1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 249 від 03.11.94
Про основні положення доповіді Президента України Л.Д. Кучми "Шляхом радикальних економічних реформ"
Обговоривши основні положення доповіді Президента України Л.Д. Кучми "Шляхом радикальних економічних реформ" , Президія НАН України відзначає, що в цій доповіді визначені основні напрями подальшого розвитку та поглиблення ринкової реформи. Її втілення дасть змогу вже на першому етапі стабілізувати ситуацію, домогтися економічного пожвавлення в країні, поліпшити матеріальне та духовне життя народу. Тому реалізація цієї програми є справою першочергового загальнодержавного значення, в якій активну участь має взяти Національна, академія наук України.
Науково-технічний потенціал НАН України потрібно сконцентрувати на поданні організаціям і підприємствам, міністерствам і відомствам, владним структурам конкретної науково-методичної та практичної допомоги у вирішенні невідкладних соціально-економічних, науково-технічних і духовних проблем розвитку суспільства.
Президія НАН України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Схвалити основні положення доповіді Президента України "Шляхом радикальних економічних, реформ", яка визначає науково обгрунтований і реальний курс на подальше реформування економіки і подолання кризових явищ в державі.
2. Взяти до відома, що в підготовці цієї доповіді активну участь взяли наукові установи та вчені НАН України.
3. Визначити такі головні напрями діяльності наукових установ НАН України по реалізації основних положень, викладених в доповіді Президента України "Шляхом радикальних економічних реформ":
- фінансова стабілізація та подолання платіжної кризи в національному господарстві;
- бюджетна, податкова, фінансово-кредитна та цінова політика;
- структурна перебудова економіки та цінова політика;
- перебудова відносин власності, виходячи з необхідності утвердження багатоукладної (змішаної) економіки;
- створення та впровадження передових науково-технічних розробок і нових технологій, спрямованих на технічне та технологічне переозброєння базових галузей промисловості, з використанням доробок у галузі чорної металургії, космічного зв'язку, будівництва нових трубопровідних систем, ракетної техніки, авіації, кібернетики, хімії, порошкової металургії, виробництва титану, зварювальних та композитних матеріалів;
- забезпечення наукового супроводження проблем охорони навколишнього середовища і соціально-економічного розвитку в Україні системи переорієнтації народногосподарського комплексу на основі ресурсозбереження та екологічно чистих технологій;
- створення конкурентноздатної наукоємної продукції з метою збільшення експортних можливостей України та забезпечення її обороноздатності;
- забезпечення енергетичної незалежності національної економіки за рахунок підведення послідовної державної політики в галузі енергозбереження, використання нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії, підвищення ефективності роботи діючих електростанцій, інтенсифікації видобутку паливно-енергетичних ресурсів;
- поліпшення забезпечення населення України товарами першої необхідності, насамперед продуктами харчування та лікарськими препаратами, шляхом широкомасштабного впровадження в сільське господарство та медицину ефективних вітчизняних технологій.
4. Для координації діяльності наукових установ НАН України та їх взаємодії з організаціями і підприємствами, міністерствами і відомствами, органами державної влади щодо реформування економіки створити. Координаційну Раду з проблем соціально-економічного і духовного розвитку Україна та затвердити її склад (додаток).
5. Доручити Координаційній Раді разом з науковими центрами НАН України, відділеннями НАН України та з залученням відповідних наукових установ в місячний термін розробити конкретні заходи щодо вирішення завдань, пов'язаних з радикальним реформуванням економіки України, а також реалізації пропозицій, висловлених на засіданні Президії НАН України при обговоренні цього питання.

................
Перейти до повного тексту