1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
07.10.2007 N П-15-22
Про проведення VI Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва
Президія Федерації професійних спілок України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Провести у 2007-2010 рр. VI Всеукраїнський фестиваль аматорського мистецтва.
2. Затвердити Положення про Всеукраїнський фестиваль аматорського мистецтва (додаток 1), склад Оргкомітету та журі з проведення фестивалю (додатки 2, 3).
3. Доручити підготовку й організацію VI Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва управлінню апарату ФПУ з питань гуманітарної роботи (Чумаченко І.П.).
4. Затвердити кошторис витрат на розробку ескізів та виготовлення нагород і відзнак учасникам фестивалю, призів ФПУ, фото та відеопродукції, а також на відрядження членів Оргкомітету та журі фестивалю (додаток 4).
5. Доручити управлінням апарату ФПУ з питань гуманітарної роботи та фінансовому (Чумаченко І.П., Гудим О.Г.) підготувати проект кошторису витрат на проведення заключного етапу фестивалю і внести його на розгляд Президії ФПУ в листопаді 2008 року.
6. Доручити управлінню з питань гуманітарної роботи внести в 2008 році пропозиції щодо проведення в рамках фестивалю науково-практичної конференції "Стан аматорського мистецтва в Україні та перспективи його розвитку".
7. Рекомендувати членським організаціям ФПУ проводити необхідну роботу щодо організації фестивалю в трудових, студентських та учнівських колективах, клубних і позашкільних закладах, використовувати можливість матеріального й морального заохочення його учасників, всіляко сприяти вияву та розвитку творчих здібностей працюючих і членів їхніх сімей, спрямувати зусилля на залучення широкої громадськості й творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів, підвищення уваги місцевих органів виконавчої влади до проблем аматорської культури та мистецтва.
8. Підприємству "Профінформ" ФПУ (Тетерук В.С.) аналітично-інформаційному управлінню апарату ФПУ (Работа Ю.Л.) забезпечити висвітлення заходів фестивалю у ЗМІ, на інформаційних стендах, на сайті ФПУ.
9. Заключні заходи VI Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва провести у травні 2010 року в Києві до Міжнародного дня солідарності трудящих.
10. Контроль за виконанням постанови покласти на заступника Голови ФПУ Костіна С.О.
Голова ФПУ О.В.Юркін
Додаток 1
до постанови Президії ФПУ
17.10.2007 N П-15-22
ПОЛОЖЕННЯ
про VI Всеукраїнський фестиваль аматорського мистецтва
I. Загальні положення
VI Всеукраїнський фестиваль аматорського мистецтва проводиться з метою подальшого розвитку самодіяльного народного мистецтва, залучення широкої громадськості і творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів і аматорських колективів.
Проведення VI Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва покликане сприяти виявленню та поширенню мистецьких надбань народу з різних видів народної творчості, підвищенню естетичного художнього рівня виконавської майстерності та репертуару творчих колективів, які діють на підприємствах, в установах та організаціях, широкому залученню людей найманої праці до змістовного дозвілля, підсиленню впливу народної творчості на естетичне виховання трудящих і членів їхніх сімей.
II. Завдання фестивалю
Основними завданнями VI Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва є:
подальший розвиток усіх видів і жанрів аматорського мистецтва, створення нових і зміцнення існуючих гуртків і колективів народної творчості, залучення до них нових учасників;
підвищення художнього рівня виконавської майстерності аматорських колективів, збагачення репертуару високохудожніми творами;
широке залучення творчих формувань до культурного обслуговування населення, підсилення впливу народної творчості на естетичне виховання працюючих і членів їхніх сімей;
пропаганда досягнень аматорського мистецтва, показ кращих концертних програм, вистав, експозицій;
розвиток творчої співдружності колективів аматорського мистецтва;
залучення професійних митців до практичної допомоги аматорським колективам та окремим виконавцям;
зміцнення матеріальної бази закладів культури та аматорських колективів, створення належних умов для їхньої діяльності.
III. Порядок проведення фестивалю
У VI Всеукраїнському фестивалі аматорського мистецтва беруть участь робітничі, студентські, учбові колективи й окремі виконавці з усіх видів і жанрів мистецтва без вікових обмежень.
Фестивальні заходи проводяться на конкурсній основі за такими видами та жанрами мистецтва: музичне, хореографічне, театральне, образотворче і декоративно-прикладне, циркове, фото- і кіномистецтво. Зокрема:
в музичному мистецтві - конкурси хорових колективів і вокальних ансамблів, капел та ансамблів бандуристів, ансамблів пісні і танцю, духових, а також естрадних оркестрів, ансамблів народних інструментів, гуртів, музикантів-виконавців і співаків, фольклорних груп, ансамблів камерної музики;
хореографічному мистецтві - конкурси колективів народного танцю, виконавців сучасних і бальних танців; класичного балету;
в театральному мистецтві - конкурси колективів театрального жанру та читців;
в образотворчому і декоративно-прикладному мистецтві - конкурси серед художників-аматорів і майстрів декоративно-прикладного мистецтва;
у цирковому мистецтві - конкурси серед циркових колективів і митців оригінального жанру;
у фотомистецтві - конкурс серед фотоаматорів;
у кіномистецтві - конкурс серед майстрів аматорського кіномистецтва.
