- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ
І ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ
Н А К А З
Про затвердження Положення про колегію територіального органу Держземінспекції
Відповідно до частини першої статті
9 Закону України
"Про державний контроль за використанням та охороною земель", пункту 7 Положення про Державний комітет України із земельних ресурсів, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2008
N 224, пункту 10 Положення про Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002
N 1958 (із змінами), наказу Держземінспекції від 02.06.2008 N 62 "Про затвердження Положень про територіальні органи Держземінспекції"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Положення про колегію Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель в Автономній Республіці Крим;
Положення про колегію Управлінь з контролю за використанням та охороною земель в областях, містах Києві та Севастополі.
2. Начальнику Держземінспекції в Автономній Республіці Крим, начальникам Управлінь з контролю за використанням та охороною земель в областях, містах Києві та Севастополі:
2.1. Ознайомити з положенням працівників підпорядкованих підрозділів;
2.2. Подати до 01.08.2008 на затвердження начальнику Держземінспекції склад колегії підпорядкованих підрозділів.
3. Керівникам територіальних органів Держземінспекції та керівникам їх структурних підрозділів, відповідальним за підготовку питань, що виносяться на обговорення засідання колегій, забезпечити неухильне додержання вимог затверджених положень в частині дотримання строків, якості та повноти підготовки матеріалів.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник інспекції | О.М.Нечипоренко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної інспекції
з контролю за використанням
і охороною земель
22.07.2008 N 96
ПОЛОЖЕННЯ
про колегію Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель в Автономній Республіці Крим
1. Загальні положення
1.1. Колегія Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель в Автономній Республіці Крим (далі - Держземінспекція в АР Крим) утворена відповідно до частини першої пункту 10 Положення про Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002
N 1958 (із змінами), пункту 11 Положення про Держземінспекцію в АР Крим, затвердженого наказом Держземінспекції від 02.06.2008 N 62.
1.2. Колегія Держземінспекції в АР Крим є дорадчим органом, створеним для узгодженого вирішення питань, що належать до її компетенції, обговорення найважливіших напрямів її діяльності.
1.3. У своїй роботі колегія керується
Конституцією України,
Земельним кодексом та іншими законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, цим Положенням, наказами і розпорядженнями Держкомзему, Держземінспекції та Держземінспекції в АР Крим.
2. Функції колегії
2.1. Основними функціями колегії є:
- участь у реалізації державної політики з питань здійснення державного контролю за використанням і охороною земель;
- визначення перспектив і найважливіших напрямів організації та здійснення державного контролю за використанням і охороною земель;
- забезпечення співпраці з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань, що віднесені до повноважень Управління;
- обговорення найважливіших напрямів діяльності Держземінспекції в АР Крим;
- узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до компетенції Держземінспекції в АР Крим, розроблення та надання до Держземінспекції пропозицій щодо його вдосконалення.
2.2. На засіданнях колегії розглядаються:
- плани та перспективні програми діяльності, заходи, спрямовані на здійснення державного контролю за використанням і охороною земель;
- результати роботи Держземінспекції в АР Крим та його структурних підрозділів;
- стан роботи із запобігання корупційним проявам в Держземінспекції в АР Крим та його структурних підрозділах;
- питання діяльності структурних підрозділів Держземінспекції в АР Крим, вивчення та узагальнення позитивного досвіду їх роботи;
- стан дотримання законодавства з питань державної служби, організаційно-кадрової роботи, виконавської дисципліни у сфері діяльності, контролю за виконанням актів і доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Держкомзему та Держземінспекції, власних рішень;
- стан роботи Держземінспекції в АР Крим з питань забезпечення прав і свобод людини та громадянина;
- пропозиції до проектів нормативно-правових актів;
- матеріально-технічне та фінансове забезпечення Держземінспекції в АР Крим;
- інші питання, пов'язані з реалізацією завдань, визначених для Держземінспекції в АР Крим.
2.3. Колегія має право:
- залучати спеціалістів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій (за згодою їх керівників), вчених і провідних фахівців у сфері земельних відносин до підготовки та розгляду питань, що належать до компетенції Держземінспекції в АР Крим;
- одержувати в установленому порядку необхідну для її діяльності інформацію та матеріали;
- заслуховувати звіти керівників структурних підрозділів Держземінспекції в АР Крим;
- запрошувати для участі у засіданні колегії представників інших центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
- проводити спільні засідання з іншими органами державного контролю та приймати спільні рішення, а також, у разі потреби, розширені та виїзні засідання колегії.
3. Склад колегії
3.1. До складу колегії Держземінспекції в АР Крим входять: начальник Держземінспекції в АР Крим (голова колегії), його заступники, представники територіальних органів Держкомзему (за згодою), а також керівники структурних підрозділів Держземінспекції в АР Крим.
3.2. У роботі колегії, у разі потреби, можуть брати участь народні депутати України, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, творчих спілок, громадських та інших організацій (за згодою).
