1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


РАДА ЦЕНТРАЛЬНОЇ СПІЛКИ СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ
V збори XIX скликання
П О С Т А Н О В А
21.11.2007
Про господарсько-фінансову діяльність у 2007 році та основні напрями економічного і соціального розвитку споживчої кооперації України у 2008 році
Збори Ради відзначають, що правління Укоопспілки, споживспілок усіх рівнів, споживчих товариств спрямовували свої зусилля на виконання рішень XIX з'їзду споживчої кооперації України, збереження позитивних тенденцій розвитку споживчої кооперації, вдосконалення матеріально-технічної бази, зростання обсягів діяльності та підвищення ефективності господарювання.
З початку року отримано понад 83 млн. грн. прибутку, або у два рази більше, ніж за відповідний період 2006 року. Майже 94% суб'єктів господарювання забезпечують беззбиткову діяльність.
Показники системи за 9 місяців 2007 року свідчать про подальшу стабілізацію роботи кооперативних організацій і підприємств. Досягнуто зростання обсягів роздрібного товарообороту, оборотів ресторанного господарства, побутових послуг, заготівель і виробництва товарів народного споживання. Покращилася платоспроможність суб'єктів господарювання, постійно скорочується прострочена дебіторська заборгованість, зросли власні кошти в обороті. Посилюється соціальний захист працівників системи. Середньомісячна заробітна плата зросла на 29 відсотків, що в 1,3 разу більше за прожитковий мінімум, встановлений у державі для працездатних осіб.
Позитивні зміни, що відбуваються у фінансовій сфері споживчої кооперації, створюють сприятливі умови для максимального використання кооперативними організаціями власних джерел формування інвестиційних ресурсів. З початку цього року на реконструкцію, модернізацію об'єктів нерухомості та придбання сучасного обладнання спрямовано майже 220 млн. грн. кооперативних коштів.
У переважній більшості спожив спілок прискореними темпами модернізуються кооперативні магазини та створюється мережа кооперативних маркетів. їх функціонує в системі вже 450. Спільно з Проектним центром кооперативної спілки Швеції на базі підприємств Львівської, Рівненської і Тернопільської облспоживспілок впроваджується пілотний проект сільського коопмаркету.
Правлінням Укорпспілки проведена значна робота з підвищення кваліфікації керівників кооперативних організацій. На курсах підвищення кваліфікації навчалися та взяли участь у семінарах майже 2,5 тисячі керівників і фахівців системи. Із залученням провідних науковців інституту економіки і прогнозування НАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, Полтавського університету споживчої кооперації та Львівської комерційної академії в Укоопспілці проведені семінари голів правлінь усіх споживспілок, районних споживчих товариств і керівників підприємств. Проведені також семінари-наради голів правлінь Кримспоживспілки та облспоживспілок у Чернігівській і Кіровоградській споживспілках, заступників голів правлінь з галузей діяльності в Хмельницькій і Кіровоградській облспоживспілках та безпосередньо в Укоопспілці керівників фінансово-економічних, бухгалтерських, юридичних та контрольно-ревізійних служб Кримспоживспілки, облспоживспілок з питань фінансово-економічної діяльності.
Кооперативними вищими навчальними закладами проведена належна робота з організації професійної орієнтації молоді, у цьому році зараховано понад 20 тисяч студентів для здобуття усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів, що на 5 відсотків більше порівняно з минулим роком.
Поряд з цим кооперативні організації і підприємства системи не повністю використовують наявні можливості для нарощування обсягів діяльності, ефективності господарювання.
У ряді кооперативних організацій допускаються збитки від реалізації товарів, робіт, послуг. Основна діяльність галузей торгівлі і виробництва Кримспоживспілки, Черкаської облспоживспілки збиткова. Від'ємний фінансовий результат основної діяльності заготівель і промисловості у Чернігівській облспоживспілці - 470 тис. грн.
Не відбулося суттєвих зрушень у відновленні дієздатної оптової ланки у переважній частині споживспілок, повільно створюються кооперативні маркети в Івано-Франківській, Луганській, Одеській і Сумській споживспілках.
Окремі керівники кооперативних організацій не приділяють належної уваги осучасненню об'єктів торгівлі та залученню до господарського обороту закритої мережі.