Учасники конкурсів подають свої заявки на участь у VI Всеукраїнському фестивалі аматорського мистецтва до обласних оргкомітетів, які створюються територіальними об'єднаннями організацій профспілок.
Фестиваль проводиться за конкурсною системою у три тури:
перший тур - листопад 2007 року - квітень 2008 року:
відбірковий тур відбуватиметься на місцях (у районах, містах, обласних центрах) шляхом проведення концертних заходів, конкурсів, оглядів, творчих виставок, переглядів вистав, кінофільмів у трудових, учнівських, студентських колективах, культурно-освітніх і позашкільних закладах;
другий (жанровий) тур - конкурс переглядів переможців республіканських (для АР Крим), обласних та міських (для міст державного підпорядкування) - травень 2008 року - травень 2009 року.
При визначенні переможців за підсумками I туру до II туру фестивалю-конкурсу рекомендується не більше одного колективу від регіону у кожній номінації. Заявки на участь колективів у II турі подаються на розгляд до журі фестивалю до 20 березня 2008 року.
Другий тур пройде за окремими жанрами у різних регіонах:
народне музичне мистецтво - ансамблі народних інструментів, ансамблі баяністів, бандуристів, троїсті музики, солісти-інструменталісти, фольклорні гурти - м. Львів (курорт "Моршин"), 4-7 травня 2008 року;
народне хореографічне мистецтво - колективи народного танцю - м. Вінниця, 15-18 травня 2008 року;
сучасне хореографічне мистецтво - колективи класичного, спортивного, бального та сучасного танців - м. Донецьк, 22-25 травня 2008 року;
сучасне музичне мистецтво - оркестри духової, естрадної, джазової, камерної музики, гурти, ансамблі камерної музики - м. Харків, 25-28 вересня 2008 року;
народне музичне мистецтво - хори, ансамблі пісні і танцю, вокальні ансамблі, фольклорні ансамблі, вокалісти народного співу - м. Київ, 2-5 жовтня 2008 року;
театральне мистецтво - театральні колективи різного спрямування та розмовний жанр - м. Дніпропетровськ (або м. Київ) 9-13 листопада 2008 року;
циркове мистецтво - циркові колективи та виконавці оригінального жанру - м. Полтава, 11 грудня 2008 року;
фотомистецтво - фотовиставка "Слава рукам трудівничим" - м. Київ, січень-травень 2009 року.
IV. Умови участі у II турі VI Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва
Хорові колективи і капели бандуристів
Керівники хорових капел, народних хорів, хорових груп ансамблів пісні і танцю, капел бандуристів подають до Оргкомітету фестивалю репертуар.
Програму слід формувати з обробок українських народних пісень (бажано місцевого фольклору, творів українських та зарубіжних класиків, сучасних композиторів. Один твір програми обов'язково виконується без супроводу.
Тривалість виступу колективу - не більше 15 хвилин, заслуженого та народного колективу - не більше 20 хвилин.
Вокальні ансамблі, ансамблі бандуристів
Керівники ансамблів подають відомості про репертуар до Оргкомітету фестивалю.
Програму слід формувати з обробок українських народних пісень, творів українських та зарубіжних класиків, сучасних композиторів.
Тривалість виступу колективу - не більше 10 хвилин, заслуженого і народного - не більше 15 хвилин.
Оркестри (українських та народних інструментів, духові, симфонічні, естрадні)
Керівники оркестрів подають відомості про репертуар до Оргкомітету фестивалю.
Твори, що виконуються музичними колективами, повинні бути різноманітними за своїм характером і стильовими особливостями.
Для оцінки рівня майстерності інструментального супроводу в репертуар оркестрів обов'язково слід включити твори для солістів-інструменталістів.
У програмі оркестрів мають бути твори сучасних композиторів, вітчизняних та зарубіжних класиків, зразки музичного фольклору.
Тривалість виступу оркестру - не більше 15 хвилин, заслуженого і народного - не більше 20 хвилин.
Ансамблі народних інструментів, ансамблі бандуристів та баяністів, троїсті музики, солісти-інструменталісти
Керівники ансамблів подають відомості про репертуар до Оргкомітету фестивалю.
До репертуару виконавців слід включити сучасні й класичні твори українських композиторів та зарубіжних авторів.
