1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
Р І Ш Е Н Н Я
20.12.2007 N 01/58рш
В зв'язку з надходженням численних звернень замовників щодо дії Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі - Закон) та оскарження процедур державних закупівель суб'єктами сфери державних закупівель, відповідно до статті 3-3 Закону Міжвідомча комісія з питань державних закупівель (надалі - Комісія) В С Т А Н О В И Л А:
З метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і свобод у сфері державних закупівель будь-який учасник або інша особа має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність замовника, зокрема, до суду згідно з цим Законом (частина перша статті 36 Закону).
Право прямого звернення до суду визначально закріплене Конституцією України, норми якої є нормами прямої дії. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі (частина друга статті 124 Конституції України).
Наведені правові норми вказують на судовий порядок вирішення спорів, в тому числі й тих, що виникають з правовідносин при проведенні процедур державних закупівель. Такий висновок повністю кореспондується з правовими нормами Цивільного кодексу України, положеннями процесуального законодавства.
Таким чином, законодавство України презюмує право кожної особи звертатися безпосередньо до суду, в тому числі і на предмет оскарження результатів процедур закупівель, рішень, дій або бездіяльності замовників при проведенні процедур державних закупівель. Гарантією дотримання і захисту прав особи при зверненні до суду є основні засади судочинства, в основу яких покладено законність, рівність всіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласність судового процесу, обов'язковість рішень суду тощо.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з статтею 12 Закону України "Про прокуратуру" встановлено: прокурор розглядає заяви і скарги про порушення прав громадян та юридичних осіб,крім скарг, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

................
Перейти до повного тексту