- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 201 від 04.07.2000
м. Київ
Про роль генетики і селекції у підвищенні ефективності виробництва зерна в Україні
На виїзному засіданні Президії НАН України, яке відбулося 4 липня 2000 року в дослідному господарстві Інституті фізіології рослин і генетики (ІФРГ) НАН України, було підведено підсумки проведення зазначеним інститутом "Днів поля". У засіданні взяли активну участь Міністр України з питань агрополітики І.Г.Кириленко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин К.Т.Ващук, народний депутат України В.А.Плютинський, представники наукової громадськості та державних органів управління, які висловили низку цікавих пропозицій.
Заслухавши та обговоривши доповідь директора ІФРГ НАН України академіка НАН України В.В.Моргуна з питання "Роль генетики і селекції у підвищенні ефективності виробництва зерна в Україні", Президія НАН України відзначає, що в ІФРГ НАН України за допомогою найновітніших методів досягнуто значних успіхів у встановленні основних наукових положень мутаційної селекції рослин та подальшому розвитку теорії і методів гетерозисної селекції кукурудзи.
Інститутом створено і впроваджено у сільськогосподарське виробництво України понад 50 сортів і гібридів пшениці, жита, тритикале, кукурудзи та інших цінних культур, які відповідають сучасним світовим вимогам (висока врожайність, скоростиглість, карликовість, стійкість до несприятливих умов тощо), а в деяких випадках і перевершують їх. Значна частина цих сортів та гібридів щорічно висівається на полях України й країн СНД на площі від 1 до 5,5 млн. га.
Широко відомі такі сорти озимої пшениці, як Київська 7, Циганка, Збруч, тритикале Київське раннє, озиме жито Богуславка. Внесено до Реєстру сортів рослин України на 2001 рік два нові сорти озимої пшениці сильної якості: Київська 8, Ятрань 60.
На значних площах висіваються гібриди кукурудзи Ювілейний 60, Київський 271, Сатурн, Титан 220 СВ та інші. У державному випробуванні вони забезпечили урожай зерна 90-149 ц/га, що не поступається кращим зарубіжним аналогам.
Відзначено, що проведення "Днів поля" великою мірою сприяє пропаганді здобутків учених у галузі селекції і генетики, а також ознайомленню з ними широких кіл галузевих фахівців і громадськості.
Президія НАН України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Доповідь директора ІФРГ НАН України академіка НАН України В.В.Моргуна схвалити, відзначивши її важливе значення для розвитку генетики і селекції в АПК України.
................Перейти до повного тексту