіяних державі, підприємству, установі, організації (ст. 13).
14. Скасування неправомірних нормативно-правових актів та рішень, прийнятих внаслідок корупційних діянь (ст. 14).
15. Контроль за виконанням законів у сфері боротьби з корупцією (ст. 16).
4. Питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу
Знання загальних норм земельного законодавства України
1. Склад земель, категорії земель за основним цільовим призначенням (ст. ст. 18, 19 Земельного кодексу України) .
2. Встановлення та зміна цільового призначення земель (ст. 20 Земельного кодексу України) .
3. Право власності на землю громадян (ст. 81 Земельного кодексу України) .
4. Право власності на землю юридичних осіб (ст. 82 Земельного кодексу України) .
5. Право власності на землю територіальних громад (ст. 83 Земельного кодексу України) .
6. Право власності на землю держави (ст. 84 Земельного кодексу України) .
7. Спільна часткова власність на землю (ст. ст. 87, 88 Земельного кодексу України) .
8. Спільна сумісна власність на землю (ст. ст. 87, 88 Земельного кодексу України) .
9. Право постійного користування земельною ділянкою (ст. 92 Земельного кодексу України) .
10. Право оренди земельної ділянки (ст. 93 Земельного кодексу України, ст. 6 Закону України "Про оренду землі") .
11. Порядок укладення договору оренди землі (ст. 16 Закону України "Про оренду землі") .
12. Істотні умови договору оренди землі (ст. 15 Закону України "Про оренду землі") .
13. Припинення договору оренди землі (ст. ст. 31, 32 Закону України "Про оренду землі") .
14. Порядок встановлення, дія та припинення дії земельного сервітуту (ст. ст. 100 - 102 Земельного кодексу України) .
15. Обмеження прав на земельну ділянку (ст. 111 Земельного кодексу України) .
16. Підстави набуття права на землю (ст. 116 Земельного кодексу України) .
17. Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами (ст. 118 Земельного кодексу України) .
18. Перехід права на земельну ділянку при переході права на будівлю або споруду (ст. 120 Земельного кодексу України) .
19. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам (ст. 121 Земельного кодексу України) .
20. Виникнення права власності та права користування земельною ділянкою (ст. 125 Земельного кодексу України) .
21. Земельні торги, підготовка, оголошення про проведення (ст. ст. 135 - 137 Земельного кодексу України) .
22. Підстави припинення права власності на земельну ділянку (ст. 140 Земельного кодексу України) .
23. Підстави припинення права користування земельною ділянкою (ст. 141 Земельного кодексу України) .
24. Порядок припинення права користування земельними ділянками, які використовуються з порушенням земельного законодавства (ст. 144 Земельного кодексу України) .
25. Порядок вилучення земельних ділянок (ст. 149 Земельного кодексу України) .
26. Особливо цінні землі та порядок їх вилучення (ст. 150 Земельного кодексу України) .
27. Органи, що вирішують земельні спори (ст. 158 Земельного кодексу України) .
28. Охорона ґрунтів (ст. 168 Земельного кодексу України) .
29. Розгляд і затвердження землевпорядної документації (ст. 186 Земельного кодексу України) .
30. Умови відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (ст. 207 Земельного кодексу України) .
31. Звільнення від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (ст. 208 Земельного кодексу України) .
32. Відповідальність за порушення земельного законодавства (ст. 211 Земельного кодексу України) .
Знання законодавства у сфері здійснення державного контролю за використанням та охороною земель
1. Основні завдання та повноваження Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель (постанова Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1958 /із змінами/, пункти 3 та 4 Положення).
2. Права державних інспекторів з контролю за використанням та охороною земель (постанова Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1958 /із змінами/ - пункт 5 Положення, стаття 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель") .
3. Спеціально уповноважені органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель (статті 5 та 9 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель") .

................
Перейти до повного тексту