- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
РАДА ЦЕНТРАЛЬНОЇ СПІЛКИ СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ
VI збори XIX скликання
П О С Т А Н О В А
Про господарсько-фінансову діяльність у 2008 році та основні напрями економічного і соціального розвитку споживчої кооперації України у 2009 році
Збори Ради відмічають, що у 2008 році підприємства і організації споживчої кооперації, завдяки консолідованим та виваженим зусиллям правлінь споживспілок і споживчих товариств, всієї кооперативної громади, забезпечили приріст обсягів діяльності та беззбиткову роботу у всіх галузях господарювання.
Запроваджуються комплексні програми реконструкції і модернізації торговельної мережі, за попередніми розрахунками сума інвестицій у реконструкцію, модернізацію матеріально-технічної бази, придбання технологічних ліній і сучасного обладнання перевищить в поточному році 400 млн. грн. Активно працюють над оновленням магазинів та закладів ресторанного господарства, приведенням їх до конкурентоспроможного стану, створенням мережі кооперативних маркетів Кримспоживспілка, Вінницька, Житомирська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська, Чернівецька облспоживспілки.
Забезпечене зростання обсягу виробництва у діючих оптових цінах і натуральних показниках харчової, рибної продукції та мінеральних вод.
Кримспоживспілка, всі облспоживспілки, 96,5 відсотка господарюючих суб'єктів, галузі торгівлі, ресторанного господарства, заготівель, промисловості працюють прибутково. Від господарської діяльності отримано вдвічі більше чистого прибутку порівняно з минулим роком. Зросли власні кошти в обороті, пайовий капітал, зменшено витрати, пов'язані з реалізацією та управлінням в торгівлі і заготівлях, середньомісячна заробітна плата одного працівника досягла 1015 гривень, що майже в 2 рази вище мінімального розміру, встановленого державою.
Правління Укоопспілки направляло зусилля на поглиблення співпраці з органами державної влади, насамперед, з питань захисту інтересів споживчої кооперації.
Враховано пропозиції правління Укоопспілки щодо удосконалення порядку проведення тендерних торгів, передбаченого
Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, яким розширено можливості та суттєво спрощено укладення кооперативними організаціями і підприємствами двосторонніх договорів на поставку товарів та надання послуг бюджетним організаціям.
Значна увага приділялася удосконаленню діючих внутрішньо кооперативних нормативних актів та запровадженню нових, що спрямовані на поліпшення діяльності кооперативних підприємств і організацій.
У 2008 році більше двох тисяч керівників і фахівців споживчої кооперації підвищили свій кваліфікаційний рівень у Полтавському університеті споживчої кооперації України, Львівській комерційній академії Укоопспілки, кооперативних коледжах і технікумах.
За участю провідних науковців навчальних закладів, фахівців державних установ правлінням Укоопспілки організовано навчання голів правлінь Крим: споживспілки, облспоживспілок, керівників підприємств Укоопспілки з питань підготовки та проведення у 2008 - 2009 рр. звітів і виборів у споживчій кооперації, захисту внутрішнього ринку при вступі України в Світову організацію торгівлі, стимулювання участі членів споживчих товариств у господарській діяльності споживчих товариств, споживспілок, проблем рейдерства та протидії йому, ефективної кадрової політики та мотивації праці в умовах глобалізації. Проведена атестація керівного складу споживспілок.
Значна увага приділялася вивченню і розповсюдженню передового досвіду діяльності підприємств і організацій. Проведено семінар-нараду в Черкаській облспоживспілці з головами правлінь Кримспоживспілки, облспоживспілок, на якому розглядалися питання створення сучасної конкурентоспроможної мережі торгівлі, ресторанного господарства, ринків, розширення заготівель і переробки сільськогосподарської продукції і сировини.
З метою забезпечення захисту прав та інтересів суб'єктів господарювання, збереження цілісності споживчої кооперації, боротьби з посяганнями на кооперативну власність у споживспілках створюються служби економічної безпеки.
Разом з цим, не зважаючи на позитивні зрушення в роботі господарюючих суб'єктів, є ще багато упущень і невикористаних резервів. У ряді кооперативних організацій, задовольняючись зростанням загальних обсягів реалізації, не приділяється належна увага формуванню асортименту товарів у роздрібній мережі. При збільшенні продажу продовольчих товарів у вартісному виразі на 22 відсотки продаж їх у натуральних одиницях зменшився по 25 товарних групах. Не вживаються конкретні заходи з розширення реалізації непродовольчих товарів, зокрема будівельних матеріалів, господарчих товарів, ювелірних виробів, друкованих видань.
Повільно вирішується питання відновлення роботи закритої торговельної мережі, оптової ланки на рівні сучасних вимог. Не зважаючи на різке зростання попиту на кулінарну і кондитерську продукцію, в окремих облспоживспілках недостатньо приділяється увага питанням відкриття в районних центрах і селищах магазинів "Кулінарія".
Надто повільно перебудовується заготівельна діяльність. У багатьох споживспілках і споживчих товариствах не повною мірою використовують можливості для закупівель і збуту сільськогосподарської продукції, повільно приводять до сучасних вимог інфраструктуру галузі.
