- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
17.06.2008 N 18-06/6771-9546 |
Головним управлінням
Державного казначейства
України в Автономній
Республіці Крим, областях,
містах Києві та Севастополі
Структурним підрозділам
Державного казначейства
України
Про порядок виїмки документів
З метою правильного застосування положень законодавства при проведенні виїмки Державне казначейство України інформує.
Згідно з частиною другою статті
19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Виїмка проводиться за постановою слідчого. При цьому виїмка документів, що становлять державну та/або банківську таємницю, а також документа виконавчого провадження проводиться тільки за вмотивованою постановою судді і в порядку, погодженому з керівником відповідної установи.
Виїмка провадиться в присутності представників установи (органу Державного казначейства України, структурного підрозділу Державного казначейства України).
Всі документи і предмети, які підлягають вилученню, мають бути пред'явлені представникам установи і перелічені в протоколі виїмки чи в доданому до нього опису з зазначенням їх назви, кількості та індивідуальних ознак.
Особливу увагу необхідно звертати на оформлення протоколу виїмки. Про проведення виїмки особа, яка проводить виїмку, складає протокол у двох примірниках з додержанням правил статті
85 Кримінально-процесуального кодексу України. В протоколі зазначаються: підстави для виїмки; приміщення чи інше місце, в якому було проведено виїмку; особа, у якої проведено виїмку; дії особи, що проводить виїмку, і результати виїмки. Щодо кожного предмета, який підлягає вилученню, повинно бути зазначено, в якому саме місці і при яких обставинах він був виявлений. При вилученні оригіналу або копії документа рекомендується зробити про це відповідний запис у протоколі виїмки.
Відповідно до підпункту 2.1.8 пункту 2.1 розділу 2 Положення про організацію бухгалтерського обліку та звітності виконання державного та місцевих бюджетів в органах Державного казначейства України, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000
N 119, вилучення первинних документів, облікових регістрів та звітів здійснюється тільки за постановою уповноважених державних органів відповідно до чинного законодавства України. Вилучення оформляється протоколом (актом), копія якого вручається під розписку відповідальній службовій особі.
................Перейти до повного тексту