- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Про експертизу та організацію виконання наукових проектів спільного конкурсу НАН України та Російського фонду фундаментальних досліджень
Відповідно до Угоди про співробітництво між Національною академією наук України і Російським фондом фундаментальних досліджень (РФФД) постановою Президії НАН України від 16.05.07 N 136 було оголошено проведення спільного конкурсу НАН України та РФФД.
За станом на 1 листопада 2007 року на зазначений конкурс подано 354 спільних проекти, в тому числі за науковими напрямами "математика, механіка та інформатика" - 37 проектів, "фізика та астрономія" - 90 проектів, "хімія" - 53 проекти, "біологія та медичні науки" - 76 проектів, "науки про Землю" - 47 проектів, "науки про людину та суспільство" - 5 проектів, "інформаційні технології та обчислювальні системи" - 13 проектів, "фундаментальні основи інженерних наук" - 33 проекти.
З метою проведення експертизи, конкурсного відбору та організації виконання наукових проектів спільного конкурсу НАН України та РФФД у 2008-2009 роках Президія НАН України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення щодо проведення експертизи та організації виконання наукових проектів спільного конкурсу НАН України та Російського фонду фундаментальних досліджень (далі - Положення, додаток).
2. Секціям та відділенням НАН України забезпечити протягом місяця з дня отримання проектів проведення експертизи поданих проектів та їх відбору відповідно до Положення.
3. Науково-організаційному відділу Президії НАН України разом із секціями НАН України до 1 березня 2008 року узгодити з РФФД перелік спільно рекомендованих наукових проектів та подати його на затвердження Президії НАН України.
4. Керівникам затверджених до фінансування проектів у двотижневий термін після отримання рішення Президії НАН України щодо результатів конкурсного відбору укласти договори на виконання наукових досліджень згідно з додатком 2 до Положення.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого віце-президента - головного вченого секретаря НАН України академіка НАН України А.П.Шпака.
Президент Національної академії наук України академік НАН України Перший віце-президент - головний учений секретар Національної академії наук України академік НАН України | Б.Є.Патон А.П.Шпак |
Додаток
до постанови Президії
НАН України
07.11.2007 N 285
ПОЛОЖЕННЯ
щодо проведення експертизи та організації виконання наукових проектів спільного конкурсу НАН України та Російського фонду фундаментальних досліджень
I. Загальні положення
Зазначене Положення розроблене з метою забезпечення проведення спільних конкурсів наукових проектів, передбачених Угодою між Національною академією наук України та Російським фондом фундаментальних досліджень (РФФД), і ґрунтується на засадах паритетності процедур конкурсного відбору наукових проектів з боку НАН України та РФФД.
2. Завданням експертизи є оцінка наукового рівня української частини спільних українсько-російських проектів, можливостей їх реалізації і вироблення рекомендацій щодо доцільності їх виконання та обсягів фінансування.
3. Проекти направляються на експертизу тільки після реєстрації і узгодження з РФФД їх адекватності пропозиціям російських партнерів.
4. Рекомендації стосовно підтримки проектів і обсягів їх фінансування приймають бюро секцій НАН України на підставі результатів експертизи.
5. Науково-організаційний відділ Президії НАН України за поданням секцій НАН України погоджує перелік рекомендованих до підтримки проектів з Російським фондом фундаментальних досліджень відповідно до бюджету конкурсу.
6. Рішення щодо підтримки проектів та обсягів їх фінансування приймає Президія НАН України.
II. Особливості процедури експертизи проектів
1. Реєстрація наукових проектів, їх розподіл за галузями знання, передача проектів до відповідних секцій НАН України здійснються Науково-організаційним відділом Президії НАН України.
2. Секції НАН України передають проекти відповідно до їх тематики до відділень НАН України. Відділення НАН України із залученням наукових рад, комісій, фахівців з відповідних галузей знання організовують проведення наукової експертизи проектів та повертають проекти разом з рейтинговим списком та висновками на розгляд до відповідної секції НАН України.
3. Відділення НАН України мають право вимагати від заявника додаткові матеріали та документи щодо наукових та науково-технічних аспектів проекту, а також документи, що підтверджують спроможність заявника реалізувати проект.
4. Експертиза наукових проектів проводиться в два етапи.
На першому етапі експертизи відділення НАН України передає кожний науково-дослідний проект на незалежний розгляд двом експертам. В особливо складних випадках, пов'язаних з міждисциплінарним характером дослідження, проект може бути направлений третьому експерту.
По закінченні першого етапу експертизи проект повинен супроводжуватися як мінімум двома експертними анкетами з аргументованими думками.
На другому етапі експертизи проекти разом з експертними анкетами розглядаються відповідними відділеннями НАН України. Якщо оцінки експертів суттєво різняться, проект в обов'язковому порядку направляється на додаткову експертизу.
У випадку рекомендації стосовно підтримки проекту, що мав розходження оцінок експертів на першому етапі експертизи у 2 бали, а також у випадку принципового розходження рекомендацій відділення НАН України з оцінками індивідуальних експертів, у висновках відділення повинно бути розгорнуте мотивування прийнятого рішення.
Висновки відділень НАН України подаються на розгляд відповідним секціям НАН України окремо за кожним із наукових напрямів, по яких оголошено конкурс, у формі рішення Бюро відділення НАН України. Рішення Бюро відділення вміщує наступні рекомендації щодо підтримки кожного з проектів: заслуговує на безумовну підтримку; заслуговує на підтримку; може бути підтриманий. При цьому за кожною з наведених градацій проекти розташовуються у послідовності, що відповідає пріоритетності їх підтримки (рейтинговий список).
................Перейти до повного тексту