- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
Л И С Т
Верховна Рада України
Народному депутату України
Червонопиському С.В.
Щодо застосування Указу Президента України "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" у сфері державного нагляду за додержанням вимог стандартів, норм і правил
Шановний Сергію Васильовичу!
Держспоживстандарт України уважно розглянув Ваш лист щодо застосування Указу Президента України
"Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" N 817/98 від 23.07.1998р. (далі за текстом -Указ) у сфері державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил суб'єктами підприємницької діяльності та надає наступну інформацію.
Зазначеним
Указом встановлені правові засади здійснення органами виконавчої влади перевірок фінансово- господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності. Пунктом 5
Указу визначений вичерпний перелік контролюючих органів, які мають право проводити планові та позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності.
Слід зазначити, що Держспоживстандарт України до переліку контролюючих органів, зазначених з
Указі не входить.
Держспоживстандарт України здійснює державний нагляд за додержанням стандартів норм і правил суб'єктами підприємницької діяльності (підприємцями) згідно вимог Декрету Кабінету Міністрів України від 8 квітня 1993 р.
N 30-93 "Про державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення" (далі за текстом - Декрет) та
"Інструкції про порядок здійснення державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил", затвердженої наказом Голови Держспоживстандарту України від 03.06.2002 року N 321, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 червня 2002 р. за N 512/6800 (далі за текстом - Інструкція)
Статтею 1
Декрету визначено, що державний нагляд це діяльність спеціально уповноважених органів виконавчої влади по контролю за додержанням підприємцями стандартів, норм і правил при виробництві та випуску продукції з метою забезпечення інтересів суспільства і споживачів в її належної якості, безпечної для життя, здоров'я й майна людей і навколишнього середовища.
Відповідно до вимог ст.
3 Декрету об'єктами державного нагляду є продукція виробничо-технічного призначення, товари народного споживання, продукція тваринництва та рослинництва, продукти харчування, в тому числі продукція, що пройшла сертифікацію, - на відповідність стандартам, нормам і правилам; продукція імпортна - на відповідність діючим в Україні стандартам, нормам і правилам стосовно безпеки для життя, здоров'я й майна людей і навколишнього середовища; продукція експортна, що набувається за державні кошти, - на відповідність стандартам нормам і правилам або окремим вимогам, обумовленим договором (контрактом), якщо відповідним договором (контрактом) не передбачене інше.
................Перейти до повного тексту