1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
04.04.2008 N 92
Про затвердження Рекомендацій на проектування споруд блочно-модульної конструкції потужністю від 1000-10 000 куб.м/добу для реалізації технології комбінованого очищення стічних вод
Відповідно до Законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про Загальнодержавну програму "Питна вода України" на 2006-2020 роки", з метою поліпшення якості фізико-хімічного та біологічного очищення стічних вод
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Рекомендації на проектування споруд блочно-модульної конструкції потужністю від 1000-10 000 куб.м/добу для реалізації технології комбінованого очищення стічних вод (далі - Рекомендації), що додаються.
2. Управлінню водопровідно-каналізаційного господарства (В.П.Рудий) довести Рекомендації до відома керівників Міністерства житлово-комунального господарства Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань житлово-комунального господарства обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра А.М.Козленка.
Міністр О.Ю.Кучеренко
Додаток
ІНФОРМАЦІЯ
щодо проектування споруд блочно-модульної конструкції потужністю від 1000-10 000 куб.м/добу для реалізації технології комбінованого очищення стічних вод
ТЕХНІЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ НА ПРОЕКТУВАННЯ СПОРУД КОМБІНОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ БІОЛОГІЧНОЇ ОЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД
Технологічні схеми базуються на сполученні нових, гнучких технологій комбінованого біологічного очищення стічних вод в блочно-модульних спорудах заводського виготовлення.
Технологія комбінованої системи очистки стічних вод з аеротенками-освітлювачами колонного типу з завислими шарами активного мулу призначена для очистки промислових і міських стічних вод, застосовується як для повної системи глибокої очистки стічних вод і їх скиду в водоймища, так і для локальної очистки промислових стічних вод перед їх випуском в системи міської каналізації.
Галузі застосування технології комбінованої системи очистки стічних вод з аеротенками-освітлювачами колонного типу з завислими шарами активного мулу:
- каналізаційні очисні станції господарсько-побутових і міських стічних вод міст, селищ, баз відпочинку, вахтових селищ;
- каналізаційні очисні станції промислових стічних вод підприємств харчової, молочної, м'ясної, рибної промисловості, переробки агропромислової продукції;
- реконструкція існуючих очисних станцій промислових і міських стічних вод за рахунок оптимізації технологічних параметрів, поліпшення експлуатації, підвищення ефективності очистки стічних вод по всім параметрам, в тому числі по сполукам азоту і фосфору, скорочення приросту активного мулу.
Розроблено три варіанта конструктивного оформлення блочно-модульних споруд комбінованої технології біологічної очистки стічних вод з використанням двох модулів аеротенків колонного типу і аеробних біореакторів діаметром 6,0 м потужністю 1000 куб.м/добу і модулів аеротенків колонного типу діаметром 24,0 м і аеробних біореакторів діаметром 18,0 м потужністю 2500 куб.м/добу, для технологічних схем очисних споруд в діапазоні потужностей від 1000 до 10 000 куб.м/добу, в залежності від витрат стічних вод, технічних умов скиду очищених стічних вод, категорії водоймища, вихідних даних, місцевих умов, призначення використання стічних вод, інших місцевих умов каналізаційних станцій.
Технологія хіміко-біологічної очистки стічних вод рекомендована для застосування на каналізаційних об'єктах із значними сезонними та добовими коливаннями витрат та концентрації стічних вод, низьким біохімічним коефіцієнтом (співвідношення показників БСК та ХСК), несприятливими температурними та іншими умовами, щодо доцільності використання методів біологічного очищення стічної рідини.
Технологія хіміко-біологічної очистки стічних вод базується на комбінації прийомів реагентного відстоювання та біофільтрування в апаратах із затопленим завантаженням.
Принципова технологічна схема хіміко-біологічної очистки стічних вод включає:
- блок механічного очищення стічних вод (споруди проціджування та піскоулавлювання);
- блок реагентного очищення стічних вод (споруди змішування, реагентного відстоювання, реагентного господарства);
- блок біологічного доочищення стічних вод (споруди біофільтрування та знезараження стічних вод).
Нова комбінована хіміко-біологічна технологія пройшла експериментальну перевірку на реальних стічних водах, відповідно, міст Київ та Славутич. Потужність дослідної установки становила - 4 куб.м/добу.
Отримані в результаті експериментальних досліджень технологічні та розрахункові параметри процесу і дані попередніх багаторічних досліджень в галузі фізико-хімічного та біологічного очищення стоків послужили базою для розробки сучасної технологічно, економічно і екологічно доцільної технології глибокого очищення стоків.
ТЕХНІЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ НА ПРОЕКТУВАННЯ СПОРУД КОМБІНОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ОЧИСТКИ
Технологія хіміко-біологічної очистки стічних вод призначається для очищення господарсько-побутових та близьких до них по складу промислових стічних вод з доведенням показників якості очищених стічних вод до нормативів їх скиду у водойми господарсько-побутового та культурного призначення та базується на комбінації прийомів реагентного відстоювання та біофільтрування в апаратах із затопленим завантаженням.
В якості коагулянту для реагентної очистки стічних вод рекомендовано до використання новий вітчизняний високоефективний поліалюмінійхлорідний коагулянт "Полвак-88".
В спорудах біофільтрування в якості інертного носія прикріпленої мікрофлори використовується новий перспективний завантажувальний матеріал - об'ємні пластмасові елементи заводського виготовлення "ОПЕТ" фірми ТОВ "ТЕКОС Лтд", що виготовляється згідно з діючими ТУ У 25.2-18094728-003-2002 із поліетилену марки 273-79 за ГОСТ 16338-85.
Для видалення із стічних вод грубо дисперсних та важких мінеральних домішок пропонуються до застосування апарати конструкції НДКТІ МГ - проціджувані стічної рідини типу (ПСЖ) та квадратні піскоуловлювачі із горизонтальним напрямком руху стічної рідини та бункерною системою видалення піску.
Конструкція змішувача стічних вод із коагулянтом залежить від конкретних умов прив'язки проекту та приймається згідно діючих типових проектів для станцій водопідготовлення.
Для реагентного відстоювання стічних вод передбачено застосування модифікованого вертикального відстійника, що обладнується вбудованою камерою утворення реагентних пластівців та тонкошаровими блоками.
Для доочищення стічних вод, що пройшли реагентну обробку, пропонується біореактор, який працює в режимі аеробного біофільтрування стічних вод крізь затоплений шар полімерного завантажувального матеріалу "ОПЕТ" з низьким опором фільтрації.

................
Перейти до повного тексту