1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
08.02.2008 N V/2-06
Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Л.А.Ф. на відмову обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в застосуванні до адвоката юридичної консультації обласної колегії адвокатів П.І.Б. заходів дисциплінарного характеру, ВСТАНОВИЛА:
Громадянин Л.А.Ф. звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на повідомлення дисциплінарної палати обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, яким йому відмовлено в застосуванні заходів дисциплінарного характеру відносно адвоката юридичної консультації обласної колегії адвокатів П.І.Б.
При цьому скаржник посилається на те, що вказаний адвокат здійснювала представництво інтересів його сина Л.В.А. в цивільній справі та надаючи йому, як потерпілому по кримінальній справі, правову допомогу, перевищила свої повноваження та вступила в недозволені відносини зі своїм клієнтом, займалась перелюбством, чим поставила під загрозу існування сім'ї сина.
Заслухавши доповідача - члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, В.І.Висоцького, перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скаргу Л.А.Ф. задовольнити неможливо з огляду на те, що будь-яке рішення дисциплінарної палати відсутнє, а Вища кваліфікаційна комісія адвокатури України розглядає лише скарги на рішення.
Разом з тим, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури відзначає неналежний розгляд скарги в регіональній КДКА, з огляду на що справу необхідно направити на новий розгляд.
Під час розгляду вказаної справи обласна КДКА повинна була врахувати наступні обставини та вимоги чинного законодавства:
1. У випадку наявності інформації про підстави притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності або їх відсутності, голова дисциплінарної палати повинен своїм письмовим рішенням або порушити дисциплінарне провадження, або відмовити в його порушенні. До прийняття такого рішення адвоката слід ознайомити з інформацією, яка надійшла до КДКА відносно цього адвоката, і витребувати від адвоката письмове пояснення (п. 33 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, затвердженого Указом Президента України N 155 від 5 січня 1993 р.).
2. За результатами розгляду скарги виноситься рішення (п. 38 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури)
Крім того, практика діяльності регіональних КДКА свідчить про необхідність винесення головою дисциплінарної палати відповідного рішення про порушення дисциплінарного провадження або про відмову в порушенні дисциплінарного провадження. Жодного з таких рішень дисциплінарною палатою обласної КДКА прийнято не було, з чого слід зробити висновок, що скарга Л.А.Ф. по суті не розглядалась.

................
Перейти до повного тексту