1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Р І Ш Е Н Н Я
18.06.2003 N 25
Про стан зелених насаджень міст та селищ України
Колегія Держжитлокомунгоспу України зазначає, що у більшості міст та селищ стан розвитку та утримання зелених насаджень за останні роки погіршився. Площа зон зелених насаджень порівняно з 2001 роком зменшилась на 6 %, а зелених насаджень загального користування - на 13 %. Особливо це стосується Дніпропетровської, Херсонської областей та м.Севастополя.
Належним доглядом у 2002 році загалом по Україні охоплено лише близько 40% зелених зон, а в Черкаській, Тернопільській, Сумській областях - відповідно 26, 16 і 15 %. Неналежний догляд за зеленими насадженнями призвів до погіршення їх санітарного стану, збільшення сухостійних та заражених шкідниками і хворобами дерев. Несвоєчасний догляд за газонами спричинив захаращення травостану газонів кульбабою та іншими бур'янами.
Таке становище з розвитку та утримання зелених насаджень в населених пунктах реально загрожує екологічній небезпеці України.
Витрати на утримання 1 га зелених насаджень загалом по Україні за 2002 рік склали 2,045 тис.грн., що становить близько 25-30 % від потреби.
Інвентаризація зелених насаджень на місцях, як правило, проводилась поверхово та формально, у більшості населених пунктів немає перспективних планів реконструкції і капітального ремонту зелених насаджень.
Значна кількість регіонів не забезпечена власним насінням та садивним матеріалом.
У більшості міськвиконкомів не створені відділи, які б займались координацією та управлінням міськими зеленими зонами. Зелені насадження перебувають на утриманні різних власників, які не мають відповідних фахівців та матеріально-технічної бази.
Зелене господарство не повною мірою забезпечено нормативно-правовою базою, що не сприяє стимулюванню його розвитку.
Колегія В И Р І Ш И Л А:
1. Рекомендувати місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування:
- проаналізувати стан справ у зеленому господарстві та організувати проведення інвентаризації зелених насаджень населених пунктів з наступним розробленням перспективного плану відновлення, розвитку та утримання зелених насаджень;
- створити підрозділи з координації, контролю та управління об'єктами зеленого господарства незалежно від форми власності;
- передбачати щорічне фінансування об'єктів озеленення у розмірі не менше 3 % від місцевого бюджету.
2. Управлінню благоустрою та комунального обслуговування (Я.А.Стеценко):

................
Перейти до повного тексту