1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
07.11.2007 N 284
Про заходи щодо реалізації рішень Ради МААН від 25 жовтня 2007 р.
25 жовтня 2007 р. у м. Києві відбулося чергове засідання Ради Міжнародної асоціації академій наук (МААН). Засідання Ради розпочалося із заслуховування наукової доповіді виконуючого обов'язки віце-президента РАН члена-кореспондента РАН М.В.Ковальчука на тему "Нанотехнологічний фундамент нової наукоємної економіки. Нові можливості СНД у XXI столітті". На цю доповідь було запрошено понад сорок відомих у цій галузі вчених України.
За результатами обговорення доповіді було прийнято рішення Ради МААН, в якому, зокрема, відзначалось, що галузь нанотехнологій є одним із актуальних і перспективних напрямів для взаємовигідного об'єднання зусиль наукових організацій країн СНД.
Члени Ради МААН також обговорили доповідь президента МААН академіка НАН України Б.Є.Патона "Про основні результати діяльності МААН (жовтень 2006 р. - жовтень 2007 р.)". У своїх виступах члени Ради МААН відзначили успішну роботу Асоціації щодо багатьох напрямів її діяльності. Було, зокрема, відзначено, що ініціатива МААН стосовно розвитку у СНД наукового співробітництва привернула увагу глав держав Співдружності, які на своєму саміті (м. Душанбе, 5 жовтня 2007 р.) прийняли рішення "Про Звернення Ради Міжнародної асоціації академій наук", що передбачає підготовку пропозицій з активізації співробітництва держав-учасниць СНД в галузі фундаментальної та прикладної науки, яка буде здійснюватись за участю МААН.
Регулярно і плідно працювали наукові ради при МААН. Зокрема, Наукова рада з нових матеріалів (голова - академік НАН України Б.Є.Патон) провела вже 12 наукову сесію (Київ, Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, травень 2007 р), у вересні 2007 р. у м. Бєлгороді відбулася 11 сесія Об'єднаної наукової ради з фундаментальних географічних проблем (голова - академік РАН В.М.Котляков). Розпочала роботу Рада з книговидання (голова - член-кореспондент РАН В.І.Васильєв), яка провела своє перше засідання на базі Російської академії наук (Москва, вересень 2007 р.). У центрі уваги Ради директорів наукових бібліотек і інформаційних центрів національних академій наук (голова - академік НАН України О.С.Онищенко) був безвалютний обмін книжково-журнальними виданнями.
Активно співпрацювали вчені-історики з фундаментальних питань висвітлення в підручниках періодів спільної історії країн СНД. У Києві в червні 2007 р. відбулася чергова нарада керівників інститутів історії країн Співдружності.
Розвивалася взаємодія академій наук з організаціями - асоційованими членами МААН. Так, НАН України та Російським фондом фундаментальних досліджень (РФФД) було оголошено спільний конкурс наукових проектів в рамках Угоди про співробітництво між НАН України та РФФД, укладеної у 2007 р. На кінець жовтня на зазначений конкурс вже подано 354 спільних проекти.
Тривала плідна співпраця з ЮНЕСКО. Під егідою МААН за фінансової підтримки ЮНЕСКО 25-27 жовтня 2007 р. у Києві на базі НАН України відбувся Міжнародний симпозіум "Інтеграція науки і освіти - ключовий фактор побудови знаннєвого суспільства".
За результатами обговорення доповіді президента МААН академіка НАН України Б.Є.Патона Радою Асоціації було прийнято низку постанов щодо взаємодії МААН з Виконавчим комітетом СНД у питаннях виконання Рішення Ради глав держав-учасниць СНД "Про Звернення Ради Міжнародної асоціації академій наук" (Душанбе, 5 жовтня 2007 р.), зміцнення співробітництва з Європейським регіональним бюро ЮНЕСКО по науці і культурі (UNESCO-BRESCE), підбиття 2008 р. на черговому засіданні Ради МААН підсумків 15-річної діяльності Асоціації та опублікування до цієї дати інформаційних видань про МААН, організації ознайомлювальних поїздок груп журналістів, які висвітлюють питання науки, в інститути академій наук-членів МААН. Постановою Ради МААН було створено секцію з проблем функціональних матеріалів електронної техніки (співкерівники від НАН України академік НАН України В.П.Семиноженко та член-кореспондент НАН України В.Ф.Мачулін) у структурі Наукової ради з нових матеріалів при МААН (голова - академік НАН України Б.Є.Патон). Були схвалені пропозиції до плану заходів МААН на 2008 р. (додаються) та прийнято низку інших рішень.
Президія НАН України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Інформацію президента НАН України академіка НАН України Б.Є.Патона про засідання Ради МААН взяти до відома.
2. Відзначити плідну діяльність МААН з розвитку співробітництва учених академій наук країн СНД у 2007 р., постійне зростання її авторитету, про що свідчить розгляд пропозицій МААН Радою глав держав-учасниць СНД (Душанбе, 5 жовтня) та прийняття відповідного рішення, а також надання МААН статусу спостерігача при Міжпарламентській асамблеї держав-учасниць СНД (МПА) згідно з постановою Ради МПА від 30 жовтня 2007 р. N 39.
3. Першому віце-президенту-головному вченому секретарю НАН України академіку НАН України А.П.Шпаку:
3.1. Разом з Науково-організаційним відділом Президії НАН України організувати підготовку по лінії МААН пропозицій НАН України з активізації співробітництва країн СНД в галузі фундаментальної та прикладної науки згідно з Рішенням Ради глав держав-учасниць СНД від 5 жовтня 2007 р. (м. Душанбе) "Про Зверненя Ради Міжнародної асоціації академій наук".
3.2. Разом з Науково-організаційним відділом та Відділом міжнародних зв'язків Президії НАН України до кінця 2007 р. вжити необхідних заходів щодо зміцнення співробітництва МААН з Європейським регіональним бюро ЮНЕСКО по науці і культурі (UNESCO- BRESCE).
3.3. Разом з Науково-організаційним відділом, Відділом міжнародних зв'язків Президії НАН України, Управлінням справами НАН України спільно з Російською академією наук підготувати програму перебування у 2008 р. групи російських журналістів у Києві для ознайомлення з науковими досягненнями інститутів НАН України та вжити заходів щодо її реалізації.

................
Перейти до повного тексту