- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Л И С Т
13.08.2008 N 14-17-7/9081 |
Головному управлінню
Держкомзему у Полтавській
області
Державним комітетом України із земельних ресурсів розглянуто ваше звернення щодо укладення цивільно-правових угод про відчуження частин земельних ділянок та повідомляється.
Відповідно до частини третьої статті
2 Земельного кодексу України, об'єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).
Наказом Держкомзему України від 04.05.99
N 43, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04.06.99 за N 354/3647, затверджена Інструкція про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі (із змінами), (далі - Інструкція).
Земельним законодавством не передбачено такого об'єкту земельних відносин як частина земельної ділянки та не передбачено порядку відчуження частин земельних ділянок. У зв'язку з чим, якщо особа яка має у приватній власності земельну ділянку вирішила здійснити відчуження її частини, потрібно здійснити поділ такої земельної ділянки. Для цього необхідно розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та після його затвердження оформити на виділені земельні ділянки державі акти на право власності відповідно до
Інструкції.
Отже, відмова нотаріусів посвідчувати цивільно-правові угоди про відчуження частини земельної ділянки є цілком обґрунтованою.
Також звертаємо увагу на те, що слід відрізняти поняття "частина земельної ділянки" та "частка земельної ділянки у спільній частковій власності". Порядок володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, передбачений статтею
88 Земельного кодексу України.
Перейти до повного тексту