За січень - вересень поточного року допущено скорочення у натуральних показниках закупівлі 15 видів сільськогосподарської продукції із 31.
Стримується модернізація і переоснащення виробничих підприємств у Дніпропетровській, Волинській, Луганській та деяких інших облспоживспілках. Із 30 мільйонів гривень, запланованих програмами розвитку і технічного переоснащення промислових підприємств, використано лише половину.
Не повністю використовуються наявні можливості для підвищення ефективності господарювання. Допустили збитки від реалізації товарів у торгівлі - Волинська, Миколаївська облспоживспілки і Кримспоживспілка, в заготівлях - Волинська і Житомирська, у виробництві - Кримспоживспілка і Чернігівська облспоживспілка. Значні доходи втрачаються внаслідок уповільнення оборотності товарів. Правліннями окремих споживспілок і споживчих товариств не вживаються належні заходи для мінімізації витрат обігу і виробництва. Залишається значним розмір простроченої дебіторської заборгованості у Хмельницькій, Кіровоградській, Рівненській облспоживспілках і Кримспоживспілці. У Вінницькій і Дніпропетровській облспоживспілках значні кошти вилучено у незавершене будівництво.
Повільно вирішується питання соціального захисту працівників у Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Волинській, Івано-Франківській споживспілках, де середньомісячна заробітна плата не перевищує 870 грн.
В окремих кооперативних організаціях у галузях торгівлі і ресторанного господарства темпи зростання продуктивності праці нижчі темпів підвищення заробітної плати. У торгівлі найбільшу диспропорцію допустили Кримспоживспілка, Житомирська, Миколаївська, Херсонська споживспілки, де перевищення темпів приросту заробітної плати над продуктивністю праці становлять від 10 до 20 відсотків. У ресторанному господарстві Дніпропетровської облспоживспілки при зниженні продуктивності праці заробітна плата зросла майже у півтора рази.
Продовжується скорочення чисельності працівників. За січень - вересень 2008 року кількість працівників на підприємствах і в організаціях споживчої кооперації зменшилася порівняно з 2007 роком на 6,9 тис. осіб, або майже на 9 відсотків. Найбільше зменшення середньооблікової кількості штатних працівників відбулося в Одеській, Дніпропетровській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Харківській, Чернігівській облспоживспілках.
Збори Ради Укоопспілки
ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:
Вважати найважливішим завданням правлінь споживспілок, споживчих товариств усіх рівнів забезпечення стабільного і поступального зростання обсягів діяльності, економічного потенціалу господарюючих суб'єктів, впровадження сучасних форм і методів господарювання, соціального захисту членів споживчих товариств, працівників споживчої кооперації України.
У ТОРГІВЛІ, ГРОМАДСЬКОМУ ХАРЧУВАННІ І СФЕРІ ПОСЛУГ
Продовжити роботу зі створення дієвої оптової ланки як ефективної системи товаропостачання роздрібної мережі продовольчими і непродовольчими групами товарів із застосуванням гнучкої цінової політики.
Здійснити комплекс заходів щодо покращення роботи кожного конкретного магазину і закладу ресторанного господарства, поліпшення їх зовнішнього і внутрішнього оформлення, оснащення сучасним технологічним обладнанням. Забезпечувати раціональне, чітке і безперебійне постачання об'єктів торгівлі, ресторанного господарства товарами у необхідному асортименті і кількості відповідно до попиту населення. Активізувати продаж товарів тривалого вжитку та техніко-складного асортименту, ювелірної продукції, друкованих видань.
Максимально задіяти потужності та наявне технічне обладнання ресторанного господарства для збільшення випуску кулінарних та кондитерських виробів, напівфабрикатів, постійно оновлювати асортимент відповідно до запитів споживачів, підвищувати якість продукції.
При приведенні підприємств торгівлі та закладів ресторанного господарства до конкурентоспроможного стану і створенні мережі коопмаркетів дотримуватися вимог затвердженого постановою п'ятих зборів Ради Укоопспілки дев'ятнадцятого скликання брендбуку щодо створення фірмового стилю.
Прискорити вирішення проблеми закритої мережі магазинів та закладів ресторанного господарства, залучати наявні вільні приміщення і торговельні площі в активний господарський оборот.
Продовжити роботу з подальшого розвитку сфери платних послуг, приділяти постійну увагу збільшенню обсягів послуг підприємствам і установам різних форм власності.
Ефективно використовувати наявний потенціал ринків, розвивати власну господарську діяльність, забезпечивши збільшення обсягів надходження та реалізації сільгосппродукції, а також продукції, виробленої підприємствами споживчої кооперації.
У ВИРОБНИЧО-ЗАГОТІВЕЛЬНІЙ СФЕРІ
Максимально задіяти виробничі потужності та наявне технологічне обладнання для збільшення випуску власної продукції, зосередивши увагу на контролі якості від приймання сировини до виробництва і транспортування товару споживачам. Впроваджувати маркетингові та логістичні методи дослідження товарного ринку.
Технічне переоснащення і модернізацію виробничих підприємств з впровадженням інноваційних ресурсоенергозберігаючих технологій та сучасного обладнання в 2009 та наступних роках здійснювати за умови визначення джерел та обсягів фінансування заходів, визначених бізнес-планами розвитку.
................Перейти до повного тексту