1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


РАДА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постійною комісією Ради ФПУ
з питань організаційної
роботи
15.11.2006
протокол N 1
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про профгрупорга
1. Загальні положення
1.1. У первинній профспілковій організації на підставі статуту профспілки та за рішенням профспілкового комітету можуть утворюватися профспілкові групи (далі - профгрупи) у структурних підрозділах підприємства, цеху, установи, організації (навчального закладу) за наявності в них не менше трьох членів профспілки.
1.2. Для ведення поточної роботи на загальних зборах профгрупи відкритим голосуванням обирається профспілковий груповий організатор (профгрупорг).
1.3. У разі необхідності, з урахуванням рекомендацій профкому, цехкому (профбюро) на допомогу профгрупоргу на загальних зборах профгрупи можуть обиратися заступник (заступники) профгрупорга, уповноважений з питань соціального захисту, громадський інспектор з охорони праці, страховий делегат, культорганізатор, фізкультурний організатор тощо.
1.4. Термін повноважень профгрупорга та активу визначається рішенням первинної профспілкової організації відповідно до статуту профспілки та постанов профспілкових органів.
II. Зміст роботи профгрупорга
Профгрупорг:
2.1. Представляє та захищає трудові, соціально-економічні права, інтереси членів профспілки, вносить свої пропозиції до колективного договору, сприяє його виконанню.
2.2. Здійснює контроль за правильним застосуванням установлених форм і систем оплати праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород, інших заохочувальних, компенсаційних виплат і преміювання, своєчасної їх виплати, домагається дотримання порядку встановлення нових і перегляду діючих норм виробітку тощо.
2.3. З допомогою громадського інспектора з охорони праці організовує контроль за дотриманням законодавства про охорону праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, виявляє причини, які можуть привести до захворюваності та травматизму, порушує питання про їх усунення, забезпечення працюючих спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту тощо.
2.4. Виявляє турботу про здоров'я працівників, а у разі потреби і членів їх сімей. Забезпечує з допомогою страхового делегата відвідання на дому або у лікарні хворих членів профспілки, сприяє ефективності їх лікування. У разі необхідності звертається до цехкому (профбюро), профкому про надання їм путівок на санаторно-курортне лікування, відпочинок, матеріальної допомоги, про направлення дітей до оздоровчих таборів й інших дитячих закладів.

................
Перейти до повного тексту