- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Л И С Т
Щодо зарахування періоду роботи в централізованих бухгалтеріях до стажу, який дає право на надбавку за вислугу років
<...>
Головне управління державної служби України розглянуло надісланий лист <...> щодо зарахування періоду роботи в централізованих бухгалтеріях органів місцевого самоврядування до стажу, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років.
Надати вичерпну відповідь лише за повідомленням у листі немає можливості, оскільки інформації, надісланої на адресу Головдержслужби України, недостатньо. Документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка або її копія, завірена в установленому порядку, та інші необхідні документи (положення, статути, посадові інструкції, відомості про реорганізацію установи чи органу, про оплату праці тощо), які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи, тому надаємо загальні роз'яснення.
Посади й органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби, визначені Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.94 р.
N 283 та додатком до нього. Обчислений відповідно до цього Порядку стаж державної служби застосовується для встановлення державним службовцям надбавки за вислугу років, надання додаткових оплачуваних відпусток та призначення пенсії.
Згідно із зазначеним
Порядком та додатком до нього до стажу державної служби зараховується період роботи на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті
14 Закону України
"Про службу в органах місцевого самоврядування", та на посадах керівних працівників і спеціалістів виконавчих комітетів місцевих рад, їх управлінь, самостійних відділів, інших структурних підрозділів.
Згідно з цим
Законом були визначені загальні засади діяльності і статус державних службовців, які працюють у державному органі та його апараті.
Статтею 1 зазначеного
Закону встановлено, що державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які обіймають посади в державних органах та їх апараті, щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.
Частиною восьмою статті 33 згаданого
Закону передбачено, що джерелом формування фонду оплати праці державних службовців є Державний бюджет України та інші джерела, визначені для цієї мети положеннями про органи державної виконавчої влади, затвердженими указами Президента України та постановами Кабінету Міністрів України.
................Перейти до повного тексту