1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ ТА РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
06.11.2007 N 11/45
Про підсумки розвитку інформаційної та видавничої сфер України за 9 місяців 2007 року
( Рішення введено в дію Наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення N 378 від 08.11.2007 )
Заслухавши та обговоривши інформацію першого заступника Голови Комітету Мураховського А.Л., колегія відзначає, що впродовж січня-вересня 2007 року Комітет спрямовував свою діяльність на забезпечення захисту конституційних прав громадян на інформацію, дотримання принципів свободи слова, розвиток державного інформаційного ресурсу, захист інформаційної безпеки, утвердження інформаційної самодостатності держави та національних інтересів в інформаційній та видавничій сферах, інтеграції України у світовий інформаційний простір.
Триває робота з розвитку нормативно-правової бази в інформаційній та видавничій сферах, приведення її у відповідність до європейського законодавства.
Розроблено та внесено на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про захист професійної діяльності журналістів". Підготовлено проекти законів України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення", "Про внесення змін до деяких законів України" та "Про ратифікацію Європейської конвенції про транскордонне телебачення (із змінами, внесеними Протоколом від 9 вересня 1998 року)", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (питання захисту суспільної моралі), "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо встановлення розміру абонентної плати за користування універсальною програмною послугою), "Про внесення змін до Закону України "Про оренду державного і комунального майна", "Про внесення змін до Закону України "Про видавничу справу" (нова редакція).
Крім того, підготовлено низку проектів розпоряджень Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, спрямованих на подальший розвиток інформаційної та видавничої сфер, соціальний захист та заохочення працівників галузі.
Вживаються заходи щодо розвитку системи державного телерадіомовлення, впровадження суспільного мовлення.
У серпні ц.р. розпочато регулярне мовлення у рамках міжрегіонального програмного блоку "Перший громадський" в ефірі обласних (регіональних) державних телерадіокомпаній. Вихід в ефір міжрегіонального блоку розглядається як початок формування повноцінного громадського телебачення в Україні. На жаль, брак коштів, сучасного обладнання, високопрофесійних кадрів поки що сповільнюють цей процес.
Пріоритетним завданням у 2007 році є підвищення рейтингу програм державних телерадіоорганізацій. Завдяки вжитим заходам очікується зростання частки телеглядацької аудиторії державного мовлення.
Здійснено заходи щодо передачі Концерну РРТ із усіма філіями і підприємствами до сфери управління Комітету. Вивчено реальний стан Концерну, визначено напрями подальшого вдосконалення його виробничої структури, покращення фінансово-економічного та технічного стану.
Державне замовлення з виробництва теле- та радіомовлення державними телерадіоорганізаціями за звітний період виконано.
Зберігається позитивна динаміка розвитку книговидавничої галузі. Збільшилася кількість назв книжок, що видаються в Україні, зросли тиражі друкованої продукції.
За інформацією Державної наукової установи "Книжкова палата України ім. Івана Федорова" станом на 01.10.2007 р. до зазначеної установи надійшло 14,5 тис. назв книжок і брошур загальним тиражем 37,1 млн. примірників, що у порівнянні з аналогічним періодом 2006 року становить 114,6 відсотка за назвами, та 125 відсотків за тиражами.
Забезпечується виконання Плану заходів з підготовки та проведення в Україні Року української книги та Плану заходів щодо створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження. Розроблено проект Концепції Державної програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2008-2012 роки.
Наказом Комітету затверджено програму "Українська книга" на 2007 рік. До Програми включено 139 назв видань 55 видавництв України на суму 20 млн.грн. загальним накладом 650 тис. екземплярів. На сьогодні профінансовано (у розмірі 60 відсотків) 119 видань на загальну суму 11,1 млн.грн.
За організаційної та фінансової підтримки Комітету українські видавці вперше у статусі Почесного гостя брали участь у XIV Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку та 52-й Варшавській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. У серпні ц.р. організовано та успішно проведено III Київську міжнародну книжкову виставку-ярмарок та забезпечено участь вітчизняних видавців у XX Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.
