- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 21 від 19.05.92
м.Київ
Про введення в дію Положення про атестування прокурорсько-слідчих працівників прокуратури України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом
Генерального прокурора
N 2223ц від 09.09.98 )
Ввести в дію Положення про атестування прокурорсько-слідчих працівників прокуратури України з 1 червня 1992 року.
Прокурорам Республіки Крим, областей, міста Києва та прирівняним до них, ректору Інституту підвищення кваліфікації Генеральної прокуратури України утворити атестаційні комісії. Вирішити питання про утворення за погодженням з Генеральною прокуратурою України таких комісій у прокуратурах окремих великих міст з районним поділом.
До складу комісій включити найбільш досвідчених і авторитетних працівників прокуратур.
( Положення про атестування прокурорсько-слідчих працівників прокуратури України втратило чинність на підставі Наказу Генерального прокурора
N 2223ц від 09.09.98 )
Затверджую
Генеральний прокурор України
23 вересня 1992 року
Положення про організацію в органах прокуратури України роботи з молодими спеціалістами, які закінчили вищі юридичні учбові заклади
Направлення та використання на роботі молодих спеціалістів
1. Молоді спеціалісти, які закінчують вищі юридичні учбові заклади, направляються на роботу в органи прокуратури згідно з чинним законодавством України. Не можуть бути прийняті до органів прокуратури молоді спеціалісти, які були засуджені за скоєння злочинів, за винятком реабілітованих, а також особи, що не є громадянами України.
2. У порядку підготовки до розробки міжвідомчого розподілу молодих спеціалістів прокурори областей подають у Генеральну прокуратуру України до 15 грудня щорічно заявку про потребу в молодих спеціалістах на наступний рік.
3. Управління кадрів Генеральної прокуратури України, прокуратури областей за місцем знаходження юридичних вищих учбових закладів з метою виявлення студентів, які здатні і бажають працювати в прокуратурі, встановлюють контакти і взаємодію з вузами по вивченню ділових і особистих якостей студентів, удосконаленню навчального процесу. Під час навчання цікавляться їх успішністю, поведінкою, готовністю до виконання завдань, що стоять перед органами прокуратури.
4. Управління кадрів Генеральної прокуратури України направляє своїх представників для участі в роботі комісій по розподілу випускників вузів, які вирішують питання, що виникають в ході персонального розподілу молодих спеціалістів.
5. Генеральна прокуратура України на підставі виписок з відомостей персонального прозподілу спеціалістів:
надсилає до вищих учбових закладів посвідчення про направлення на роботу молодих спеціалістів;
перераховує кошти учбовим закладам через прокуратури за місцем їх перебування для оплати проїзду молодих спеціалістів до місця їх роботи і видачі допомоги в розмірі місячної стипендії;
повідомляє прокурорів областей про направлення в їхнє розпорядження молодих спеціалістів із зазначенням строку прибуття і посади.
6. Посвідчення про направлення на роботу вручається молодим спеціалістам одночасно з дипломом. Без диплома посвідчення не дійсне.
Особи, які закінчили заочні і вечірні відділення юридичних вузів, приймаються, як правило, до органів прокуратури на загальних підставах. Їм можуть видаватися посвідчення у встановленому порядку лише при наявності клопотань обласних прокуратур.
7. Керівники органів прокуратури зобов'язані створювати нормальні умови праці і побуту для молодих спеціалістів.
Забороняється протягом трьох років по закінчені вищих юридичних учбових закладів використовувати їх на роботі в органах прокуратури не за фахом, а також в апараті Генеральної прокуратури України, обласних і прирівняних до них прокуратурах.
8. Прокурори областей надсилають до управління кадрів Генеральної прокуратури України і відповідного учбового закладу підтвердження про прибуття молодих спеціалістів.
У разі неприбуття молодого спеціаліста до місця роботи прокурори областей з'ясовують причини, про які повідомляють Генеральну прокуратуру України.
Проходження стажування
9. Відповідно до ст.
46 Закону України
"Про прокуратуру" особи, які закінчили вищі юридичні учбові заклади і не мають досвіду практичної роботи за фахом, проходять стажування в міських, районних та прирівняних до них прокуратурах строком до одного року. Вони призначаються на посади: слідчий-стажист або помічник прокурора-стажист. Кількість цих посад щорічно встановлюється Генеральною прокуратурою України. За відсутністю таких посад, молоді спеціалісти можуть зараховуватись для проходження стажування на вакантні посади слідчих або помічників прокурорів міських, районних та прирівняних до них прокуратур, з виплатою заробітної плати, встановленої для слідчих-стажистів та помічників прокурорів-стажистів.
10. В строк стажування зараховується час роботи студентів вищих юридичних учбових закладів на вакантних посадах у період проходження ними виробничої практики в органах прокуратури.
11. Час стажування включається до трудового стажу, який дає право на одержання процентної надбавки за вислугу років і додаткової відпустки. Періоди тривалої відсутності на роботі молодого спеціаліста (у з'язку з призовом на військові збори, відпусткою по вагітності і родах, догляду за дитиною і т.ін.) до строку стажування не включаються. Період відсутності на роботі через хворобу може бути за рішенням атестаційної комісії включено до періоду проходження стажування тоді, коли молодий спеціаліст повністю завершив програму і виявив уміння, ініціативу під час виконання службових обов'язків.
12. Молоді спеціалісти, які одержали право на самостійне працевлаштування, особи, котрі закінчили юридичні вузи і не пройшли стажування з поважних причин (служба в Збройних Силах України, хвороба і таке інше), при прийнятті до органів прокуратури зобов'язані пройти стажування відповідно до цього Положення.
13. Основним завданням стажування є підготовка молодих спеціалістів до самостійного виконання прокурорсько-слідчої роботи.
Під час стажування молоді спеціалісти набувають практичних і організаційних навиків, необхідних для виконання обов'язків слідчого і помічника прокурора, вивчають специфіку роботи органів прокуратури, поглиблюють одержані в вузах теоретичні знання розслідування злочинів і здійснення прокурорського нагляду, освоюють криміналістичну техніку при розслідуванні злочинів, знайомляться з досвідом прокурорської практики.
14. Відповідальність за організацію стажування молодих спеціалістів за місцем розподілу покладається на керівників прокуратур областей та прирівняних до них прокуратур, які:
................Перейти до повного тексту