- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
Р І Ш Е Н Н Я
Про розгляд скарги
Відповідно до статті
3-
3 та частини 5 статті
37 Закону України
"Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі - Закон), пункту 9
Порядку розгляду скарг з питань державних закупівель, затвердженого рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 23 березня 2007 року, розглянувши скаргу Приватного підприємства "Ніка" від 21.02.2008 року N 48 (далі - Скаржник) (м. Київ) на дії військової частини N 3030 ВВ МВС України (далі - Замовник) (м. Київ) при проведенні процедури закупівлі за державні кошти риби свіжомороженої, Комісія В С Т А Н О В И Л А:
Скарга ПП "Ніка" має наступні вимоги:
Проведені військовою частиною N 3030 ВВ МВС України, згідно з оголошенням N 05085308 в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України N 5 (129) від 04.02.2008 року, відкриті торги зі зменшенням ціни на закупівлю риби свіжомороженої - відмінити;
Рішення Замовника щодо визначення переможця торгів - скасувати;
Зобов'язати Замовника, військову частину N 3030 ВВ МВС України, вчинити дії, пов'язані з усуненням недоліків по розробці тендерної документації.
За результатами розгляду скарги встановлено наступне:
1. Щодо неправомірного визначення Замовником предмета закупівлі:
Надані для розгляду скарги матеріали не свідчать про порушення Замовником торгів норм
Закону щодо визначення предмета закупівлі.
2. Скаржнику не є зрозумілим, про яку одиницю виміру товару та вартість кожного найменування із урахуванням кількості йдеться у тендерній документації.
Згідно з пунктом 7.2 "Ціни пропозиції" тендерної документації в тендерній пропозиції ціни вказуються за кожну одиницю виміру товару, який пропонується для постачання, вартість кожного найменування із урахуванням кількості, зазначеної в технічних вимогах, та остаточно виводиться підсумкова ціна тендерної пропозиції.
Відповідно до оголошення N 05085308, опублікованого в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України N 5 (129) від 04.02.2008 року, Замовником було визначено предмет закупівлі: риба свіжоморожена, в кількості - 37,7 тонни.
Таким чином, тендерна пропозиція учасників повинна містити ціну вартості предмета закупівлі за одну тонну (одиниця виміру) та загальну вартість товару за 37,7 тонн.
3. Щодо вимог Замовника про надання Учасниками процедури закупівлі тендерного забезпечення:
Відповідно до ст.
1 Закону забезпечення тендерної пропозиції (тендерне забезпечення) - це надання учасником замовнику гарантій щодо забезпечення виконання ним зобов'язань, які виникають у зв'язку з поданням тендерних пропозицій, включаючи такі способи забезпечення як банківські гарантії, резервні акредитиви, чеки, згідно з якими первинне зобов'язання несе будь-який банк, депозити, векселі, порука та інші види забезпечення за вибором замовника відповідно до закону.
Визначення зобов'язання як виду цивільних правовідносин наведене у ст.
509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), де зазначено, що "на підставі зобов'язання одна особа (боржник) зобов'язана здійснити на користь іншої особи (кредитора) певну дію, наприклад: передати майно, виконати роботу, сплатити гроші тощо або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку".
Зміст поруки, як способу тендерного забезпечення, полягає у поруці поручителя перед Замовником за виконання учасником торгів зобов'язань, що виникають у зв'язку з поданням тендерної пропозиції.
Таким чином, в разі порушення учасником процедури закупівлі своїх зобов'язань перед Замовником, останній вимагає від поручителя оплатити суму грошових коштів, встановлену договором поруки (ст.
554 ЦК України) . Поручитель зобов'язаний оплатити суму грошових коштів, встановлену договором поруки (ст. 555 ЦК України).
Згідно зі ст.
555 ЦК України передбачені чіткі правила, адресовані поручителю, до якого Замовник висунув вимогу про виконання. Зокрема, поручитель зобов'язаний повідомити учасника торгів про отримання вимоги або подати клопотання про притягнення учасника торгів до участі у судовому процесі.
................Перейти до повного тексту