1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
07.08.2008 N 381
Про затвердження Типового положення про оркестри головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, вищих навчальних закладів МВС
З метою підвищення організації служби, культурного рівня працівників органів внутрішніх справ та сприяння їх патріотичному вихованню, відродження і розвитку традицій національної культури, пропаганди здобутків національного мистецтва та світової музичної спадщини
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про оркестри головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, вищих навчальних закладів МВС (додається).
2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті, керівникам вищих навчальних закладів організувати розроблення та затвердити своїми наказами положення про оркестр.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта міліції Вербенського М.Г.
4. Наказ довести до відома особового складу органів і підрозділів органів внутрішніх справ.
Міністр Ю.В.Луценко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
07.08.2008 N 381
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про оркестри головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті та вищих навчальних закладів МВС
1. Загальні положення
1.1. Положення про оркестри головних управлінь, управлінь України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті та вищих навчальних закладів МВС (далі - органи внутрішніх справ) визначає правові та організаційні засади діяльності цих оркестрів.
1.2. Оркестри органів внутрішніх справ (далі - оркестри) у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами МВС та цим Положенням, а також іншими нормативно-правовими актами з питань діяльності оркестрів.
1.3. Оркестр створюється, реорганізується та ліквідується наказом начальника (керівника) органу внутрішніх справ з дотриманням Примірної структури оркестру головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті (додаток 1), відповідних граничних спеціальних звань і посадових окладів та Переліку посад для оркестрів вищих навчальних закладів, затвердженого наказом МВС від 30.10.2007 N 1270.
1.4. Оркестр є професійно-творчим колективом. Головним змістом репертуару оркестру мають бути твори, що сприятимуть патріотичному вихованню працівників органів внутрішніх справ, відродженню і розвитку традицій національної культури, пропаганді здобутків національного мистецтва та світової музичної спадщини.
1.5. Головними завданнями оркестру є:
1.5.1. Музичне забезпечення ритуалів, загальногромадських, культурно-масових та спортивних заходів, а також церемоніалів, пов'язаних із перебуванням іноземних офіційних делегацій у МВС та покладанням квітів з нагоди урочистих дат та подій.
1.5.2. Концертна та гастрольна діяльність.
1.5.3. Сприяння патріотичному, ідеологічному, культурно-естетичному та художньо-мистецькому вихованню особового складу органів внутрішніх справ.
1.5.4. Підвищення престижу органів внутрішніх справ, як у державі, так і за її межами.
1.6. Службова діяльність оркестру полягає підготовці оркестру до музичного забезпечення ритуалів, загальногромадських, культурно-масових та спортивних заходів, проведення концертно-просвітницької роботи.
1.7. Відповідно до законодавства України посадовим особам оркестру з числа начальницького складу та цивільних осіб дозволяється виконувати роботу на умовах сумісництва на посадах, пов'язаних з науковою, викладацькою та творчою діяльністю.
2. Посадові особи оркестрів та їх обов'язки
2.1. Начальник оркестру
2.1.1. Начальник оркестру безпосередньо підпорядковується в органах внутрішніх справ заступникові начальника - начальникові управління (відділу) кадрового забезпечення, у вищому навчальному закладі - проректорові (заступникові), який за своїми функціональними обов'язками відповідає за роботу з кадрового забезпечення.
2.1.2. Начальник оркестру є прямим начальником усього особового складу оркестру і відповідає за підтримання високого професійного та художнього рівня оркестру, професійну підготовку, виховання, службову дисципліну, моральний стан особового складу, підтримання встановленого внутрішнього розпорядку, стан та зберігання музичних інструментів, нотної літератури та майна оркестру, підбір кандидатів на вакантні посади та комплектування оркестру згідно зі штатним розкладом, успішне та якісне виконання оркестром завдань.
2.1.3. Начальник оркестру зобов'язаний:
2.1.3.1. Постійно вдосконалювати свої знання й методичні навички за фахом, подавати підлеглим приклад зразкового виконання службового обов'язку.
