- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З' Я С Н Е Н Н Я
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Вищої
кваліфікаційної комісії
адвокатури
05.09.2008 N V/7-117
Про порядок використання ордера адвоката
До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури надійшло звернення Адвокатського об'єднання "Партнери" відносно надання роз'яснення з питань порядку використання в різних видах судочинства та затвердження ордера адвоката.
У відповідності з п. 10
Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури до повноважень Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури відноситься затвердження зразка ордера, що використовується адвокатом для підтвердження своїх повноважень з представництва або захисту клієнта.
Новий зразок ордера (додається), що подається адвокатом для підтвердження своїх повноважень щодо представництва або захисту інтересів клієнтів, розроблено і впроваджено Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури згідно з дорученням Президента України (п. 2 Указу Президента від 30 вересня 1999 року
N 1240/99 "Про деякі заходи щодо підвищення рівня роботи адвокатури").
Для виконання своїх повноважень по наданню правової допомоги та здійснення представництва адвокат використовує ордер адвоката, затверджений Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури на основі протоколу N 6/1 від 17.12.99 року, розміром 150 х 105 мм, тобто 1/4 аркуша формату А4.
Згідно з протоколом N 6/1 від 17.12.99 року бланк ордера є універсальним для ведення будь-яких справ.
При цьому в першому його рядку вказується характер справи: кримінальна, цивільна, адміністративна тощо; далі зазначається прізвище, ім'я, по батькові клієнта або найменування юридичної особи; нижче зазначається установа, де виконується доручення, і в якій стадії.
В ордері також повинна бути зазначена дата його видачі. Адвокат, який працює індивідуально, а в адвокатському об'єднанні - керівник ставить свій підпис і печатку (особисту або адвокатського об'єднання, відповідно).
Таким чином, ордер для підтвердження повноважень видається адвокатом або адвокатським об'єднанням на вчинення дій, які є певним видом представництва або захисту інтересів клієнта: в тому числі ордер може видаватись на представництво інтересів клієнта в судах, органах дізнання та попереднього слідства в кримінальному процесі, а також на представництво інтересів клієнта в будь-яких підприємствах, установах, організаціях, в тому числі в органах державної влади та місцевого самоврядування, в інших органах, з особливостями, передбаченими конкретним видом судочинства.
Щодо здійснення адвокатом представництва відповідно до ордера в цивільному судочинстві.
Крім цього, ст.
42 Цивільного процесуального кодексу України надає адвокату право посвідчувати свої повноваження на участь в цивільній справі, крім довіреності, також ордером, виданим адвокатським об'єднанням, або договором.
У відповідності зі ст.
44 Цивільного процесуального кодексу України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, може вчиняти від імені особи, яку він представляє, всі процесуальні дії, що їх має право вчиняти ця особа.
При цьому обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії повинні бути застережені в виданій йому довіреності.
Таким чином, для представництва особи в цивільній справі адвокат може мати і ордер, і довіреність, проте, з огляду на вищевикладені положення діючого законодавства, ордер на відміну від довіреності не вказує об'єм повноважень, наданих адвокату.
................Перейти до повного тексту