1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПРОМИСЛОВОЇ
БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з промислової
безпеки, охорони праці
та гірничого нагляду
25.12.2007 N 326
ПЕРЕЛІК
питань для здійснення планових заходів державного нагляду у сфері промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду
I. На суб'єктах господарювання всіх
ступенів ризику незалежно від галузі,
до якої вони відносяться перевіряється:
1. Наявність установчих документів та державна реєстрація.
2. Впровадження та функціонування системи управління охороною праці.
3. Наявність та функціонування служби охорони праці та інших служб технічної підтримки виробництва (якщо це визначено відповідними нормативно-правовими актами з охорони праці).
4. Відповідність проведення інструктажів, навчання та перевірки знань з охорони праці вимогам чинних нормативно-правових актів, підготовка кадрів, проходження стажування новоприйнятих на роботу працівників, відповідність освіти керівного складу, професійного добору тощо.
5. Наявність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці (у випадку відсутності профспілкової організації).
6. Відсоток витрат на охорону праці від суми реалізованої продукції (фонду оплати праці).
7. Наявність у колективному договорі комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів і підвищення існуючого рівня охорони праці.
8. Правильність і повнота розслідування нещасних випадків. Ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій.
9. Своєчасність усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, здійснення заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин.
10. Наявність документів дозвільного характеру. Відповідність фактичного стану виробництва умовам дозволу.
11. Проведення ідентифікації та декларування об'єктів підвищеної небезпеки (у разі необхідності).
12. Наявність ПЛАС (ПЛА), відповідність їх розробки та погодження встановленому порядку, наявність відповідної експертизи, проведення навчань та тренувань персоналу.
13. Забезпеченість працівників суб'єктів господарювання засобами індивідуального і колективного захисту та спецодягом.
14. Забезпеченість працівників санітарно-побутовими приміщеннями.
15. Наявність систем контролю технологічних процесів.
16. Наявність необхідної проектної та технічної документації, розроблених спеціальних заходів, паспортів, технологічних карт, схем, регламентів, маршрутів тощо.
17. Додержання вимог правил безпеки, нормативно-правових актів з охорони праці, інструкцій з безпечного ведення робіт, будівельних норм і правил, правил технічної експлуатації, графіків планово-попереджувальних ремонтів, інших галузевих норм і правил, технологій тощо.

................
Перейти до повного тексту