3.3. Персональний склад колегії затверджується начальником Держземінспекції.
4. Організація роботи колегії
4.1. Організаційною формою роботи колегії є засідання, що проводяться, як правило, один раз на місяць, а також, у разі потреби, позапланово за рішенням голови колегії, або за ініціативою не менш як третини членів колегії.
4.2. Для організаційного забезпечення діяльності колегії Держземінспекції в АР Крим може бути утворений її робочий орган - секретаріат колегії.
4.3. За потребою можуть проводитися розширені та виїзні засідання колегії, а також спільні засідання з іншими органами державного контролю та прийматися спільні рішення.
4.4. Робота колегії проводиться відповідно до схваленого рішенням колегії плану засідань на квартал, затвердженого головою колегії, в якому зазначаються питання, що необхідно розглянути, строки подання матеріалів, особи, відповідальні за підготовку та подання матеріалів на засідання колегії, орієнтовні дати проведення засідань колегії.
4.5. План роботи колегії є орієнтовним, у разі необхідності голова колегії, а у разі його відсутності - особа, яка його заміщає, може переглядати та уточнювати його.
4.6. Секретар колегії своєчасно інформує усіх членів колегії, а також керівників структурних підрозділів Держземінспекції в АР Крим про внесені зміни до плану роботи.
4.7. Керівники структурних підрозділів Держземінспекції в АР Крим, відповідальні за підготовку питань, що виносяться на обговорення, не пізніше ніж за 10 днів до дня засідання колегії подають секретарю колегії такі матеріали:
- довідку з викладенням суті питання, обґрунтуванням висновків і пропозицій, що вносяться;
- проект рішення колегії;
- список осіб, яким запропоновано виступити на засіданні колегії;
- довідкові матеріали (розрахунки, статистичні дані, звіти, діаграми, таблиці тощо), які безпосередньо стосуються порядку денного;
- список запрошених, погоджений заступником голови колегії, із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, місць роботи та займаних посад (виклик запрошених на засідання колегії здійснюється підрозділом, на який покладено відповідальність за підготовку питання).
4.8. На підставі поданих матеріалів секретар колегії формує проект порядку денного засідання колегії та подає його голові колегії, а в разі його відсутності - особі, яка його заміщає.
4.9. Секретар колегії надсилає матеріали членам колегії, а також, за вказівкою голови колегії, іншим посадовим особам не пізніше ніж за 5 днів до засідання колегії.
4.10. Заступники начальника Держземінспекції в АР Крим та керівники структурних підрозділів, яким доручено підготовку матеріалів на засідання колегії, та секретар колегії несуть персональну відповідальність за своєчасність і якість їх підготовки.
5. Порядок підготовки матеріалів для розгляду на засіданнях колегії
5.1. Матеріали для розгляду на засіданнях колегії (довідка, список осіб, яким запропоновано виступити на засіданні колегії, список осіб, яких пропонується запросити на засідання колегії, довідкові матеріали) вносяться за підписом керівника структурного підрозділу Держземінспекції в АР Крим, відповідального за підготовку питання, після погодження з заступником начальника Держземінспекції в АР Крим, якому підпорядкований даний підрозділ.
5.2. У разі, коли з поважних причин неможливо подати матеріали для розгляду на засідання колегії у встановлений термін, останній може бути перенесено головою колегії за письмовим проханням заступника начальника Держземінспекції в АР Крим, відповідального за підготовку питання.
5.3. Довідка та додатки повинні містити стислий (2-4 сторінки), аргументований виклад суті питання та пропозиції.
5.4. У проекті рішення (обсягом, як правило, не більше 2-х сторінок) констатується об'єктивний стан справ, його оцінка, а також доручення службовим особам для поліпшення справ у галузі чи вирішення конкретного питання.
5.5. Проекти рішень та довідки мають бути надруковані за такими параметрами: для друку використовується папір формату А4, шрифт - Times New Roman, розмір шрифту - 14 друкарських пунктів, поля (мм): ліве - 30, праве - 10, верхнє та нижнє - 20, інтервал між рядками - одинарний.
5.6. Проекти рішень колегії узгоджуються із структурними підрозділами Держземінспекції в АР Крим, які мають безпосереднє відношення до питань, що розглядатимуться, погоджуються заступниками начальника Держземінспекції в АР Крим.
5.7. Узгодження проектів рішень колегії забезпечується у першочерговому порядку.
5.8. За наявності розбіжностей щодо проекту рішення, проект візується із зауваженнями, зміст яких викладається на окремому аркуші за підписом керівника структурного підрозділу Держземінспекції в АР Крим або посадової особи, яка його заміщає.
5.9. Неврегульовані розбіжності між структурними підрозділами Держземінспекції в АР Крим щодо проекту рішення колегії розглядаються заступником начальника Держземінспекції в АР Крим відповідно до розподілу обов'язків, неврегульовані розбіжності при проведенні спільних колегій - головою колегії Держземінспекції в АР Крим.