Тривалість виступу ансамблю - не більше 12 хвилин, соліста-інструменталіста - не більше 10 хвилин.
Танцювальні колективи (ансамблі народного, класичного, сучасного, спортивного та бального танцю, великі і малі танцювальні групи)
Керівники танцювальних колективів подають відомості про репертуар - не менше 4 номерів, виконавці малих форм - не менше 2 номерів.
У репертуарі танцювальних колективів мають бути композиції на сучасні теми, українські народні танці, народні танці інших держав, класичні танці, фрагменти й окремі номери з балетних вистав, бальні танці.
Тривалість виступу: танцювальних колективів - не більше 12 хвилин (2-3 номери), виконавців малих танцювальних форм - не більше 6 хвилин (2 номери), самодіяльних заслужених і народних колективів - не більше 20 хвилин (4-5 номерів).
Театральні колективи (драматичні, музично-драматичні, оперні, балетні, лялькові, музичної комедії, юного глядача, мініатюр)
В репертуарі театральних колективів мають бути твори сучасних авторів, а також вистави за творами українських класиків та кращими зразками зарубіжної класичної драматургії.
Драматичні гуртки повинні мати в своєму репертуарі багатоактну виставу або програму з двох або трьох одноактних п'єс.
Самодіяльні лялькові театри подають на конкурс дві вистави, з яких одна - для дітей дошкільного віку і одна - для школярів молодших класів.
Самодіяльні театри мініатюр подають програму з творів малих форм на сучасні теми.
Розмовний жанр (театри читців, інтермедії, проза, поезія, мініатюри)
Читці подають відомості про репертуар - не менше 3 творів.
У репертуарі читців рекомендується обов'язково мати суспільно значимі твори.
Сценки, інтермедії, монологи, мініатюри мають виконуватися в гримі і театральних костюмах.
Тривалість виступу - не більше 15 хвилин.
Циркові колективи та виконавці оригінального жанру
Самодіяльні циркові колективи представляють на конкурс програму, складену з номерів, властивих колективу. Тематична спрямованість програми має відповідати основним завданням огляду "Цирк на сцені".
Виконавці оригінального жанру (жонглювання, ілюзія, маніпуляція, клоунада, пантоміма, музична ексцентрика, художній свист, акробатика тощо) подають індивідуальні програми з зазначенням характеру номера.
Тривалість виступу виконавців оригінального жанру - не більше 10 хвилин, циркового колективу - не більше 20 хвилин.
Фотомистецтво
Фотогуртки і фотолюбителі подають на конкурс у двох примірниках кольорові або чорно-білі відбитки, виконані на глянцевому чи матовому папері, розміром не менше 24 х 30 см.
Фотографії повинні відображати життя та працю трудящих, розквіт економіки, науки і культури, багатство і красу природи рідного краю.
До виступів самодіяльних заслужених колективів України, аматорських народних та зразкових театрів, хорових, музичних, танцювальних, циркових та інших мистецьких формувань ставляться підвищені вимоги як до колективів, що є вищою формою розвитку художньої самодіяльності і взірцем творчої, концертної та учбово-виховної роботи.
ЗАЯВКА
на участь у заключному конкурсі VI Всеукраїнського
фестивалю аматорського мистецтва
1. Область, місто, смт, село ____________________________________
2. Конкурс ______________________________________________________
3. Колектив _____________________________________________________
(повна назва)
4. Організація, яка направляє колектив для участі у конкурсі
__________________________________________________________________
(назва організації повністю, адреса, телефон)
Підпис керівника організації
М.П. "___" ____________ 200_ р.
СПИСОК
учасників колективу (окремих виконавців),
для участі у II турі VI Всеукраїнського
фестивалю аматорського мистецтва
------------------------------------------------------------------
| N | П.І.Б. | Місце роботи, | Музичний інструмент |
|п/п | | навчання | (для музично- |
| | | | інструментальних |
| | | | колективів і |
| | | | солістів- |
| | | | інструменталістів) |
|----+------------------+------------------+---------------------|
| | | | |
|----+------------------+------------------+---------------------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------
Всього _______ чоловік.
Керівник колективу ______________________________________________
(П.І.Б., повністю) (підпис)
ПЕРЕЛІК
музичних творів, спектаклів,
програм, композицій, танців та інших номерів,
що виконуються колективом у II турі конкурсу
VI Всеукраїнського фестивалю
аматорського мистецтва
------------------------------------------------------------------
| N |Назва твору з ім'ям та| Постановник | Тривалість |
|п/п | прізвищем | (режисер, | виконання |
| | | балетмейстер, | |
| | | хормейстер, | |
| | | диригент) | |
|----+----------------------+------------------+-----------------|
| | | | |
|----+----------------------+------------------+-----------------|

................
Перейти до повного тексту