1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПО НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ
П О С Т А Н О В А
N 25 від 24.01.96
м. Київ
Про співробітництво НАН України та Держнаглядохоронпраці України
Обговоривши питання про стан та розвиток галузі охорони праці, Президія НАН України та Колегія Держнаглядохоронпраці України відзначають актуальність і необхідність взаємного співробітництва, ефективного використання наукового і науково-технічного потенціалу у вирішенні проблем правового, організаційного, матеріально-технічного та наукового забезпечення робіт у цьому напрямі.
Співробітництво у галузі охорони праці повинно також сприяти реалізації проекту Національної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 1996-2000 роки. Проектом програми, що розроблена Держнаглядохоронпраці за участю центральних і місцевих органів державної виконавчої влади та відповідних профспілок, визначено пріоритетні напрями наукових досліджень і розробок з цього питання. Зокрема, передбачено визначити допустимі показники впливу хімічних, біологічних та радіаційних факторів виробничого середовища при їх ізольованій та комбінованій діях; розробити науково обгрунтовані критерії ризику завдання шкоди здоров'ю працівників внаслідок дії несприятливих факторів; опрацювати методику оцінки стану охорони праці та розрахунку збитків внаслідок шкідливих та небезпечних умов праці, виробничих травм, аварій та професійних захворювань; розробити принципи економічного управління охороною праці на виробництві; створити та впровадити типову автоматизовану експертну систему аналізу, прогнозування небезпечних та аварійних ситуацій на виробництві та систему управління роботами щодо ліквідації наслідків аварій з використанням обчислювальної техніки, систему економічних, правових та організаційних заходів для виключення можливості створення та випуску нової техніки з конструктивними недоліками.
Реалізації Національної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 1996-2000 роки та підвищенню ефективності державної системи управління охороною праці повинно сприяти створення регіональних сертифікаційних та експертно-технічних центрів за участю установ НАН України з використанням їх матеріально-технічної бази, обладнання та фахівців.
Проте Президія НАН України та Колегія Держнаглядохоронпраці України відзначають, що можливості науково-технічного потенціалу установ та організацій НАН України недостатньо використовуються для підвищення безпеки та дотримання вимог з охорони праці в господарському комплексі України. Необхідно більш активно залучити до цієї роботи висококваліфікованих фахівців, науково-методичні розробки та випробувально-лабораторну базу інститутів НАН України.
Враховуючи важливість і актуальність проблеми, Президія НАН України та Колегія Держнаглядохоронпраці України П О С Т А Н О В Л Я Ю Т Ь:
1.Схвалити проект Договору про співробітництво між НАН України та Держнаглядохоронпраці України (додається).
2. Визначити такі головні напрями співробітництва між науковими Установами НАН України та Держнаглядохоронпраці України:
- розробка проектів законодавчих актів з економіко-правових проблем охорони праці;
- розробка та оновлення, згідно з існуючими (міжнародними) вимогами, нормативної документації з охорони праці та безпечної експлуатації продукції (товарів, послуг);
- розробка нових технологій, приладів діагностики, засобів виробництва, захисту і контролю, що забезпечують усунення основних причин нещасних випадків, професійних захворювань і аварій;
- розробка науково-методичних основ та практичне застосування системи сертифікації та атестації техніки, технологій, продукції, робочих місць щодо їх безпеки і відповідності вимогам нормативів з охорони праці;
- використання науково-технічного потенціалу установ НАН України для створення сертифікаційних, експертно-технічних центрів та лабораторій з охорони праці;
- проведення науково-технічної експертизи проектів, діагностика працездатності та експлуатаційної надійності конструкцій, діючого устаткування та інших об'єктів, оцінка залишкового ресурсу їхньої роботи та умов подальшої безпечної експлуатації;
- підготовка, перепідготовка та атестація спеціалістів.
3. Доручити головам наукових центрів НАН України спільно з Держнаглядохоронпраці та його територіальними експертно-технічними центрами до 01.05.96 визначити установи, організації та підприємства регіону, які мають відповідний науково-технічний потенціал, з метою використання його при створенні та в роботі регіональних сертифікаційних центрів.
4. Вважати за доцільне активне залучення на госпдоговірній основі інститутів НАН України до подання науково-технічної і практичної допомоги Держнаглядохоронпраці України та іншим відомствам у реалізації Національної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 1996-2000 роки.

................
Перейти до повного тексту