Низька частка непродовольчих товарів у товарообороті Кіровоградської, Миколаївської, Чернігівської облспоживспілок - менше 10 відсотків. Потребує покращення організація торгівлі будівельними матеріалами, засобами для миття, чищення і догляду, складно-технічними товарами, друкованими виданнями та ювелірними виробами.
У Волинській, Луганській, Полтавській споживспілках технічно переоснащено менше 20% діючої мережі ресторанного господарства. Залишаються законсервованими ще 360 закладів харчування. Найбільша їх кількість у Волинській, Львівській, Одеській, Черкаській споживспілках. Недостатньо використовуються потужності для нарощування обсягів продукції власного виробництва у Полтавській, Сумській, Чернігівській споживспілках.
Скоротили мережу з надання послуг Волинська, Миколаївська, Закарпатська споживспілки, а обсяги їх надання - Тернопільська і Харківська.
Ефективність господарсько-фінансової роботи ринків недостатня. Витрати окремих ринків зростають вищими темпами, ніж доходи. Значна частина ринків працює 1-3 дні на Тиждень, їх матеріально-технічна база застаріла, не оновлюється, не осучаснюється.
Незначні обсяги спрямування коштів на виконання Програм розвитку та технічного переоснащення виробничих підприємств, недосконалість бізнес-проектів модернізації стримує створення конкурентоспроможних підприємств.
Значно скоротили обсяги виробництва промислової продукції підприємства Волинської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Хмельницької, Черкаської облспоживспілок.
Збиткова робота виробничих підприємств обумовлена недостатнім контролем за відповідністю витрат на виробництво продукції та її вартістю. Виробничі підприємства не приступили до впровадження систем управління якістю та безпечністю продукції.
Недостатньо уваги на місцях приділяється розвитку матеріально-технічної бази заготівель. Програмами розвитку заготівельної діяльності на 2006-2007 роки передбачалося вкласти на оновлення та модернізацію її об'єктів 14 млн. грн., фактично освоєно лише сімдесят відсотків коштів від запланованих.
Не зупинено скорочення кількості заготівельних підприємств, худобозабійних пунктів, заготівельників. У звітному році зменшено закупівлі яєць, меду, олії, плодоовочів, хлібопродуктів, цукру.
Незважаючи на скорочення простроченої дебіторської заборгованості в цілому по системі, значною залишається вона у Рівненській, Кіровоградській, Житомирській і Хмельницькій облспоживспілках. При встановленому мораторії на відпуск товарно-матеріальних цінностей, виконання робіт та надання послуг позасистемним підприємствам без попередньої оплати їх вартості, не виконується він у Рівненській, Одеській, Чернівецькій споживспілках, внаслідок чого значні кошти відволікаються з обороту.
Негайного завершення потребує оформлення на споживчі товариства і споживспілки права власності на об'єкти нерухомості та правовстановлюючих документів на землекористування. Не оформлені свідоцтва про право власності в цілому по системі майже на чверть об'єктів нерухомості, третина об'єктів не має правовстановлюючих документів на землекористування.
У системі продовжується скорочення чисельності працівників, особливо у Миколаївській, Львівській, Чернівецькій, Хмельницькій облспоживспілках. У більшості облспоживспілок темпи зростання продуктивності праці значно відстають від темпів зростання заробітної плати.
Збори Ради Укоопспілки
ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:
Для закріплення позитивних тенденцій, забезпечення сталого розвитку споживчої кооперації України, досягнення високих темпів економічного зростання та посилення соціальної захищеності членів споживчих товариств, працівників системи, правлінням споживчих товариств, споживспілок усіх рівнів зосередити у 2008 році зусилля на виконанні таких основних завдань:
У торгівлі, громадському харчуванні і сфері послуг
Продовжити діяльність з формування сучасної, якісно нової системи торговельного обслуговування ринкового типу і суттєвого підвищення соціально-економічної ефективності функціонування кооперативної торгівлі з широким застосуванням менеджменту, маркетингу, а також елементів логістики.
Підвищувати роль кооперативної оптової ланки та інтеграції з роздрібною мережею у формуванні товарних ресурсів і централізованого товаропостачання, насамперед високооборотними і рентабельними продовольчими і непродовольчими групами товарів. Забезпечити виконання схваленого правлінням Укоопспілки регламенту з постачання кооперативним організаціям системи тютюнових виробів підприємством споживчої кооперації "Укооппромторг" у м. Броварах.

................
Перейти до повного тексту