2.1.3.2. З повагою ставитися до підлеглих, дбати про виховання і згуртування колективу.
2.1.3.3. Знати спеціальне звання, прізвище, строк служби, посаду чи спеціальність, родинний стан, ділові якості та морально-психологічний стан підлеглих, постійно проводити з ними індивідуально-виховну роботу, знати їх потреби, порушувати перед керівництвом органу внутрішніх справ питання щодо їх вирішення.
2.1.3.4. Виходити з пропозиціями до керівництва про заохочення й накладення стягнень на особовий склад оркестру.
2.1.3.5. Стежити за зовнішнім виглядом підлеглих, дотриманням ними правил носіння форменого одягу.
2.1.3.6. Організовувати та проводити з особовим складом оркестру заняття зі спеціальної, соціально-гуманітарної підготовки, складати навчальні плани, розклади занять, особисті навчально-репертуарні плани музикантів, вести журнали обліку з професійної підготовки.
2.1.3.7. Організовувати концертну діяльність та виступи на радіо і телебаченні.
2.1.3.8. Спрямовувати діяльність оркестру на підвищення престижу та популяризацію служби в органах внутрішніх справ.
2.1.3.9. Забезпечувати поповнення репертуару оркестру новими музичними творами, у тому числі за рахунок самостійного виконання інструментувань, аранжувань і обробок, а також їх професійне виконання на високому художньому рівні.
2.1.3.10. Забезпечувати постійну готовність оркестру до обслуговування заходів на високому організаційному та художньому рівні.
2.1.3.11. Визначати кваліфікацію своїх підлеглих, як музикантів-виконавців, з метою віднесення їх до відповідних посад згідно з вимогами до визначення кваліфікації.
2.1.3.12. Перевіряти не менше одного разу на рік наявність та облік музичних інструментів, нотної та навчальної літератури, майна оркестру.
2.1.3.13. Підтримувати зв'язки з відділами культури місцевих органів самоврядування, творчими організаціями, товариствами і художніми колективами з метою поповнення репертуару і підвищення виконавського рівня оркестру.
2.1.3.14. Складати раз у квартал звіт та доповідати про виконану роботу керівництву управління (відділу) кадрового забезпечення.
2.2. Старший інспектор
2.2.1. Старший інспектор підпорядковується начальникові оркестру і в разі його відсутності є прямим начальником усього особового складу оркестру. Він відповідає за несення служби особовим складом оркестру, дисципліну, підтримання встановленого внутрішнього порядку, зберігання музичних інструментів, нотної та навчальної літератури, іншого майна оркестру.
2.2.2. Старший інспектор зобов'язаний:
2.2.2.1. Грати на одному з музичних інструментів та вміти керувати оркестром.
2.2.2.2. Проводити заняття з особовим складом оркестру за вказівкою начальника оркестру.
2.2.2.3. Проводити заняття зі спеціальної підготовки з оркестровими групами, ансамблями, окремими виконавцями.
2.3. Інспектор
2.3.1. Інспектор підпорядковується начальникові оркестру, а в разі його відсутності - старшому інспекторові. Він відповідає за несення служби особовим складом оркестру, дисципліну і підтримання встановленого внутрішнього порядку, зберігання музичних інструментів, нотної та навчальної літератури, іншого майна оркестру.
За відсутності старшого інспектора виконує його обов'язки.
2.3.2. Інспектор зобов'язаний:
2.3.2.1. Грати на одному з музичних інструментів та вміти керувати оркестром.
2.3.2.2. Проводити заняття з особовим складом оркестру за вказівкою начальника.
2.3.2.3. Не менше одного разу на тиждень перевіряти стан музичних інструментів, забезпечувати їх зберігання та своєчасне налагоджування.
2.3.2.4. Вести та раз на місяць подавати начальникові оркестру на перевірку журнал обліку музичних заходів оркестру.

................
Перейти до повного тексту