1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПРОМИСЛОВОЇ
БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держгірпромнагляду
26.04.2007 N 87
МЕТОДИКА
запровадження в системі Держгірпромнагляду особливого режиму організації державного нагляду
1. Загальні положення і визначення
Методика запровадження в системі Держгірпромнагляду особливого режиму організації державного нагляду (далі - Методика) визначає основні його засади, а також порядок введення та скасування і призначена для використання центральним органом управління Комітету та його територіальними органами.
Особливий режим організації державного нагляду - це додатковий інструмент запровадження комплексу невідкладних заходів посиленого державного нагляду за додержанням законодавчих та нормативно-правових актів з промислової безпеки, охорони праці, геологічного вивчення надр, їх охорони та використання, а також переробки і використання мінеральної сировини, для оперативного реагування на аварії, нещасні випадки, у тому числі зі смертельними наслідками та їх запобігання на підприємствах, в установах та організаціях (далі - підприємства).
Особливий режим організації державного нагляду (далі - особливий режим) може запроваджуватися одночасно в регіонах, окремому регіоні, області, районі, населеному пункті, на підприємстві як за всіма видами нагляду, так і в окремій галузі виробництва, або за окремими видами робіт на окремому виробництві.
Особливий режим вводиться на підставі аналізу аварійності та травматизму, а також у разі надзвичайної ситуації, аварії або нещасного випадку зі смертельними наслідками.
2. Основні засади та порядок введення особливого режиму
2.1. Особливий режим передбачає:
- позапланові оперативні, комплексні та раптові перевірки підприємств або їх окремих об'єктів, на яких сталася аварія чи нещасний випадок;
- позапланові цільові перевірки підприємств або їх окремих об'єктів тієї галузі виробництва, якої стосується аварія або нещасний випадок;
- скасування, за необхідності, погоджень на відхилення від вимог нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці - довго діючих відступів (ДДВ);
- постійне чергування відповідальних посадових осіб в територіальних управліннях та центральному органі управління Держгірпромнагляду;
- відповідно до вимог Закону України "Про відпустки" та КЗпП України перенесення щорічних відпусток керівників управлінь, начальників інспекцій, працівників управлінь та інспекторів ДНОП тієї галузі нагляду, де запроваджено особливий режим, на інший період;
- надання щотижневої, а у разі необхідності щоденної оперативної інформації про результати перевірок за встановленою формою ОР-1 (додаток 1)*;
______________
* Не наводиться.
Позапланові оперативні перевірки на підприємствах або окремих об'єктах підприємств з безперервним виробничим циклом та технологічними процесами доцільно здійснювати, так щоб забезпечити постійний інспекторський нагляд із залученням інспекторів територіальних управлінь чи інспекторів інших інспекцій.
Зважаючи на специфіку окремих галузей (вугільна, хімічна, енергетична тощо), під час особливого режиму позапланові перевірки можуть проводитись на підприємствах, які не мають безпосереднього відношення до аварії або нещасного випадку. Критерієм визначення переліку таких підприємств є високий рівень аварійності та травматизму, а також підвищений рівень їх потенційної небезпеки.
Організація та проведення планових і позапланових перевірок під час дії особливого режиму здійснюються відповідно до чинних нормативно-правових актів.
Інформацію про введення особливого режиму обов'язково розміщують на веб-сайтах відповідних територіальних управлінь Держгірпромнагляду.
Деякі приклади застосування особливого режиму наведено у додатку 2.
2.2. Особливий режим у регіонах або регіоні вводиться наказом Держгірпромнагляду за поданням начальників управлінь центрального апарату правління Держгірпромнагляду або начальників територіальних управлінь після надання попередньої інформації про ведення такого режиму Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям відповідно.

................
Перейти до повного тексту