6. Порядок проведення засідань колегії та оформлення прийнятих рішень
6.1. Засідання колегії проводяться під головуванням голови колегії, а в разі його відсутності - особою, яка його заміщає. Голова колегії може доручити ведення колегії заступнику голови колегії.
6.2. У засіданнях колегії беруть участь члени колегії та інші особи, які запрошені для участі у роботі колегії чи відповідають за підготовку питань, внесених до порядку денного.
6.3. Члени колегії беруть участь у її засіданнях особисто.
6.4. Засідання колегії є правомочним, якщо у ньому беруть участь не менше ніж половина загальної кількості членів колегії.
6.5. Порядок денний засідання та рішення колегії затверджується її членами шляхом голосування.
6.6. Засідання колегії можуть бути відкритими та закритими. При проведенні закритих засідань колегії (закритого обговорення окремих питань) підготовка матеріалів, оформлення рішень, що приймаються, здійснюються з дотриманням установлених правил роботи з документами для службового користування.
6.7. У роботі колегії можуть брати участь начальник Держземінспекції, його заступники, керівники структурних підрозділів Держземінспекції.
6.8. У разі розгляду питань, пов'язаних із діяльністю структурних підрозділів Держземінспекції в АР Крим (міжрайонних відділів), на засідання колегії можуть бути запрошені представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідних районів.
6.9. Особи, запрошені на засідання колегії з окремих питань, після розгляду цих питань в подальшій роботі засідання участі не беруть. Вони також не беруть участі у голосуванні при прийнятті рішень колегії.
6.10. Питання про присутність представників засобів масової інформації та проведення кіно-, відео-, фотозйомок і звукозапису в залі під час засідання колегії погоджується з головою колегії, а у разі його відсутності - з особою, яка його заміщає.
6.11. Час для доповіді на засіданні колегії визначається в межах до 20 хв., для співдоповіді - до 10 хв., для виступу під час обговорення - до 5 хв., для довідок - до 3 хв. У разі потреби головуючий може змінити тривалість виступів.
6.12. Перерва оголошується, як правило, після двох годин роботи.
6.13. Учасники засідання колегії можуть брати участь у обговоренні питань, вносити пропозиції, робити зауваження, давати необхідні довідки.
6.14. Дебати припиняються за пропозицією головуючого.
6.15. Пропозиції та зауваження, висловлені членами колегії, учасниками та особами, запрошеними на засідання колегії, під час обговорення питання формулюються ними у письмовій формі та подаються до секретаріату колегії. У разі схвалення, ці пропозиції та зауваження вносяться в рішення колегії.
6.16. Рішення колегії приймаються з кожного питання порядку денного відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні колегії її членів.
6.17. За рішенням головуючого може застосовуватися процедура таємного голосування.
6.18. Думка відсутнього члена колегії з питань порядку денного засідання колегії, подана у письмовій формі, розглядається на засіданні колегії та враховується під час голосування.
6.19. У разі проведення спільних засідань колегій двох і більше органів, приймається спільне рішення, яке підписується головами колегій цих органів.
6.20. Рішення колегії оформляється протоколом засідання колегії, який готується секретарем колегії протягом п'яти днів і підписується головуючим на засіданні колегії та секретарем колегії.
6.21. Рішення колегії доопрацьовується структурним підрозділом Держземінспекції в АР Крим, який його готував, з урахуванням прийнятих на засіданні колегії пропозицій та зауважень, у тижневий термін.
6.22. Текст доопрацьованого рішення узгоджується з секретарем колегії на відповідність внесеним зауваженням, правилам оформлення, а також на визначення термінів виконання завдань.
6.23. Остаточний текст рішення візується керівником структурного підрозділу Держземінспекції в АР Крим, який готував питання, заступниками начальника Держземінспекції в АР Крим, після чого подається голові колегії на підпис.
6.24. Підписані головою колегії рішення надаються секретарю колегії. Секретар колегії виготовляє та розсилає копії рішень членам колегії, керівникам структурних підрозділів Держземінспекції в АР Крим. У разі необхідності підрозділ, що готував питання, надсилає копії рішення організаціям, які згадуються у рішенні колегії.
6.25. Рішення колегії впроваджується в життя наказами, які готуються структурними підрозділами, відповідальними за відповідні пункти рішення колегії.
6.26. Секретар колегії готує протокол засідання колегії в цілому та подає його на підпис голові колегії, а в разі його відсутності - особі, яка його заміщає.
6.27. Рішення та протоколи засідань колегії зберігаються у секретаря колегії протягом терміну, визначеного для документів цього рівня відповідно до номенклатури справ Держземінспекції в АР Крим.
6.28. У разі виникнення розбіжностей між головою та іншими членами колегії під час прийняття рішення, голова колегії впроваджує у життя своє рішення, доповідаючи у разі потреби про розбіжності, що виникли, керівництву Держземінспекції. Члени колегії також можуть повідомити свою думку керівництву Держземінспекції.
................Перейти до повного тексту