1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
Р І Ш Е Н Н Я
20.12.2007 N 01/47рш
Відповідно до статті 3-3 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі - Закон) у зв'язку з виявленням допущених замовниками торгів порушень при організації та проведенні процедур державних закупівель, а також з метою запобігання необґрунтованого завищення цін на товари, роботи, та послуги, запобігання проявів корупції та дестабілізації ринку державних закупівель, оптимального і раціонального використання державних коштів, Міжвідомча комісія з питань державних закупівель (далі - Комісія), В С Т А Н О В И Л А:
Відповідно до преамбули Закону основною метою цього Закону є запобігання проявам корупції у цій сфері, досягнення оптимального і раціонального їх використання.
Забезпечуючи дотримання ґрунтовних принципів державних закупівель, Замовник зобов'язаний максимально економити та ефективно витрачати державні кошти. Правовим наслідком невиконання цього обов'язку є перевитрачання державних коштів.
На сьогоднішній день Комісією виявлено ряд фактів, які свідчать про те, що замовники торгів, які здійснюють закупівлю в порядку, визначеному цим Законом, здійснюють закупівлі товарів, робіт та послуг за завищеними цінами.
Сам факт проведення закупівлі товарів, робіт та послуг за завищеними цінами свідчить про прояви корупційних діянь з боку посадових осіб тендерних комітетів Замовників та зловживання владою або службовим становищем під час організації та здійснення державних закупівель.
Правові та організаційні засади запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів, усунення наслідків корупційних діянь визначені Законом України "Про боротьбу з корупцією". Зокрема, корупційні діяння тягнуть за собою відповідальність, передбачену статтею 7 вищевказаного Закону.
Відповідно до статті 33 Закону, Міжвідомча комісія з питань державних закупівель, зокрема, - здійснює аналіз проблем у сфері закупівель та про результати повідомляє Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, Антимонопольний комітет України, а також приймає відповідні рішення щодо усунення таких проблем; визначає правові та організаційні методи запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів у сфері закупівель; має право запитувати і отримувати інформацію, документи та матеріали щодо діяльності тендерного комітету замовника, здійснених ним закупівель, стану виконання договорів про закупівлю на будь-якій стадії виконання та за результатами їх розгляду (за необхідності із залученням відповідних фахівців та представників правоохоронних органів) приймати рішення відповідно до частини сьомої статті 12 цього Закону.
................
Перейти до повного тексту