1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
10.01.2008 N 3.4-04/36-170
Роз'яснення деяких питань при складанні фінансової звітності за 2007 рік
Державне казначейство України з метою встановлення єдиних вимог до порядку складання фінансової звітності за 2007 рік роз'яснює окремі питання.
1. Щодо порядку складання річної фінансової звітності за 2007 рік одержувачами бюджетних коштів.
Відповідно до пункту 8 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. N 228, одержувачі бюджетних коштів - це підприємства і госпрозрахункові організації, громадські та інші організації, що не мають статусу бюджетної установи, які одержують безпосередньо через розпорядників кошти з бюджету як фінансову підтримку або уповноважені органами державної влади на виконання державних цільових програм та надання послуг.
Одержувачі бюджетних коштів складають та подають до органів Державного казначейства України річну фінансову звітність про використання отриманих бюджетних коштів за порядком, встановленим Державним казначейством України за такими формами:
"Звіт про надходження та використання коштів загального фонду" (форма N 2д, N 2м) ;
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" (форма N 4-3д, N 4-3м) ;
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (позики міжнародних фінансових організацій)" (форма N 4-3д.1, N 4-3м.1) ;
"Звіт про заборгованість за бюджетними коштами" (форма N 7д, N 7м) ;
"Звіт про заборгованість за окремими програмами" (форма N 7д.1, N 7м.1) .
Інші форми річної фінансової звітності про використання бюджетних коштів одержувачами бюджетних коштів, у тому числі "Баланс" (форма N 1) , до органів Державного казначейства України не подаються.
Фінансові звіти одержувачі бюджетних коштів складають у гривнях з копійками.
Форми фінансової звітності заповнюються за всіма передбаченими позиціями, графами, рядками. За відсутності даних незаповнені статті прокреслюються або заповнюються нулями.
Додаткові статті та показники у форми фінансової звітності вводити забороняється.
Проставлення додаткових кодів економічної класифікації видатків, які не включені до відповідних форм фінансової звітності, не допускається.
Форми фінансової звітності підписуються керівниками установ та організацій і головними бухгалтерами (керівниками фінансових служб). Без таких підписів звіти вважаються недійсними.
Форми фінансової звітності перевіряються в частині відповідності окремих даних до аналогічних даних, відображених в обліку органів Державного казначейства України, і візуються останніми з проставленням підпису, печатки або штампа на кожній сторінці всіх форм фінансового звіту.
Одержувачі бюджетних коштів при складанні фінансової звітності за коштами загального фонду бюджету у формі N 2д, N 2м "Звіт про надходження та використання коштів загального фонду" та за коштами спеціального фонду у формі N 4-3д, N 4-3м "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" графу "Фактичні видатки" не заповнюють.
У Звіті про заборгованість за бюджетними коштами (форма N 7д, N 7м) у графі "Кредиторська заборгованість на звітну дату, усього" кредиторська заборгованість одержувачами не відображається та до 15 січня 2008 року коригуються фінансові зобов'язання, зареєстровані в органах Державного казначейства. Погашення кредиторської заборгованості, яка склалась на звітну дату, одержувачі бюджетних коштів проводять за рахунок коштів від господарської діяльності. У випадках коли одержувачі бюджетних коштів будуть уповноважені у 2008 році на виконання державних цільових програм, суми кредиторської заборгованості можуть бути погашені одержувачами як зобов'язання поточного року.

................
Перейти до повного тексту