За 9 місяців 2007 року підприємствами ДАК "Укрвидавполіграфія" отримано чистого доходу від реалізації продукції у сумі 113,3 млн.грн., що менше, ніж за відповідний період минулого року (138 млн.грн.). Водночас, обсяг випуску книжкової продукції у натуральному виразі становив 413,6 млн. аркуше-відбитків, що на 5 відсотків перевищує показник 9 місяців минулого року (393,9 млн. аркуше-відбитків).
Надходження бюджетних коштів на фінансування видатків Комітету за звітний період становило 389,889 млн. гривень, що дозволило в цілому профінансувати бюджетні програми на 99,7 відсотка від плану.
Захищені статті із соціальних виплат та оплати комунальних послуг і енергоносіїв забезпечені фінансуванням стовідсотково.
В цілому недофінансування за загальним фондом державного бюджету склало 1,27 млн. гривень.
Бюджетні організації та установи системи Комітету заборгованості із виплати заробітної плати не мають.
Водночас, колегія стурбована тим, що на сьогодні не ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати серед державних підприємств, безпосередньо підпорядкованих Комітету. Зокрема, мають заборгованість ДП "Державне спеціалізоване видавництво "Музична Україна", ДП "Всеукраїнське Державне багатопрофільне видавництво "Каменяр", ДП "Всеукраїнське видавництво "Січ", ДП Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво "Донбас", ДП "Видавництво "Таврія", ДП "Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво "Маяк", ДП "Видавництво і друкарня "Таврида", ДП Дослідне конструкторсько-технологічне бюро "Фотон" та ДП "Дирекція фестивально-виставкової діяльності". За повідомленням ДАК "Укрвидавполіграфія" серед акціонерних товариств, що входять до сфери функціонального управління Компанії, заборгованість з виплати заробітної плати мають корпоративні підприємства ДАК "Укрвидавполіграфія" ВАТ "Видавництво "Наддніпрянська правда", ВАТ "Харківська книжкова фабрика ім. М.В.Фрунзе", ВАТ "Видавництво "Поділля".
Колегія звертає увагу керівників підвідомчих підприємств, що мають заборгованість із виплати заробітної плати, на необхідність безумовного дотримання графіків її погашення. У разі невиконання рішення колегії Комітету буде порушене питання про розірвання контрактів з керівниками підприємств-боржників.
Аналіз свідчить, що бюджетні видатки, передбачені на фінансування трансляції теле- і радіопрограм, вироблених для державних потреб, не забезпечують у повному обсязі покриття витрат на трансляцію програм відповідно до ліцензійних зобов'язань державних мовників. З метою розв'язання окреслених проблем при підготовці проекту Державного бюджету України на 2008 рік необхідно забезпечити належний супровід пропозицій щодо збільшення до 194,2 млн.грн. фінансування трансляції програм державних телерадіоорганізацій.
Колегія зазначає, що погіршення фінансово-економічного стану Концерну РРТ пов'язане з наявністю значної заборгованості щодо оплати виконаного Концерном державного замовлення з трансляції програм телерадіомовлення з боку державних замовників. Одним із шляхів погашення заборгованості є передбачення у держбюджеті на 2008 рік коштів для відшкодування Концерну заборгованості з фінансування державного замовлення на трансляцію телерадіопрограм, вироблених для державних потреб, яка виникла у період 2001-2004 років, в сумі 17,9 млн.грн.
Особливої уваги потребує проблема відновлення вітчизняної книготорговельної мережі. Одним із перших кроків у цьому напрямку колегія вважає підготовку відповідного урядового рішення про затвердження нормативів мінімального забезпечення громадян книготорговельними послугами у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, що дозволить відновити книжкові магазини або відділи у торговельних закладах на території селищних та сільських рад, забезпечити функціонування книжкових магазинів у районних та обласних центрах, містах обласного підпорядкування.

................
Перейти до повного тексту