1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Л И С Т
15.08.2008 N 03-11080/31
Міжфракційному депутатському
об'єднанню Верховної Ради
України "Контрабанді - стоп"
Про порядок здійснення контрольних заходів
Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи розглянуло в межах компетенції лист щодо порядку здійснення контрольних заходів та повідомляє.
Протягом 2007 - 2008 років МНС проводилася робота щодо приведення законодавчих актів, нормативних актів Кабінету Міністрів України та власних нормативних документів у відповідність з вимогами Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон).
Так, підготовлено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пожежну безпеку", який 9 квітня 2008 року схвалений Кабінетом Міністрів України та поданий на розгляд Верховної Ради України.
Також Кабінетом Міністрів України прийнято розроблені МНС постанови від 14 листопада 2007 р. N 1324 "Про затвердження Порядку розподілу суб'єктів господарювання за ступенем ризику їх господарської діяльності для безпеки життя і здоров'я населення, навколишнього природного середовища щодо пожежної безпеки" та від 28 травня 2008 р. N 493 "Про затвердження критеріїв розподілу суб'єктів господарювання за ступенем ризику від провадження господарської діяльності для безпеки життя і здоров'я населення, навколишнього природного середовища та періодичності здійснення заходів державного нагляду (контролю)".
Крім того, було видано накази МНС від 18.02.2008 N 128 "Про внесення змін до деяких наказів МНС у сфері пожежної безпеки", зареєстрований у Міністерстві юстиції 14 травня 2008 р. за N 413/15104, яким внесено зміни до Інструкції з організації роботи органів державного пожежного нагляду, затвердженої наказом МНС від 06.02.2006 N 59, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 26 квітня 2006 р. за N 480/12354 (далі - Інструкція), та від 20.06.2008 N 479 "Про затвердження Інструкції з розподілу суб'єктів господарювання за ступенем ризику від впровадження господарської діяльності для безпеки життя і здоров'я населення, навколишнього природного середовища та періодичності здійснення заходів державного нагляду (контролю)".
Готується ряд інших документів, спрямованих на вдосконалення діяльності наглядових органів.
По суті порушених питань повідомляємо.
По пункту 1.
У складі МНС діють два органи державного нагляду (контролю), діяльність яких підпадає під сферу дії Закону, - Державний департамент пожежної безпеки та Державна інспекція цивільного захисту та техногенної безпеки.
Відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" забезпечення пожежної безпеки є невід'ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров'я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища та є складовою частиною виробничої й іншої діяльності посадових осіб, працівників підприємств, установ, організацій та підприємців.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про пожежну безпеку" державний пожежний нагляд за станом пожежної безпеки в населених пунктах і на об'єктах незалежно від форм власності здійснюється відповідно до чинного законодавства в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Сфера дії Закону поширюється на органи державного пожежного нагляду при здійсненні контролю за виконанням суб'єктами господарювання встановлених законодавством вимог пожежної безпеки під час будівництва, реконструкції, технічного переоснащення та експлуатації будівель, споруд та інших об'єктів, а також здійснення контролю за дотриманням Ліцензійних умов суб'єктами господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення.
Відповідно до положень Закону України "Про правові засади цивільного захисту" Державна інспекція цивільного захисту та техногенної безпеки здійснює державний нагляд і контроль за реалізацією заходів державної політики у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки відповідно до законодавства у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
По пункту 2.
Згідно зі статтею 10 Закону суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) має право перевіряти наявність у посадових осіб органу державного нагляду (контролю) службового посвідчення і одержувати копії посвідчення на проведення планового або позапланового заходу.
Суб'єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю) в разі неодержання повідомлення про проведення планового заходу, якщо він здійснюється з порушенням вимог щодо періодичності проведення заходів державного нагляду (контролю), якщо посадова особа органу державного нагляду (контролю) не пред'явила службового посвідчення, не надала копію посвідчення на проведення планового або позапланового заходу або якщо надані документи не відповідають вимогам Закону.

................
Перейти до повного тексту